Jak vypudit krtka



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?)
12.10.2019 20:21

Tak samozřejmě, že za přemnožení hrabošů nemůžou krtci wink. Ale kde to bylo před tím od krtků podryté, tak ve všech chodbičkách se ti hraboši zabydleli. Tam, kde si museli sami vyhrabat nové, tam bylo osídelní řidší. To je prostě fakt. Oni krtci, hraboši i myši jsou squateři, kde je volno, tam se nastěhují. Nový krtek napřed zabydlí chodbičky toho předchozího, proč by se namáhal. A prázdné chodby se dají najít lehce. Hromádky dělá krtek, jen když dělá nové chodby. Pak už je jen udržuje, sem tam vyhrábne trochu hlíny. Takže jak jsem jim na jaře kvůli sekačce hromádky rozhrabávala, tak pak už byly vidět i díry do země. I deštěm se chodbičky, které jsou někdy těsně pod povrchem, propadají.

Tam, kde se zalévá nebo mulčuje, tak se daří žížalám a za nimi se táhnou krtci. Přikládám dnešní foto záhonků. Zelené hnojení (svazenka) je komplet cik cak podryté. Teď na podzim to nevadí, ale když zalévaný řádek s mrkví celý krtek podryje, tak je to docela velká škoda.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 12.10.2019 1:53

Štěpánko, opravdu si myslíte, že kdyby tam ti krtci neudělali své nory, tak byste neměla na zahradě ty myší, hraboše a možná i hryzce?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 12.10.2019 10:35
Předpokládám, že by jich bylo méně. Takhle to osídlování území měli bez práce. Letos byl kalamitní rok. Hraboši nám sežrali celé čerstvě vyseté políčko s vojtěškou pro králíky, všechnu sadbu kedlubnů, většinu mrkve a část brambor. Jestli v zimě zařvou i nějaké stromky, tak to už budu hodně nas... Hryzce naštěstí na zahradě zatím nemáme, ťuk, ťuk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 12.10.2019 14:17

Ale pokud jsem viděl v televizi, tak přemnožení hrabošů nemělo nic společného s krtky. Jinak hraboš. myš i hryzec si umí vytvořit svoje nory a nepotřebuje pátrat po norách krtků. Já když vidím kopeček od krtka, tak tam obvykle vůbec žádnou díru nevidím a nepoznám, jestli tam krtek vůbec je. Jen vím, ze zkušenosti, že když to rozhrábnu tak tam bude chodba. Nevím, jestli hraboš nebo hryzec to ví taky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 12.10.2019 20:21

Tak samozřejmě, že za přemnožení hrabošů nemůžou krtci wink. Ale kde to bylo před tím od krtků podryté, tak ve všech chodbičkách se ti hraboši zabydleli. Tam, kde si museli sami vyhrabat nové, tam bylo osídelní řidší. To je prostě fakt. Oni krtci, hraboši i myši jsou squateři, kde je volno, tam se nastěhují. Nový krtek napřed zabydlí chodbičky toho předchozího, proč by se namáhal. A prázdné chodby se dají najít lehce. Hromádky dělá krtek, jen když dělá nové chodby. Pak už je jen udržuje, sem tam vyhrábne trochu hlíny. Takže jak jsem jim na jaře kvůli sekačce hromádky rozhrabávala, tak pak už byly vidět i díry do země. I deštěm se chodbičky, které jsou někdy těsně pod povrchem, propadají.

Tam, kde se zalévá nebo mulčuje, tak se daří žížalám a za nimi se táhnou krtci. Přikládám dnešní foto záhonků. Zelené hnojení (svazenka) je komplet cik cak podryté. Teď na podzim to nevadí, ale když zalévaný řádek s mrkví celý krtek podryje, tak je to docela velká škoda.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 13.10.2019 9:43

Milá dámo, pořiďte si psa nebo kočku. U nás krtek vydrží pár dní, než ho zlikvidují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 14.10.2019 20:03

Dlužím Vám odpověď k Vašemu poslednímu příspěvku. Krtka nemáte rád, považujete jej za škůdce a proto ho zabíjíte. Já nemohu říct, že ho rád mám, ke zvířatům žijícím v přírodě si nevytvářím žádný citový vztah. Krtka nepovažuji za škůdce a proto ho také nikdy nelikviduji. Nikoho nepřesvědčuji o tom, že by neměli na své zahradě krtky likvidovat. Jen ty důvody (žere žížaly, někdo si ušpiní boty nebo zakopne mně přišli směšné- omlouvám se autorům). Schválně jsem na ně nereagoval, protože taková diskuze by k ničemu nevedla.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.254 (?), 14.10.2019 21:04

No on je problém v tom, že tam, kde si krtek udělá nory, tak po něm je velmi často  obsadí hryzec. A tím, že jsou hotové, tak se navenek moc neprojeví. O to horší jsou potom škody, které natropí. Mám to ověřené, s hryzci bojuji snad 20 let a například nory, kterými se dostávají hryzci a krtci na zahradu jsou pořád stejné. jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.221 (?), 14.10.2019 22:07
U nás nory po úspěšně odchyceném krtkovi obsazují křečci, a to si člověk nevybere. Krtek všechno podrývá, ničí výsadbu i vzrostlé okurky, křeček zase ožere na co přijde. Ale na rozdíl od krtka se dobře chytá, past Super cat s návnadou slaví úspěchy a když je vám líto zainvestovat, pomůže hadice s vodou a rýč v ruce. Tyhle staré a neustále obsazované chodby by vyřešil rodenátor, bohužel firma své služby nabízí jen v Praze a okolí, tady v Brně se mi službu nepodařilo sehnat. Mrkněte na youtube, co tenhle přístroj dokáže. A kdyby jste věděli o někom v okolí Brna, sem s tím! Na internetu jsem nic nenašla, kéž by nějaká deratizační firma zainvestovala a přístroj zakoupila! Budu první vděčnou zákaznicí :) Hannah
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.7 (?), 15.10.2019 16:54

Tomu se říká \"Krtkova pomsta\". Noví nájemci po odchyceném krtkovi, hlodavci (hraboši, křečci, myši, hryzci, potkani. atd.) dokáží za rok vyprodukovat mnohočetné potomstvo (několikanásobně větší než ti krtci) takže máte do budoucna postaráno o zábavu.Jen je potřeba, aby měli u Vás na zahradě co žrát.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.221 (?), 15.10.2019 22:03
To bohužel mají. Soused napravo má neudržovanou, zpustlou zahradu, soused nalevo trávník a uštěkaného pejska. A my uprostred, mimo trávníku a velké terasy 8 záhonů kde se snažíme pěstovat všechno možné. Záhony zavlažované, spousty žížal. Těm krtkům se tedy vůbec nedivím, ale nic víc než klešťové pasti ode mě čekat nemohou. Výhledově ještě ten rodenátor 🙏🏻 Hannah
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika