Skalka mezi dva jehličnany



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?) 
7.5.2008 22:48

Hlásím, že jsem právě dopekla makovník a obláčkový koláč, uvařila rajskou, guláš, karbanátky, gulášovou polévku a naložila maso na grilování.

Zítra ráno sedám do auta s ostatní pracovní četou a jedeme pokračovat v práci na mé úžasné skoroskalce. Ale pššt - zatím to nikdo neví - všichni mají stále představu hezky prolenošených 4 dní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 97.194 (?), 8.5.2008 6:58

Dobrý den paní Marcelo. Už by mě nikdy nenapadlo, že tohle napíšu, ale když to po Vás čtu, tak si říkám, že by možná nebylo od věci být Váš manžel! Nebo ženy, která vaří a peče a smaží tak jako Vy. Co to je obláčkový koláč? Zní to nádherně! Sladkosti můžu v jakémkoli množství:-))) Tak ať se Vám a chlapům dílo daří. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.5.2008 8:07

To se vezmou tři hrstičky bílých obláčků a dvě hrstičky tmavých obláčků, do toho se přidá šest slunečních paprsků,  tři hrstičky ranní rosy a špetku ptačího zpěvu. Pak je nutné lehnout si na zahradu (nejlépe do trávy) a nechat si o tom zdát.  Jinak se tomu říká  také  POHODA. 

Ale teď vážně, také peču obláčkový koláč a přidávám svůj recept:

15 dkg  100% tuku, 1/4 litru vody, 15 dkg hladké mouky, 6 velkých vajec. Tuk s vodou se přivedou do varu, pak odstavit a vmíchat mouku. Míchat tak dlouho až to trochu zchladne a pak přidat vejce a šlehat v robotu, až se to spojí v hladkou hmotu. Ta se nanese na plech a upeče.   Po upečení dávám navrch krém a na to šlehačku a vše to pokapu čokoládou. Je to tak strašná dobrota, že když jí upeču mému drahému manžílkovi, tak udělá, co mi na očích vidí....    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?), 11.5.2008 18:14

Tááák jsme zpátky doma. Pohodový prodloužený víkend se povedl a dokonce se udělalo víc, než jsem měla v plánu. Tentokrát proti nám nestál žádný beton a tak se dílo podařilo.

Pro pana Stanislawa - já dělám obláčkový kláč tak, že namíchám těsto na obyčejnou třenou bábovku, naleju ho na pekáč a lžící do něj vpravím nepravidelně puding (je jedno jaký, ale doma mají nejraději vanilkový). Dám péct a když je hotovo - poleji ho ještě čokoládou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 11.5.2008 18:39

Ahojky Marcelko, tak, že dílo se podařilo? Chlapcům zřejmě chutnalo, když tolik práce udělali.No je vidět, že víte jak na ně.Tuto buchtu vyzkoušela dcera na svém miláčkovi, A zabírá to!!! Vymaloval, plovoucí podlahu položil... pak knedlo, vepřo, zëlo zbaštil a spokojenost byla na obou stranách.Ještě, že my to s těma chlapama umíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 11.5.2008 21:18

Teda děvčata! Neskutečné, jak to s chlapama válíte. Jestli Vás ale můžu o něco poprosit, dejte to vědět taky ostatním mladým děvčatům, co se o ně zajímají mladí muži, třeba jako moji synové. Ať ty děvčata vědí, že tohle na chlapy skutečně zabírá. Že to většinou není jak v nějakém seriálu v televizi. Předem děkuje Stanislaw:-) PS. Já jsem o víkendu vařil pro syna a taky si to pochvaloval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 11.5.2008 21:31

Jo, pane Stanislaw, ta moje dcerka taky na to přišla sama.Maminčiny rady jak když hrachu na zeď... To teprve, život naučí..Taky měla řeči " no mami to já nikdy dělat nebudu " a ejhle je to tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 12.5.2008 6:18

Já mám syny. Zkušeností hafo, ale není komu odkázat. Třeba vnučka bude zvědavější. A pro Marcelu foto.

H.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 12.5.2008 12:27

No náááádhera - mám teď na zahradě něco podobného.

Taky se pochlubím tím, co bude navazovat na moji slavnou skalku pod jehličnany. Mám představu bylinkového záhonu, který bude přecházet do záhonu jahodového a vzadu za betonových chodníčkem (ten usazoval syn celý den)  porostou maliny... tak za 10 let.

záhon s chodníčkem
záhon s chodníčkem
pro Hráběnku
pro Hráběnku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 12.5.2008 14:38

Marcelo, chtěla jsem vás povzbudit, no to jsem si naběhla. Za jak dlouho vyroste takový větší pěnišník? Ten můj je asi pětiletý. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika