Růže - královna květin?



host - 168.64 (?)
12.7.2017 9:10

Orlíčky, vlčí boby, a samozřejmě růže už pomalu nemám kam dávat, ale neodolala jsem nabídce Pelcových a pár jich zas objednala :)) A pak jsem se zakoukala do slézových růží, kvetou dlouho a včely je milují. Floxy mám jedny po předchozích majitelích zahrady, ale parády nadělají taky moc, voní, motýli se na nich hodně zdržují..asi se taky porozhlédnu po jiných barvách:)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 77.142 (?), 6.6.2017 9:03

Růže jsou krásné, ale je s nimi dost práce. Nic proti nim - kvetou od června do listopadu a tak za trochu piplačky stojí.

Jinak mám oblíbené vlčí boby a kosatce, obojí velmi nenáročné. Vlčí boby mám ve všech myslitelných barvách kromě sytě žluté nebo oranžové (jestli takové vůbec existují). Pěstovala jsem je ze zakoupených semínek - mix barev, a bylo to krásné překvapení, když vyrostlo zhruba 15 - 20 rostlin, každá v jiném odstínu. Kosatců mám přes 30 druhů včetně vodních-divokých, japonských a holandských. Takové ty běžnější co se nejčastěji pěstují jsem všechny vyžebrala - kde jsem je viděla kvést, tam jsem vlezla do baráku a poprosila o kus hlízy, kupodivu mě nikdo nevyhodil :-)

Dále mám ráda floxy - i z těch bych si udělala sbírku, kdybych měla ještě místo :-) Práce s floxy není žádná. Hodně mám i jiřinek a mečíků, též nekonečná škála barev, ovšem každoroční práce se sázením a vykopáváním. U mečíků navíc problém, že se nemají dávat na stejné misto.

No a nesmím zapomenout na tulipány, u těch mě trochu štve, že se musí dost dlouho nechat na záhoně nevzhledné zbytky po odkvětu.

Na podzim jsou asi nejkrásnější gaury - svíčkovce. Těm prý se nedaří všude, ale u nás jo, samy se rozlezly po celé zahradě :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.142 (?), 6.6.2017 9:15

Současný pohled na jeden z mých záhonů. Ještě mám moc ráda orlíčky!

Tablet je trochu barvoslepý. To co vypadá jako bílý kosatec je ve skutečně slabounce růžový a věnoval mi ho pan farář, přestože do kostela nechodím :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 6.6.2017 10:34

Já bych to s tím množstvím práce tak dramaticky neviděl. Zjara to okopu, ostříhám a přihnojím. Pak, když je potřeba zálivka, občas přidám dvakrát - třikrát lignohumát a sem tam výluh. Při dokvétání první vlny opět přihnojím a to je tak všechno. Když čochtám okolo, odstříhnu odkvetlé květy. Odplevelovat se musí každý záhon ať je na něm zelí, nebo růže. V prvním postu jsem taky zapomněl napsat, že mne baví floxy a snažím se o "sbírku", ale jsem na tom jako každý zahradník, už to nemám kam dát...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.142 (?), 6.6.2017 12:16

Pak ještě zakopčovat, odkopčovat, hlídat napadení mšicemi, padlím, skvrnitostí... proti jiným kytkám jsou růže náročné, ne že ne :-)

Ale jsou překrásné, o tom žádná :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.64 (?), 12.7.2017 9:10

Orlíčky, vlčí boby, a samozřejmě růže už pomalu nemám kam dávat, ale neodolala jsem nabídce Pelcových a pár jich zas objednala :)) A pak jsem se zakoukala do slézových růží, kvetou dlouho a včely je milují. Floxy mám jedny po předchozích majitelích zahrady, ale parády nadělají taky moc, voní, motýli se na nich hodně zdržují..asi se taky porozhlédnu po jiných barvách:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.4 (?), 13.6.2017 8:23

Gertrude Jekyll - anglická růže nesoucí jméno slavné zahradní architektky. Krásně voní, krásně kvete. Jsem ráda, že ji mám.

gertrude jekyll
gertrude jekyll
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.4 (?), 13.6.2017 8:31

Ghislaine de Feligonde - menší květy, barevný přechod od oranžové po bílou, bujný keř, tisíc květů. Taky ji mám moc ráda. To se mi na růžích zalíbilo a proto jsem si je začala pořizovat, ta velká variabilita nejen v barvě, ale i tvaru květů, celých keřů, vůni, vybere si každý.

ghislaine de feligonde
ghislaine de feligonde
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.122 (?), 13.6.2017 10:53

My mame popinavky v oknech misto pelargonii.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.122 (?), 13.6.2017 10:55

A z druhe strany


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 13.6.2017 11:27

yes Navštívím Vás ve tři, nebo třebas v pět, bratře, nebo sestři-nádherný Váš květlaugh. Krása Vašich obrázků potěšila očka, udělali jste mi radost, předu jako kočkawink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika