Zase růže



host - 230.129 (?)
22.10.2012 11:44

krásná popínavá - nebo i keřová růže je Rosarium Uetersen - má nádhernou barvu . taky ji ovšem dala zabrat letošní zima. jako ostatně skoro všem.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
babiJuli - (5) - 7.87 (?), 8.10.2012 13:16, zobrazeno: 37637x

Chtěla bych zasadit růžovou popínavou růži. Nevíte někdo, která by nejvíce splňovala tyto požadavky? Popínavá, čistě růžová, ne moc choulostivá na mráz, zdravá (co nejodolnější vůči černé skvrnitosti a padlí), aby moc nezesvětlovala - držela barvu a dobře se čistila. Existuje něco takového? Pokud máte nějaké zkušennosti, prosím, ozvěte se. Já toho o růžích moc nevím, jediné co mohu doporučit je čajovka Super star, mám ji už nejméně 25let a stále krásně kvete, Kde už je ostatním růžím zasázeným ve stejné době konec?!. Babi Juli.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.129 (?), 9.10.2012 10:57

ahoj babi Juli -- tak nevím. všechny požadavky asi splnit nepůjde. ona ta skvrnitost poslední roky řádí všude - ale hezká je Coral Dawn.. letos se moc přes ty mrazy nepředvedla, ale má krásné květy, ani moc neblednou. další spolehlivá, ale prázná a karmínově červená je Dortmund. kvete bohatě a až do mrazu. jinak si nahonem nevzpomenu.

 Coral Dawn
Coral Dawn
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.129 (?), 22.10.2012 11:44

krásná popínavá - nebo i keřová růže je Rosarium Uetersen - má nádhernou barvu . taky ji ovšem dala zabrat letošní zima. jako ostatně skoro všem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 7.1.2013 14:20

Prosím o radu zkušené pěstitele v pěstování růží. V prosinci jsem při stříhání z růží, které bych chtěla rozmnožit vybrala hezké skonky s pěti listy dlouhé s min 5 očky a dala je do vody. Všechny mi nahodili klíčky. Ráda bych z nich vypěstovala nové růže, ale větvičky nemají viditelné kořínky. Ale z něčeho musí žít. Mám je v nevytápěné verandě. Poraďte m i, prosím Vás, zda je mám dát do hydroponie a pustí kořínky, nebo je dát do stabilizátoru a do zěmě a čekat, zda se ujmou. Moc ráda bych byla, kdyby z nich v létě byly založené keříčky. Děkuji. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.129 (?), 9.1.2013 16:05

s hydroponií nemám žádné zkušenosti. ale zkusit s emůže dát do petky s uřezaným dnem i vrškem hlínu a do ní opatrně nasadit. toto dát do většího květníku doplněného hlínou nechat v chladném a světlém prostředí ale je to jen pokus taky bych asi namočila do stabilizátoru --.. dokonce jsem četla že se dají růže řízkovat a sadit řízky i v bezmrazné zimě.. musí se řízek skoro celý dát do půdy, zalít a přikrýt petkou. ale v našich podmínkách tomu moc nevěřím. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 10.1.2013 16:56

To jako že bych nasadila prstenec z petky kolem růže, opatrně sypala hlínu a prstenec zvedala, aby byla kolem puků zem?Nedhnijou mi pak ty puky? toho se totiž obávám, Kde mi pak růže nahodí kořínky? Někde z boku? Myslela jsem že je pustí v místě pod puky. Jinak bychje ji ž byla šoupla do země.Zatím jsem řízkovala pouze v srpnu a bez puků. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 10.1.2013 18:16

Sice si myslím, že nezakoření, ale zkusila bych to takhle: řízky namočit do stimulátoru, zasadit do květináče tak, aby ze země čouhalo jen 1-2 očka, zalít, přikrýt Pet lahví bez dna a bez uzávěru a nechat v té bezmrazé místnosti, občas zalít. Je to prakticky tak, jako když se řízkují v létě... Ale jde o to, jestli budou mít ještě dost síly, když byly tak dlouho ve vodě. To, že jim napučela očka, nic neznamená...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.1 (?), 14.1.2013 21:26

Okouzlila mě tato barevná kombinace, oranžová by měla být Lady Emma Hamilton, nevím s tou růžovkou - měl by prosím někdo nějaký nápad?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 15.1.2013 8:06

to může být třeba růžová Mary Rose - nebo i jiná austinka --podívejte se na stránky David Austin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.1.2013 9:37

lze v ČR pěstovat a je nabízena odrůda růže, která kvete zeleně? (Elfe je pnoucí), pokud možno keřového vzrůstu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika