Výběr stolní odrůdy pro zahradu



Z - (27) - 7.13 (?)
6.5.2016 10:39

Až teď jsem si všimla, že to víno chcete měnit. Můžete zkusit přeroubovat/ přeočkovat - bude plodit dříve. Prý dokonce ten stejný rok:). Včera jsem vinnou révu přeočkovávala - má se dělat až když je teplo. Ale musíte mít rouby ze zimy.

Jinak ještě popisy odrůd jsou i na webových stránkách Slovplant. 

Z.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 191.172 (?), 6.5.2016 10:06

Zdravím vás, chci se zeptat máte někdo zkušenosti s odrůdou Prim - maďarská, plastická, do zahrádek bez větších nároků na chemii i občas zanedbaný řez. Ještě zvažuji Reginu - snad italskou jestli si pamatuju, ale ta je náročnější. Měl sem kdysi M. Portugal a Chrupky, k tomu portugalu se snad vrátím. Mám zahradu, takže jen pár hlav, ovoce upřednostňuju - Brněnsko, jižní svah cca 240 m.n.m., kdysi zde byli i vinohrady pro Brno, ikdyž je to severozápadně od Brna.

Díky, nikde sem tu zmínku o odrůdě Prim nenašel, a mám ji tak nějak předem domluvenou v Osevě Brno. Nemusím nikam jezdit ani nic posílat a do osevy stejně jezdím.

Díky za opovědi.

Kryštof

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Z - (27) - 7.13 (?), 6.5.2016 10:32

Mrkněte na nabídku zahradnictví Knížek. Mají velký výběr odrůd - i stolních a i bezsemenných. Ne všechno mají na webu. Ale i tak je tam toho dost.

Záleží co od vinné révy očekáváte.

Sazenice mají kvalitní. Kupuji si víno nyní jen od nich. Podnože nemají uvedené, ale sdělí bez problému.  Majitel je ochotný. Byla jsem si u nich letos i pro rouby. Naučil mě víno i očkovat:) a velmi jednoduše.

Prim mám, ale u nás na kraji Prahy nic moc. Od té doby, co jsem objevila výše uvedený zdroj vinné révy, mám mnohem lepší odrůdy a pěstování mě konečně baví:).

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Z - (27) - 7.13 (?), 6.5.2016 10:39

Až teď jsem si všimla, že to víno chcete měnit. Můžete zkusit přeroubovat/ přeočkovat - bude plodit dříve. Prý dokonce ten stejný rok:). Včera jsem vinnou révu přeočkovávala - má se dělat až když je teplo. Ale musíte mít rouby ze zimy.

Jinak ještě popisy odrůd jsou i na webových stránkách Slovplant. 

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ondro - (48) - 12.171 (?), 6.5.2016 11:31

Pozor na hodnotenie odolnosti voci chorobam na webu Slovplant.

Tym info uz vobec neverim. Mam negativne skusenosti. Kupoval som len odrody oznacene s odolnostou 7, tie udajne netreba vobec striekat. Ale mnohe z nich boli uz 2 roky po sebe silne znicene chorobou. Hlavne im zazlievam, ze ma doslova oklamali lebo som sa ich pytal na ich osobnu skusenost s odrodami. Pani mi povedala, ze oni ich nestriekaju, dokonca ani tie s nizsou odolnostou (5) a nemaju problem. Az nasledne som sa dozvedel (po kupe), ze oni striekaju, aj som to videl na vlastne oci.

Naj uzitocnejsie info o odolnosti je od Bredika - Tabulka odrůd. On na rovinu povie, ze strieka cca 2 krat, ale len proti mucnatke. A ma detailne popisane ku kazdej odrode osobnu skusenost v jednotilivych rokoch. Toto jeho hodnotenie mi aj najviac sedi s mojou skusenostou. Ja nestriekam vobec tak samozrejme choroba je u mna silnejsia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ondro - (48) - 12.171 (?), 6.5.2016 12:02

dobre info je aj na - Kompletný prehľad odrôd

Ma velmi vela odrod, je tam aj zhodnotenie odolnosti v 2 poslednych rokoch (tiez pri cca 2 postrekoch)  - avsak len kratkodobe skusenosti (cca 3 roky).

info o odolnosti pozrite aj: Réva vinná pěstování bez postřiku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Z - (27) - 7.13 (?), 6.5.2016 16:51

Kontakt na Slovplant jsem měla ze stránek Zahradnictva Limbach. Pokud je to takto, je to smutné.

Víno od pana Knížka vinnareva.com popisu pokud jde o plísně odpovídá. Nestříkám a to co má být odolné plísni, opravdu je. A to u mě zlobí trochu i Vostorg - chuťově je výborný, ale chytá trochu více plíseň na listy. Vinné révy od pana Knížka jsou vedle něho a jsou v pořádku.

Od pana Knížka mám

Glenora, Ester, Muškát BLue, New Yuork muškát, Fanny, Arkadia, Sulfok Red, Pleven Ustočivij.

Ne všechny již měly plody, ale s plíněmi na listech problém nebyl.Nejhorší z nich byl, pokud jde o listy loni Sulfok Red, ale pořák přijatelné. Arkadie, Fanny, muškáty plody již měly a byly v pořádku a výborné.

Nově mám - Bulgaria, Kodrjanka, Mars, Venus, Himrod - zatín nevyzkoušeno. Bulgaria je vybrána pro pěstování na východní stěně, pod střechou, Arkadia také.

---

! PRIM - omlouvám se, spletla jsem si s jiným, PRIM nemám. Šla jsem se podívat na cedulky. Mám Deltu a Mladen z jiného vinařství a ty jsou nic moc. Měla jsem i Krystal a Regent a ty jsem včera přeočkovala.Alden a Mladen jsem dole také přeočkovala, ale zatím jsem je nechala - dám jim ještě šanci.

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 230.34 (?), 6.5.2016 19:58

Z odrůd které uvádíte, mi nejodolnější připadá Muskat Blue a současně je to u nás jedna z nejchutnějších odrůd co máme. Z dalších můžu doporučit Himrod, Aladin, Rošfor, Preobraženie a Galahad. Kodrjanka není odolná a navíc špatně dozrávala i v n.v.220m, proto už jsem ji před několika roky přerouboval. Sufolk Red u nás roste bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Z - (27) - 7.13 (?), 6.5.2016 20:46

Kodrjanku budu mít na východní stěně pod střechou spolu s Bulgaria, tak se uvidí. Jde tam myslím slunce i přes den od jihu.  Když tak ji přeroubuji. Pan Knížek my myslím říkal, že chce teplo.

Sulfok Red je také docela v pořádku. Jen loni v srpnu už skoro vše chytalo na listech slabší plíseň a SulfokRed asi nejvíce. Spíš šlo o to, že jsem nemohla najít koncem srpna naprosto čisté listy do okurek na zavařování:). Ale máme mírný severní svah a není to ideální. Problémy mám i s padlím na rezistentních angreštech.

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 6.5.2016 22:36

Pokud měl Vostorg plíseň, tak to pravděpodobně nebyla plíseň révová, ale spíše padlí.  I to je na listech,. Proti plísni je Vostorg docela slušně odolný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Z - (27) - 7.13 (?), 6.5.2016 23:21

To je možné, že to bylo padlí. Ale chuťově je výborný.

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika