Růže - královna květin?



host - 250.122 (?)
13.6.2017 10:55

A z druhe strany


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 77.142 (?), 6.6.2017 9:03

Růže jsou krásné, ale je s nimi dost práce. Nic proti nim - kvetou od června do listopadu a tak za trochu piplačky stojí.

Jinak mám oblíbené vlčí boby a kosatce, obojí velmi nenáročné. Vlčí boby mám ve všech myslitelných barvách kromě sytě žluté nebo oranžové (jestli takové vůbec existují). Pěstovala jsem je ze zakoupených semínek - mix barev, a bylo to krásné překvapení, když vyrostlo zhruba 15 - 20 rostlin, každá v jiném odstínu. Kosatců mám přes 30 druhů včetně vodních-divokých, japonských a holandských. Takové ty běžnější co se nejčastěji pěstují jsem všechny vyžebrala - kde jsem je viděla kvést, tam jsem vlezla do baráku a poprosila o kus hlízy, kupodivu mě nikdo nevyhodil :-)

Dále mám ráda floxy - i z těch bych si udělala sbírku, kdybych měla ještě místo :-) Práce s floxy není žádná. Hodně mám i jiřinek a mečíků, též nekonečná škála barev, ovšem každoroční práce se sázením a vykopáváním. U mečíků navíc problém, že se nemají dávat na stejné misto.

No a nesmím zapomenout na tulipány, u těch mě trochu štve, že se musí dost dlouho nechat na záhoně nevzhledné zbytky po odkvětu.

Na podzim jsou asi nejkrásnější gaury - svíčkovce. Těm prý se nedaří všude, ale u nás jo, samy se rozlezly po celé zahradě :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.142 (?), 6.6.2017 9:15

Současný pohled na jeden z mých záhonů. Ještě mám moc ráda orlíčky!

Tablet je trochu barvoslepý. To co vypadá jako bílý kosatec je ve skutečně slabounce růžový a věnoval mi ho pan farář, přestože do kostela nechodím :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.6.2017 10:34

Já bych to s tím množstvím práce tak dramaticky neviděl. Zjara to okopu, ostříhám a přihnojím. Pak, když je potřeba zálivka, občas přidám dvakrát - třikrát lignohumát a sem tam výluh. Při dokvétání první vlny opět přihnojím a to je tak všechno. Když čochtám okolo, odstříhnu odkvetlé květy. Odplevelovat se musí každý záhon ať je na něm zelí, nebo růže. V prvním postu jsem taky zapomněl napsat, že mne baví floxy a snažím se o "sbírku", ale jsem na tom jako každý zahradník, už to nemám kam dát...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.142 (?), 6.6.2017 12:16

Pak ještě zakopčovat, odkopčovat, hlídat napadení mšicemi, padlím, skvrnitostí... proti jiným kytkám jsou růže náročné, ne že ne :-)

Ale jsou překrásné, o tom žádná :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.64 (?), 12.7.2017 9:10

Orlíčky, vlčí boby, a samozřejmě růže už pomalu nemám kam dávat, ale neodolala jsem nabídce Pelcových a pár jich zas objednala :)) A pak jsem se zakoukala do slézových růží, kvetou dlouho a včely je milují. Floxy mám jedny po předchozích majitelích zahrady, ale parády nadělají taky moc, voní, motýli se na nich hodně zdržují..asi se taky porozhlédnu po jiných barvách:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.4 (?), 13.6.2017 8:23

Gertrude Jekyll - anglická růže nesoucí jméno slavné zahradní architektky. Krásně voní, krásně kvete. Jsem ráda, že ji mám.

gertrude jekyll
gertrude jekyll
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.4 (?), 13.6.2017 8:31

Ghislaine de Feligonde - menší květy, barevný přechod od oranžové po bílou, bujný keř, tisíc květů. Taky ji mám moc ráda. To se mi na růžích zalíbilo a proto jsem si je začala pořizovat, ta velká variabilita nejen v barvě, ale i tvaru květů, celých keřů, vůni, vybere si každý.

ghislaine de feligonde
ghislaine de feligonde
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.122 (?), 13.6.2017 10:53

My mame popinavky v oknech misto pelargonii.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.122 (?), 13.6.2017 10:55

A z druhe strany


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 13.6.2017 11:27

yes Navštívím Vás ve tři, nebo třebas v pět, bratře, nebo sestři-nádherný Váš květlaugh. Krása Vašich obrázků potěšila očka, udělali jste mi radost, předu jako kočkawink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika