Uskladnění cibule a brambor vedle sebe



host - 114.211 (?) 
3.6.2016 12:47, zobrazeno: 14561x

Dobrý den,

jak je to s dlouhodobějším (minimálně měsíc) uskladněním brambor, cibule a česneku vedle sebe? Někde jsem zahlédla informaci, že se společně nesnesou. To pak ale aby člověk měl několik různých sklípků jen na konkrétní druh zeleniny/ovoce sad

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 243.114 (?), 3.6.2016 13:00

No, česnek ani cibule do sklepa nepatří - na uskladnění musí být v chlednu a suchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.211 (?), 3.6.2016 13:29

A kam patří, když musí být v chladnu a suchu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 3.6.2016 13:45

My dáváme česnek a cibuli do garáže - cibuli a nepaličák pověšenou ve svazcích, paličák jako kytici v květináči. Ve sklepě, kam se uskladňují brambory by mělo být vlhko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.211 (?), 3.6.2016 13:52

Aha, chápu. A co lze skladovat ve sklepě vedle brambor? Případně co je možné skladovat spolu s cibulí kromě česneku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 3.6.2016 15:36
Vedle brambor kořenovou zeleninu, červenou řepu. Ovoce se prý s bramborama skladovat nemá, že načichne od brambor. Chutnal jsem jablka u lidí, kteří je s bramborama skladují a žádný bramborový odér jsem z jablek neucítil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 3.6.2016 17:41

Záleží jaký je sklep. Bohužel, mám malý sklep, tudíž skladuji jablka i brambory, kořenovou zeleninu ve stejném sklepě. Brambory i zeleninu přikrývám. Když jsem nepřikrýval tak jablka byla,,cítit" sklepem. Navíc jablka,,vydechují" etylén což, vadí bramborám. Česnek a cibuli převezu před mrazy do panelákového sklepa a cibuli mám pěknou ještě teď. Česnek jsem už v dubnu spotřeboval. Moc jsem ho v poslední úrodě neměl-viz jiné mé příspěvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.211 (?), 4.6.2016 13:56

Napadlo mě umístit cibuli do nejchaldnějšího kouta na terase do cihlového domečku (v takové konstrukci se obvykle drží poměrně dlouho chlad, zvlášť když na to nesvítí slunko) a umístit je tam v papírových perforovaných sáčcích (údajně to usnadňuje uskladňování, kdekoliv).

Sklep máme bohužel relativně daleko, takže by se vyplatilo tam mít jen takové ty opravdu větší zásoby třeba na zimu a navíc tam bývá relativně teplo a větrání těch prostor celkově nic moc, tak nevím, jestli je to vhodné.

Zakl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.57 (?), 29.10.2018 15:58

Máme sklep ne vlhký, ani moc studený. V zimě otevíráme okno. Na brambory mame ve sklepě vybetonovanou díru v zemi.

Cibuli tam máme v bedničce, cesnek ve sklenici postavený jakoby do kytice.

Všechno vydrží do února v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 162.223 (?), 29.10.2018 16:55

Mít česnek ve sklepě je nesmysl. Vyžaduje předevšším sucho, proto jej mám doma při teplotě něco kolem 18-20° a vydrží do června až července. Letos jsme dopotřebovávali loňský ještě v době, kdy už jsme měli sklizený a usušený česnek letošní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika