Skalka z kadečky



host - 203.136 (?) 
27.5.2012 23:56, zobrazeno: 4197x

Na půdě jsem našla starou kadečku na zelí.  Napadlo mě osázet ji skalničkami,  poradí mi někdo jak vyvrtat otvor do dna. Má někdo zkušenosti?  Mám strach, že při vrtání popraská.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 28.5.2012 9:35

Vrtejte vidiovým vrtákem na nižší otáčky bez příklepu. Malý tlak na vrtačku. Pokud to bude v glazovaném místě, napřed trochu narušte glazuru opatrným narýpnutím ostrým tvrdým nástrojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 28.5.2012 13:05

Já bych ji nevrtala, ale dala bych dovnitř silnější vrstvu drenáže, protože skalničky vysokou vrstvu země nepotřebují.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 28.5.2012 13:27

Za dobu mezi ihned a nekonečnem se ale nádoba naplní dešťovou vodou zcela, což nebude pro rostliny optimální. Předpoklad je, že nádoba se už na nakládání zelí používat nebude. Nevrtat ji jen proto, že by se mohla někdy hodit na něco jiného je pošetilé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 28.5.2012 13:36

Nejsem proti vrtání, ale měla bych strach, že lupne. Ohledně naplnění vodou za deště mám osobní dlouholetou zkušenost s obyčejnou glazovanou větší selskou mísou, kde jsem měla vrstvu drenáže, zeminu, kámen a skalničky včetně drobných jarních cibulovin. Nejenže se neutopily, ale dokonce v té míse i na balkoně a bez ochrany několik let přezimovaly  (to jsem byla ještě holka, teď bych to asi balila do bublinkových fólií).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 28.5.2012 13:56

Já mám zase zkušenost s pískovcovým korytem naplněným kamením, nahoře trochu hlíny a na tom netřesky a podobné. A dopadlo to tak, že to bylo trvale zabahněné, se to po deštích naplnilo vodou, vrstava hlíny nahoře bránila vysychání a po každém dešti netřesky plavaly. Po několika letech jsem do dna vyvrtal pár děr a od té doby koryto funguje už řadu let bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika