Krtci v zimě a co potom?



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.5 (?) 
16.3.2018 13:56, zobrazeno: 4371x

Projížděje po různých místech pozoruji neobvykle vydatnou úrodu krtinců po této mírné zimě (bez těch pár dní mrazu). Přemýšlím o tom a nabízejí se dvě varianty blízké budoucnosti:

1. Krtci nespí, nudí se, ryjí a souloží -- tedy páří se, takže bude hodně mladých a tedy překrtkováno.

2. Krtci nespí, nudí se a ryjí. Jsou nevyspaní, mají sníženou odolnost, unaví se, vysílí a pochcípají.

Jak to vidíte vy? Máte ještě nějaký jiný nápad?

Budu nenápadně pozorovat dál a v pravou chvíli se do toho vložím:)

Hezký den.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 17.3.2018 11:09

Já už jsem se do toho vložil. Krtek oproti jiným mi přijde jako neškodné zvvířátko, problém je, že nadělá cesty a za ním jdou ostatní. Jinak krtka odchytit mi až takový problém nepřijde. S hryzci je to jiné kafe. Krtci si jen tak pro zábavu neryjí, jaro se blíží, za chvíli bude nový vrh a bude třeba sehnat hodně potravy a i já zaznamenal zvýšenou aktivitu. 2 dny = 2 velcí hryzci. Hodně lidí vidí kopeček hlíny a myslí si, že je to krtek. Pomalu se tteď snažím už rozpoznávat jednotlivé kopečky ať vím jak nastažovat pasti. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stanky - (23) - 225.62 (?), 20.4.2021 12:51

Bohužel musím potvrdit, že krtek je jen předzvěst daleko horších problémů. Hryzci totiž záhy obsadí krtkem vytvořené tunely. Množí se mnohem rychleji a k tomu nejsou tak teritoriální jako krtek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 17.3.2018 21:22

Oproti jiným letům, kdy jsem měl 350 - 400 krtinců, je zatím dobře. Řádově 150 hromádek. Nejsem si jist, zda je to zásluha počasí, nebo tím, že se přemnožily kočky a běhá mi jich tam už asi pět. Snažím se je přikrmovat, ač vloni mi jedna postupně zahlušila všech 9 kachňat běžců.

Problé vidím v tom, že už mi přinesly ukázat dva mladé rejsky, což mne mrzí, a přitom žádný hryzec. Krtek mi nevadí,  dokonce mi pomáhá. Jím vykopaná hlína se mi hodí do květináčů i kompostu, stačí ji jen sebrat.

Průšvih je v tom, že hryzci často využívají chodbičky po krtkovi a pak nelze rozeznat, kdo je právě obývá. Na pasti nemám ani čas, ani odvahu.

Co se týká krtka, myslím, že mladí jsou ještě kojeni (pokud jsou již zrozeni)  a hrabat začnou až koncem jara a to zpravidla jen pod zemí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.2.2019 17:40

Zdá se, že nastala varianta č. 1. Krtinců je ještě víc než v loňském roce. Naštěstí u sousedů. Asi už bude jaro.

Krtince
Krtince
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika