Hořec



host - 55.140 (?)
8.4.2008 22:55

Nevím, jestli jsem zkušená skalničkářka, ale hořec mám ve své skalce již několik let a daří se mu. Půdu mám spíš jílovitou, ale ani to mu nevadí. Můžete přimíchat trochu kompostové. Důležitější je ale kolem něj moc nekopat, aby se mohl v klidu rozrůstat. Kypření půdy nemá rád. Každým rokem mi bohatě kvete. Zdravím

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 5.57 (?), 8.4.2008 22:48, zobrazeno: 16721x

Dobrý deň.Prosím o radu skúseného skalničkára, ako pestovať horec.Aspoň základné zásady.Ďakujem.Jaro.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.140 (?), 8.4.2008 22:55

Nevím, jestli jsem zkušená skalničkářka, ale hořec mám ve své skalce již několik let a daří se mu. Půdu mám spíš jílovitou, ale ani to mu nevadí. Můžete přimíchat trochu kompostové. Důležitější je ale kolem něj moc nekopat, aby se mohl v klidu rozrůstat. Kypření půdy nemá rád. Každým rokem mi bohatě kvete. Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.133 (?), 9.4.2008 13:54

Ďakujem za reakciu, už som totiž horec kúpil asi 3x a nikdy sa mi ho nepodarilo udržať pri živote.Naposledy som ho kúpil vlani na jeseň a počas zimy sa zatiahol(neviem či je to normálne) a teraz na jar len živorí, mám ho stále v kontajneri, v ktorom som ho kúpil.Ešte mi prosím napíšte, či je potrebná drenáž, a aká má byť pôdna reakcia.Vopred Vám ďakujem.Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.140 (?), 9.4.2008 14:04

Jestli Vám zatáhl, tak máte asi hořec kvetoucí na podzim. Ten jsem si koupila loni, na zimu jakoby uschl (či zatáhl). Ale jak jsem se dívala na skalku tak už ze spodu pěkně obráží, takže přežil. Hořec, který mi kvete na jaře nezatahuje, je pořád zelený. Drenáž ještě žádné rostlině neuškodila, takže jí nic nezkazíte. Zdravím a přeju víc úspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 22.223 (?), 9.4.2008 20:52

Áno kvitol na jeseň.Teraz vyrastajú malé výhonky sú ale veľmi slabé.Urobil som asi chybu, že som ho teraz na jar viackrát okopal, keďže ste mi napísali že koreňový krčok nemá rád okopanie.Ďakujem za rady! Jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J. Zemanová - (8) - 4.50 (?), 15.4.2008 18:44

Dobrý den, pokud chcete, pošlu vám hořec kvetoucí na jaře. Koupila jsem ho na trhu od babičky a to jsou nejspolehlivější zahradníci. Kvete krásně každý rok. Mám ho na skalce, na plném slunci. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.215 (?), 16.4.2008 18:23

Moje babička sypala vždy k hořci opadanou omítku- prý potřebuje vápník... Nevím, jestli je to pravda, ale dělám to taky a hořec má přes půl metru v průměru a kvete jako blázen. Očividně mu to svědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.248 (?), 8.5.2008 23:49

Ďakujem za všetky príspevky.Kúpil som si už horec kvitnúci na jar(gentiana acaulis)vraj je menej náročný na pestovanie ako horec kvitnúci na jeseň.Jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 9.5.2008 8:11

Pravda, g. acaulis - to je nejkrásnější modrá barva, jakou znám. Nevím, potřebuje-li vápno, roste mi vcelku ochotně i bez něj. Květy sice nejsou půlmetrové - sotva 8 cm, ale nádhera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Aslema - (7) - 6.215 (?), 9.5.2008 12:56

Jen tak pro radost posílám můj hořec...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika