Řez keřové růže na popínavou



host - 240.1 (?) 
6.6.2016 16:44, zobrazeno: 3843x

Zdravím.

Dočetla jsem se různě po netu, že silné keřové růže lze vhodným řezem podpořit a využít je i jako popínavé (samozřejmě s vyvazováním ke konstrukci). Jak tedy řezat keřovou růži, aby rostla víc do výšky? Konkrétně třeba od Kordese Westerland, Austinovu Teasing Georgia...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 53.46 (?), 7.6.2017 22:00

Některé sadové růže se mohou pomocí opory státi pnoucími, konkrétně s Westerlandem tu zkušenost mám. Myslím, že to tedy není tak úplně otázka jen řezu. Já růži vsadila k opoře a ona se tak nějak sama rozbujela, postupně jsem ji k opoře vyvazovala. Co se týká střihu, je pravda, že jsem od té doby stříhala méně. Loni vyhnala několik přibližně dvoumetrových prutů. Mám ji vypěstovanou ze řízku. Původní růže byla vysazená u zdi a vyrostla do max. výšky tak 150 cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.58 (?), 7.6.2017 23:47

Určitě ji nemůžete zjara seřezat jako velkokvětou.. U pnoucích se vyřezávají hlavně slabé výhony, u starších lze přestárlý výhon buď odstranit, nebo zkrátit k rozvětvení na mladý silný výhon. U remontantních se boční výhony po prvním květu mohou zkrátit na 2-3 očka.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika