Jak uchovat co nejdéle česnek



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
24.6.2017 17:13

Nakonec ořežu stvoly asi na délku 15cm a zastrkám obráceně do sklenic.

Právě tímto způsobem mi všechno zplesnivělo a celou sklenici jsem mohla vyhodit.

Nevím, jestli jste Daníkovi dovbře rozuměla. Vy jste možná vložila stroužky do sklenice a tu zavřela.  Do sklenic se česneky nastrkají jako do vázy, palice vykukují ven jako květy (taky to tak dělám).  Máte-li česnek napadený nebo uskladněný ve špatných prostorách, nepomůže ani toto. Já mám poslední palice zdravé ještě ve "vázách", pravda, mají už zelené klíčky. Ale nový bude co nevidět.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 8.191 (?), 23.7.2015 21:48

Pod postelou?...ked sa zobudite hladny, nestane sa vam zi si hryznete zopar struckov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.88 (?), 23.7.2015 22:39
Nebojte, chodím spát nasycen. Můžete si s 104.164 utahovat jak chcete, mi to nevadí. Hlavně že mám česnek vysoké kvality vlastní produkce celý rok k dispozici. Mám již sklizeno. Protože nemám zbytečných prostor, tak hned odstraňuji nať a kořeny. V čerstvém stavu to jde nožem velmi dobře. Uložím do přepravek a postupně, když se mi chce očistím k uskladnění a k podělení rodině. Na přiloženém snímku je poslední zbytek a věřte, že i o loňský nevyšuškaný je zájem, protože to co je v krámě nestojí za nic. Dlouhodobě skladuji nepaličák. Paličák příjde ke konzumu jako první a do zabíjaček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.164 (?), 23.7.2015 15:40

hele
 my zas máme v ložnici novou motorovou pilu, aby jí nebyla v dílně zima!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.238 (?), 18.12.2015 4:09

Co má společného motorová pil s česnekem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.12 (?), 1.5.2015 15:43

chut mrazeneho (po rozmrazeni) je podobna tomu nezamrazeneho (vyskusane). Ono aromu trochu straca aj skladovanim. Urcite nie je taky, ako ked ho v lete vykopeme a vysusime.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 23.7.2015 22:14

Já česnek usuším pár dní i venku (dle počasí) v otýpkách a pak dosuším uvnitř ve větraných technických místnostech. Nakonec ořežu stvoly asi na délku 15cm a zastrkám obráceně do sklenic. Takto mi vydrží ve výborné kvalitě do sklizně nového. Jakmile sklidím nový, zbylý loňský rozdám, případně oloupeme a zamrayíme nebo naložímě do octa či oleje... Ztráty téměř nulové

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.88 (?), 23.7.2015 22:42
Na dva tisíce kousků by bylo třeba moc a moc sklenic a nakonec kam s nimi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 24.7.2015 11:46

Vy máte 2000 palic česneku, které potřebujete uchovat "co nejdéle"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tuzezlypes - (22) - 195.1 (?), 24.6.2017 10:48

Právě tímto způsobem mi všechno zplesnivělo a celou sklenici jsem mohla vyhodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.6.2017 17:13

Nakonec ořežu stvoly asi na délku 15cm a zastrkám obráceně do sklenic.

Právě tímto způsobem mi všechno zplesnivělo a celou sklenici jsem mohla vyhodit.

Nevím, jestli jste Daníkovi dovbře rozuměla. Vy jste možná vložila stroužky do sklenice a tu zavřela.  Do sklenic se česneky nastrkají jako do vázy, palice vykukují ven jako květy (taky to tak dělám).  Máte-li česnek napadený nebo uskladněný ve špatných prostorách, nepomůže ani toto. Já mám poslední palice zdravé ještě ve "vázách", pravda, mají už zelené klíčky. Ale nový bude co nevidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika