plané růže - kde je koupit?



host - 240.118 (?)
17.2.2017 7:57

Botanická růže Rosa multiflora je divoká růže která pochází z Japonska a Číny. Množí se tak snadno že to zvládne i laik, stačilo by koupit jeden keřík a pak si z něj z odkopků nebo řízků namnožit další. Je velice odolná proti nemocem, suchu, přímému slunečnímu žáru, a velkým mrazům, hodila by se třeba i na nevyužitou suchou mez. Má ohromné množství krásných drobných kvítků ve velkých chomáčích a její nezaměnitelná silná ale neobyčejně jemná vůně se line ve velkém okruhu. Pak od podzimu mnohdy až do ledna poutá pozornost díky své obrovské úrodě droboučkých krásných šípků které lákají i hladové ptáky, ti si ji často oblíbí i k hnízdění, a neustále se v keři zdržují. Když by měl keř nějakou oporu tak vyroste velice vysoko, jinak vytváří takovou fontánu. Je velice bujná a pokud by byla v zahrádce tak je třeba počítat s větším prostorem. Původní čistá je odolná proti nemocem kterými kultivované růže často trpí.

Botanická růže rosa multiflora
Botanická růže rosa multiflora
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 89.191 (?), 9.7.2006 21:50, zobrazeno: 25274x

Velmi se mi líbí většina  planých růží.  Pro svoji zahradu sháním některé druhy, které jsem našla v časopise, ale nevím kde je koupit. Růžové školky je v nabídce na internetu nemají a v zahradnictvích také mají většinou samé "nóblovější" druhy.

Poradí mi někdo kde sehnat  např. tyto druhy, nebo jim podobné?

růže svraskalá (Rosa rugosa)

růže mnohokvětá (Rosa multiflora) až 5 m dlouhá - popínavá, trsy malých jednoduchých bílých květů

růže nízká (Rosa gallica) ´Complicata´

růže Wichurova (Rosa wichuraiana) ´Bobbie James´

moc díky Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.253 (?), 15.7.2006 14:22
Růži svraskalou i růži mnohokvětou snadno vypěstujete ze semen. Multifloru jsem úspěšně namnožil i z řízků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.35 (?), 19.10.2006 18:30

Jani,

růži svráskatou kopíte v každém zahradnictví, např. zahradnictví na Nouzově u Kladna, nebo myslím,že by jste si ji mohla objednat i emailem v zahradnictví Franc, ty ostatní bohužel nevím. Ahoj Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.136 (?), 20.10.2006 15:13
Plané, neboli botanické, druhy růží, nabízejí Pelcovi na WWW.ruze.unas.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.31 (?), 26.10.2006 13:45

Bobbie James bude u Pelců příští rok.

Multiflora běžně nebývá, je velmi vzrůstná, ne do každé zahrady se vleze :-) ale jsou jiné ramblery, určitě se porozhlédnout právě u Pelců

jinak v zahraničí - např. http://www.rosenhof-schultheis.de/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.152 (?), 24.3.2007 13:02 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.17 (?), 26.3.2007 13:42

dobrý den, v Zahradnictví Školky Montano mají velký výběr i růži, mě zaujala multiflora, tu tam mají. Bohužel pro mě jsou z jiného konce republiky :)

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.17 (?), 29.3.2007 15:56
zajímalo by mě,jestli na plané růže, třeba šípkovou, jdou také mšice? děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.118 (?), 16.2.2017 17:15

Rosa multiflora se dá koupit zde:

Zahradnictví flos
ARBOCOM, s.r.o. - zahradnictví Vrčeň u Nepomuka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.118 (?), 17.2.2017 7:57

Botanická růže Rosa multiflora je divoká růže která pochází z Japonska a Číny. Množí se tak snadno že to zvládne i laik, stačilo by koupit jeden keřík a pak si z něj z odkopků nebo řízků namnožit další. Je velice odolná proti nemocem, suchu, přímému slunečnímu žáru, a velkým mrazům, hodila by se třeba i na nevyužitou suchou mez. Má ohromné množství krásných drobných kvítků ve velkých chomáčích a její nezaměnitelná silná ale neobyčejně jemná vůně se line ve velkém okruhu. Pak od podzimu mnohdy až do ledna poutá pozornost díky své obrovské úrodě droboučkých krásných šípků které lákají i hladové ptáky, ti si ji často oblíbí i k hnízdění, a neustále se v keři zdržují. Když by měl keř nějakou oporu tak vyroste velice vysoko, jinak vytváří takovou fontánu. Je velice bujná a pokud by byla v zahrádce tak je třeba počítat s větším prostorem. Původní čistá je odolná proti nemocem kterými kultivované růže často trpí.

Botanická růže rosa multiflora
Botanická růže rosa multiflora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika