Skalka mezi dva jehličnany



host - 198.107 (?)
14.4.2008 8:16

Marcelo, držím palce... jen ještě jedna věc... zalévat, zalévat,zalévat... ony ty stromy si vezmou všechno vodu pro sebe... a uvidíš... fakt vybrat ty hodně nenáročné...

Je pravda, že pod smrky roste málo co (spíš nic),ale i kdyby tam mělo být pár kytiček... ne?Já s tou stinnou florou myslela spíš na umístění v zahradě, než na striktním dodržení přírodních podmínek... mojí hajní zahrádku taky stíní dům a velká bezinka, místo listnatých stromů...:))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 151.203 (?), 13.4.2008 22:45

Hajní biotom lze vytvořit v listnatém lese a ne pod jehličńany. Háj je listnatý les, kde na jaře, než stromy obrazí listy je bylinné patro plné hajních rostlin, například sasanek, podléžek apod.

Pokud jde o řešetí teéto části zahrady s ohledem na skutečnost, že smrk má poměrně mělké kořeny v tzv. talířovém kořenovém systému, nědělal bych si zde velké násilí. od souseda bych dal místo thújí nějaké keře, třeba některou z meruzalek, které snáší zastínění a i jsou tolerantnější k suchu. Ty bych ani nestříhal - nechal volně růst, čas od času zmladit. A zbytek nechal jako trávník, tak kde tráva neporoste asi bych nechal volno a nebo vysypat kůru jako mulč. Strmy totiž dál porostou a budou pozemek pod sebou stále zastiňovat. Takže skalka by byla za pár let zničená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 13.4.2008 23:44

Také by nebylo špatné řešení ty smrky sejmout. Na vzniklou paseku udělat pasekovou výsadbu (maliní ap.).

Oni střibrňáky jsou použitelné spíš do velkých výsadeb. V celkové kompozici zahrady na sebe strhávají pozornost. Aby byal zahrada opticky vyvážená musela by být v protilehlém konci výsadba podobných jehličnanů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 14.4.2008 7:56

Děkuji všem za rady.

Jelikož smrk i jedle jsou už natolik vzrostlé, že by k jejich poražení bylo nutno žádat povolení, které bych stejně nedostala, neboť oba stromy jsou zdravé, zvolím radu č. 1 a pokusím se pod stromy jen tak něco nasázet. Tedy navýším záhon a nasazím tam stínomilky. Začnu funkií a podle toho, jak se jí bude dařit, budu pokračovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.107 (?), 14.4.2008 8:16

Marcelo, držím palce... jen ještě jedna věc... zalévat, zalévat,zalévat... ony ty stromy si vezmou všechno vodu pro sebe... a uvidíš... fakt vybrat ty hodně nenáročné...

Je pravda, že pod smrky roste málo co (spíš nic),ale i kdyby tam mělo být pár kytiček... ne?Já s tou stinnou florou myslela spíš na umístění v zahradě, než na striktním dodržení přírodních podmínek... mojí hajní zahrádku taky stíní dům a velká bezinka, místo listnatých stromů...:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 14.4.2008 9:18

Děkuji a slibuji zaslat foto výsledku 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 14.4.2008 10:00

Marcelo, já bych se té skalky vůbec nebála. Na zadní stranu k tomu plůtku bych sehnala pár větších kamenů, aspoň tři a různě veliké, ten největší dozadu, menší do popředí.  Za ně i před ně bych zasázela papratku samičí (Athyrium filix femina)  je to vysoké, krásné kapradí.  Před to bych zasadila pár vřesů různých barev a dlužichu (Heuchera "Pluie Feu")  má velmi zajímavé listy s tmavě červenými kvítky,  této rostlině vůbec stín pod stromy nevadí.  Úplně do popředí bych dala konvalinky a modřenec.  Nezapomeňte dát rostliny vyššího vzrůstu do pozadí.  Musíte počítat s tím, že pod smrky je víc sucho a tak bych pod zemí natáhla nastálo přívod vody a každý den ráno i večer bych všem rostlinám drobně mlžila. Už si dovedu představit, jak to bude krásné!  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.212 (?), 14.4.2008 13:05

No já to kácení navrhl jen jako možnou alternativu. Důvodů kterými by se tento zásah dal ospravedlnit je celkem dost. Věřím, že získat povolení ke kácení by nebyl problém.

Samozřejmě že jestli se vám tam ty stromy líbí a vhodně dotvářejí kompozici zahrady, není co řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 14.4.2008 14:43

No vida, paní Marcelo, co člověk, to názor. A mě napadlo: nechala bych stromy, kde jsou, zapomněla na nějaké pestré vylepšení s nejistým výsledkem a smířila se s tím, že pod smrky nic neporoste. Vidím tam krásnou lavičku, nějakou nádobu s letničkami do polostínu a na plotě k sousedům rohož nebo před ním paraván. Někteří žertéři by možná přidodali pár svítících trpajzlíků dle gusta.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.31 (?), 16.4.2008 13:00

Všechno jde, ale na tu skalku bych to neviděla. Kdyby jsi chtěla inspiraci, tak napiš.  jajka.jajka@atlas.cz    něco jsem nakreslila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?), 4.5.2008 20:17

Drazí kamarádi.

I přes negativní názory na zamýšlenou skalku mezi dva jehličnany, jsem se pustila tento prodloužný víkend do její realizace.

Zakoupila jsem 5 kusů thůjí a svému 20-ti letému synkovi jsem zadala lehký úkol - pomoci mi s vykopáním 5 dírek. Synek se chopil lopaty a rýče s nadšením přiměřeným jeho věku. První dírka byla hotová během 10 minut a tak i první thůja začala vesele probublávat v připraveném kýbli s vodou. Roztřihla jsem balení hnojiva pro jehličnany a čekala na další dírku.

Jenže ouha. Asi v hloubce 15 cm narazil synek na beton a tím začal jeho dvoudenní špatný sen. Postupně se ukázalo, že předchozí majtel byl buď zaměstnanec betánárky a nebo beton bytostně milovat. Odkrávali jsme pomalu a jistě totiž betonovou desku o rozměru 2x1 metry s tloušťkou 50 cm (vespod betonu bylo ještě asi 160 skleněných lahví), okolo které byla přizděna zeď s cihel. Vyndala jsem thůji z kýble...

Zapojila jsem tedy do práce i mladšího synka a manžela. Starší syn za hlasitého nadávání doloval beton ze země. Tatínek ho vyvážel a mladší synek přivážel náhradní zeminu. Po 4 dnech se nám tedy povedlo vykopat všech 5 dírek na thůje, zasadit je, přihnojit a zasypat nově přivezenou zeminou.

Příští prodloužený víken zadám synkovi další lehký úkol - kopneme o půl metru dál a připravíme základ pro kameny a květenu 

Výsledek 4 denní práce
Výsledek 4 denní práce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika