Vosy - jak na ně?



host - 178.235 (?)
19.8.2017 18:15

Včelstev vlivem chorob ubývá a proč?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 152.34 (?), 20.8.2017 17:14

Na borůvky jsem také používala sítě, ale jen do té doby, co se tam chytil ježek (přestože sítě nebyly až k zemi). Ještě teď, když nemůžu usnout, na mě tahle vzpomínka spolu s jinými bubáky vyleze.

Většinou na nás ovoce vybyde dost. Letošní rok nám ale vosy spolu s kosy (pěkně se to rýmuje!) sklidili veškerý angrešt, rybíz, jostu a maliny, a teď se soustředí na letní jablka Red Melba. Pokoušela jsem se něco očesat, ale nešlo to. Takový tlak jsem zatím nezažila. Je fakt, že v okolních třešňovkách letos nebyly třešně, ale to se už stalo mnohokrát. Stejně tak už mnohokrát bylo sucho. Bude v tom ještě nějaký jiný faktor.

Příznivě ale je, že jsme za letošní sezónu našli a zlikvidovali jen do deseti kusů španělských plzáků.

V letech, kdy to má cenu, používán k lapání vos PETky s pivem, protože na pivo nejdou včely. Náplň se ale v teplém počasí musí časo vyměňovat.

Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 20.8.2017 20:43

Jaký je podle Vás ten jiný faktor a proč letos nelapete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 21.8.2017 16:30

Jaký je ten jiný faktor, to právě nevím. Možná letos vypadlo něco z potravního řetězce. A jinak, s lapáním jsem letos přestala, protože na kosy nefunguje a vos bylo tolik, že mému muži začalo být líto toho piva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 21.8.2017 16:46

Na kosy je brousek, na vosy zas hruška-nacpat celou do flašky je docela fuška. Proto prázdním lahváče, ikdyž táta zapláče, nabídnu jim petku, zrobím z hmyzu fetkufrown. Jen ať sosá, alkoholik, zbyde plodů pětkrát tolikcheeky. Střízlivý nás nedostanou, alou na bar pruhovanílaugh! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 19.8.2017 14:42

Rovnováha platila platit bude : častěji než jindy nacházím uhynulého kosa, včelstev také ubývá, u divokých prasat se už dávno jednalo  o přemnožení (možná také díky přebytku a dosažitelnosti zdrojů potravy).Dnes černou uměle redukujeme, rovněž by ale mělo dojít i na zdroje a složení jejich potravy.Stejně tak u včel.Nebo se mýlím? AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.8.2017 16:42

Rád bych, abyste se nemýlil. Ale nevím.

Dnes černou uměle redukujeme
Nebýt afrického moru, nic moc by se neredukovalo. Těch pár střelených lončáků a selat k žádné výrazné redukci nevedlo.

rovněž by ale mělo dojít i na zdroje a složení jejich potravy
Vzhledem k tomu, že žerou totéž, co lidi, pak budou mít vždy dost potravy - tedy pokud si budem chtít vypěstovat něco k jídlu.

Stejně tak u včel
Nerozumím. Jako že včely jsou stejně přemnožené jako černá zvěř?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 19.8.2017 18:15

Včelstev vlivem chorob ubývá a proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.8.2017 20:51

To nevím. Ale řekl bych, že je to spíš tím, že ubývá včelařů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 20.8.2017 7:59

Vosy. Chytám je vosolapem z petky s obráceným hrdlem, likviduju hnízda v okolí, nadávám. Víc dělat nemůžu.

Včely. Příčna a důsledek. Já tipuju, že včel ubývá úbytkem včelařů, jehož příčinou jsou choroby. Respektive nutnost ochrany, léčení a způsob chovu kvůli nemocem včel. To je pro zájmového včelaře mnohdy finančně a technicky neakceptovatelné. Prostě je to složité a i drahé. Chovatel, který prodejem medu nevydělá aby to mohl zafinancovat na tom jednoznačně tratí. Medu sám zas tolik nesní a aby to rozdával, když do toho cpe peníze, je nerozum. I zavedení chovu je drahé, úly, rámky, medomet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 20.8.2017 11:41

Mně tady hodují na broskvích hlavně včely. Je jich tady na jedné broskvi třeba deset. A to jsme ve městě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika