Padlí nebo co na růži?



host - 207.103 (?)
16.5.2009 8:23

Moniko, pod názvem Pirueta se prodávají v hobbymarketech různé popínavky, skutečné jméno odrůdy nebývá uvedeno. Pokud chcete znát jméno té své, zkuste ji vyfotit, vložit sem obrázek a možná ji někdo pozná.

Mám dvě růžové popínavky - Compassion a Pink Cloud. Obě jsou naprosto zdravé. Určitě se najdou i další, které jsou odolné. Doporučuji nakupovat u pěstitelů, kde máte záruku pravosti odrůdy. Jakmile znáte skutečné jméno růže, není problém zjistit o ní další informace (odolnost proti chorobám, mrazuvzdornost, výška, tvar květu... atd.)

Přeji hezký den. Zuzana V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.215 (?), 14.5.2009 23:31

Zdravím. 

Obávám se, že ořezání nepomůže. Tenhle typ růží  (drobnokvěté pnoucí ramblery)  trpí padlím prakticky všechny.  Je pravda, že ani postřiky to nevyřeší,  jen omezí.  Některé růže silně trpí na padlí, mají tu náchylnost už v genech. Jak říkávala moje babička : " Kdyby čert na koze jezdil, tak s tím, holka,  nic nenaděláš."... Tak se tím netrapte, ono to sice kazí  " estetický dojem", ale ta růže to kupodivu zvládá a kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.202 (?), 15.5.2009 11:10

Dík Lilly za podporu, já jsem se s tím celkem smířila, protože ta růžička fakt každý rok krásně kvete i přes to padlí, ale trochu jsem měla obavy, aby se nešířilo. Mívám ho trochu i na jablóňkách. Ale možná by tam bylo i tak. Ty totiž nerada stříkám, raději jablíčka červivá, ale bez chemie.

 Zdravím, Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.215 (?), 15.5.2009 11:42

To je skvělý a velmi rozumný přístup. Ty spousty chemie o kterých tady na stránkách všude čtu, nejsou v podstatě ku prospěchu nikomu... ani nám ani přírodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Monika55555 - (30) - 61.13 (?), 15.5.2009 20:22

Ta moje růže se jmenuje PIRUETA a má velké plné květy, přesto je taky napadená padlím. Myslíte tedy, že s tím nemám bojovat??? Nemůžou to chytit ostatní rostliny??? Vedle mám plaménky a ty jsou zatím úžasné, mám o ně strach. (P.S. Jestli se vám zdá můj dotaz hloupý, tak mě omluvte. Se zahradničením teprve začínám.) Nemohli byste mi doporučit nějaký druh růžové popínavé růže, který není tak náchylný???

Díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.103 (?), 16.5.2009 8:23

Moniko, pod názvem Pirueta se prodávají v hobbymarketech různé popínavky, skutečné jméno odrůdy nebývá uvedeno. Pokud chcete znát jméno té své, zkuste ji vyfotit, vložit sem obrázek a možná ji někdo pozná.

Mám dvě růžové popínavky - Compassion a Pink Cloud. Obě jsou naprosto zdravé. Určitě se najdou i další, které jsou odolné. Doporučuji nakupovat u pěstitelů, kde máte záruku pravosti odrůdy. Jakmile znáte skutečné jméno růže, není problém zjistit o ní další informace (odolnost proti chorobám, mrazuvzdornost, výška, tvar květu... atd.)

Přeji hezký den. Zuzana V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Monika55555 - (30) - 61.13 (?), 16.5.2009 11:31

No jo, chybami se člověk učí .

Neporadíte mi někdo nějakého pěstitele růží na Moravě (jsem z Prostějova)? Chtěla bych mít růží na zahradě víc.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 16.5.2009 13:28

Želešice u Brna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.79 (?), 16.5.2009 13:42

Dobrý den,

raději bych se pokusila sehnat růže s oceněním ADR. U takové máte téměř jistotu, že nebudou trpět chorobami. Sehnala jsem si v Německu pnoucí Golden Gate a Amadeus od Kordese a jsou v dokonalém stavu. Pěstuji již roky Rosarium Uetersen od stejného šlechtitele. Mám ji v polostínu a je dokonale zdravá. Navíc letos nevymrzl ani jeden výhonek, ačkoliv byly silné mrazy. Ale doporučovala bych sehnat si sazenici přímo od producentů, abyste měla jistotu, že kupujete originál.

Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Monika55555 - (30) - 61.13 (?), 19.5.2009 19:33

Už druhý den sháním růže od Kordese, bohužel všichni co je mají jsou z Čech a nejsou ochotni růže poslat poštou, takže to mám z Prostějova trochu z ruky . Jediné řešení je udělat si celodenní výlet.  No nic budu se snažit dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 63.163 (?), 20.5.2009 0:33

Radí Vám dobře.!   Zkuste ing .  Urbana ze Želešic, ten má výborný sortiment, ale teď ne, teď už je na sázení růží  (pokud nejsou v kontejneru) pozdě.  Na podzim je můžete objednat poštou  i z Čech, zvládnou to.  Mimochodem Kordesovky  pěstují i Pelcovi v Sobotce (mají na ně licenci)a mají i řadu novinek - třeba právě Amadea, Roter Korsára a další....  Nemusíte se obávat o pravost odrůdy, a v korunách vyjdou mnohem levněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika