Jak uchovat co nejdéle česnek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 0.197 (?) 
30.4.2015 23:40

sem to taky ustřihl a napích na špejly

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
      
host - 147.173 (?), 14.2.2011 12:55

V měsíci říjnu jsem zkusmo dal vyloupané česneky do jedné skleničky od jogurtu se šroubovacím uzávěrem. Bez soli, bez oleje, jen tak nasucho. A dal jsem skleničku do mrazničky.Každý měsíc z toho část odeberu, a zkonzumuji.Abych věděl, jak pokus pokračuje. Musím konstatovat, že do dneška se nezměnila chuť, ani barva, lze jej běžně používat. Zrovna včera jsem slyšel v rádiu rady pro zahrádkáře, že se má česnek vyloupat, dát do mikrotenového sáčku a dát do mrazničky. Tedy potvrzení mého pokusu, s vylepšením o sáček místo sklenice. Protože můj uskladněný česnek ve sklepě začíná pomalu vyrůstat, nedělám od rána nic jiného, než loupu česnek, večer ho dám do sáčků a šup s ním do mrazničky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.133 (?), 8.5.2011 10:09

Skazil som ho. Dal do slnecnicovho oleja a on zacal kvasit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 8.5.2011 14:56
Sáčky pouští pachy, pamatuji na okurky, to byla hrůza, natož česnek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.37 (?), 5.9.2013 15:46

No jsou takové zipové sáčky. Já loni na podzim do nich dala oloupaný česněk. Po zavření nebyl v lednici cítit. odevberu kolik potřebuji a zase zavřu. Rozmrazený je za chvíli a beze změny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 21.7.2011 22:22

Já ho dal v březnu do skleniček a do mražáku a ještě ho stále používám (je bez chyby), i když už mám nový česnek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.108 (?), 7.8.2014 16:43

Opravdu funguje jako kytka, stvoly do vázy nebo květináče a palice jako okrasa na kuchyňské lince.Vydrží do nového.Mám ověřeno a je vždy čerstvý a nejmíň práce.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.88 (?), 7.8.2014 22:31

Také jsem to vyzkoušela a potvrzuji  :-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 7.8.2014 23:38

Je to trochu odrůdově závislé, jsou česneky, které vydrží v jakékoliv poloze i 12 měsíců od sklizně (Japo, Benátčan, Mirka) a jiné, kterým uložení jako kytka moc nepomůže (Vekan).

Jinak do oleje je potřeba dát česnek řádně vydýchaný, tedy v listopadu a později. Pokud má velké stroužky a příliš vody, v oleji se "utopí" a zkvasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.88 (?), 7.8.2014 23:50

blush Stando, já to měla ale právě Vekan (jen pár malých hlaviček, které se mi při dělání pasty už nechtělo loupat). Ale měla jsem ho jen do dubna nebo května, pak už nebyl - takže jak by dlouho vydržel ještě potom, nevím.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika