Uskladnění cibule a brambor vedle sebe



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 162.223 (?)
29.10.2018 16:55

Mít česnek ve sklepě je nesmysl. Vyžaduje předevšším sucho, proto jej mám doma při teplotě něco kolem 18-20° a vydrží do června až července. Letos jsme dopotřebovávali loňský ještě v době, kdy už jsme měli sklizený a usušený česnek letošní.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 114.211 (?), 3.6.2016 12:47, zobrazeno: 14552x

Dobrý den,

jak je to s dlouhodobějším (minimálně měsíc) uskladněním brambor, cibule a česneku vedle sebe? Někde jsem zahlédla informaci, že se společně nesnesou. To pak ale aby člověk měl několik různých sklípků jen na konkrétní druh zeleniny/ovoce sad

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 3.6.2016 13:00

No, česnek ani cibule do sklepa nepatří - na uskladnění musí být v chlednu a suchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.211 (?), 3.6.2016 13:29

A kam patří, když musí být v chladnu a suchu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 3.6.2016 13:45

My dáváme česnek a cibuli do garáže - cibuli a nepaličák pověšenou ve svazcích, paličák jako kytici v květináči. Ve sklepě, kam se uskladňují brambory by mělo být vlhko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.211 (?), 3.6.2016 13:52

Aha, chápu. A co lze skladovat ve sklepě vedle brambor? Případně co je možné skladovat spolu s cibulí kromě česneku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 3.6.2016 15:36
Vedle brambor kořenovou zeleninu, červenou řepu. Ovoce se prý s bramborama skladovat nemá, že načichne od brambor. Chutnal jsem jablka u lidí, kteří je s bramborama skladují a žádný bramborový odér jsem z jablek neucítil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 3.6.2016 17:41

Záleží jaký je sklep. Bohužel, mám malý sklep, tudíž skladuji jablka i brambory, kořenovou zeleninu ve stejném sklepě. Brambory i zeleninu přikrývám. Když jsem nepřikrýval tak jablka byla,,cítit" sklepem. Navíc jablka,,vydechují" etylén což, vadí bramborám. Česnek a cibuli převezu před mrazy do panelákového sklepa a cibuli mám pěknou ještě teď. Česnek jsem už v dubnu spotřeboval. Moc jsem ho v poslední úrodě neměl-viz jiné mé příspěvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.211 (?), 4.6.2016 13:56

Napadlo mě umístit cibuli do nejchaldnějšího kouta na terase do cihlového domečku (v takové konstrukci se obvykle drží poměrně dlouho chlad, zvlášť když na to nesvítí slunko) a umístit je tam v papírových perforovaných sáčcích (údajně to usnadňuje uskladňování, kdekoliv).

Sklep máme bohužel relativně daleko, takže by se vyplatilo tam mít jen takové ty opravdu větší zásoby třeba na zimu a navíc tam bývá relativně teplo a větrání těch prostor celkově nic moc, tak nevím, jestli je to vhodné.

Zakl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.57 (?), 29.10.2018 15:58

Máme sklep ne vlhký, ani moc studený. V zimě otevíráme okno. Na brambory mame ve sklepě vybetonovanou díru v zemi.

Cibuli tam máme v bedničce, cesnek ve sklenici postavený jakoby do kytice.

Všechno vydrží do února v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 162.223 (?), 29.10.2018 16:55

Mít česnek ve sklepě je nesmysl. Vyžaduje předevšším sucho, proto jej mám doma při teplotě něco kolem 18-20° a vydrží do června až července. Letos jsme dopotřebovávali loňský ještě v době, kdy už jsme měli sklizený a usušený česnek letošní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika