Krtci v zimě a co potom?



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?)
17.3.2018 11:09

Já už jsem se do toho vložil. Krtek oproti jiným mi přijde jako neškodné zvvířátko, problém je, že nadělá cesty a za ním jdou ostatní. Jinak krtka odchytit mi až takový problém nepřijde. S hryzci je to jiné kafe. Krtci si jen tak pro zábavu neryjí, jaro se blíží, za chvíli bude nový vrh a bude třeba sehnat hodně potravy a i já zaznamenal zvýšenou aktivitu. 2 dny = 2 velcí hryzci. Hodně lidí vidí kopeček hlíny a myslí si, že je to krtek. Pomalu se tteď snažím už rozpoznávat jednotlivé kopečky ať vím jak nastažovat pasti. 


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 38.5 (?), 16.3.2018 13:56, zobrazeno: 4341x

Projížděje po různých místech pozoruji neobvykle vydatnou úrodu krtinců po této mírné zimě (bez těch pár dní mrazu). Přemýšlím o tom a nabízejí se dvě varianty blízké budoucnosti:

1. Krtci nespí, nudí se, ryjí a souloží -- tedy páří se, takže bude hodně mladých a tedy překrtkováno.

2. Krtci nespí, nudí se a ryjí. Jsou nevyspaní, mají sníženou odolnost, unaví se, vysílí a pochcípají.

Jak to vidíte vy? Máte ještě nějaký jiný nápad?

Budu nenápadně pozorovat dál a v pravou chvíli se do toho vložím:)

Hezký den.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 17.3.2018 11:09

Já už jsem se do toho vložil. Krtek oproti jiným mi přijde jako neškodné zvvířátko, problém je, že nadělá cesty a za ním jdou ostatní. Jinak krtka odchytit mi až takový problém nepřijde. S hryzci je to jiné kafe. Krtci si jen tak pro zábavu neryjí, jaro se blíží, za chvíli bude nový vrh a bude třeba sehnat hodně potravy a i já zaznamenal zvýšenou aktivitu. 2 dny = 2 velcí hryzci. Hodně lidí vidí kopeček hlíny a myslí si, že je to krtek. Pomalu se tteď snažím už rozpoznávat jednotlivé kopečky ať vím jak nastažovat pasti. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stanky - (23) - 225.62 (?), 20.4.2021 12:51

Bohužel musím potvrdit, že krtek je jen předzvěst daleko horších problémů. Hryzci totiž záhy obsadí krtkem vytvořené tunely. Množí se mnohem rychleji a k tomu nejsou tak teritoriální jako krtek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 17.3.2018 21:22

Oproti jiným letům, kdy jsem měl 350 - 400 krtinců, je zatím dobře. Řádově 150 hromádek. Nejsem si jist, zda je to zásluha počasí, nebo tím, že se přemnožily kočky a běhá mi jich tam už asi pět. Snažím se je přikrmovat, ač vloni mi jedna postupně zahlušila všech 9 kachňat běžců.

Problé vidím v tom, že už mi přinesly ukázat dva mladé rejsky, což mne mrzí, a přitom žádný hryzec. Krtek mi nevadí,  dokonce mi pomáhá. Jím vykopaná hlína se mi hodí do květináčů i kompostu, stačí ji jen sebrat.

Průšvih je v tom, že hryzci často využívají chodbičky po krtkovi a pak nelze rozeznat, kdo je právě obývá. Na pasti nemám ani čas, ani odvahu.

Co se týká krtka, myslím, že mladí jsou ještě kojeni (pokud jsou již zrozeni)  a hrabat začnou až koncem jara a to zpravidla jen pod zemí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.2.2019 17:40

Zdá se, že nastala varianta č. 1. Krtinců je ještě víc než v loňském roce. Naštěstí u sousedů. Asi už bude jaro.

Krtince
Krtince
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika