Vosy - jak na ně?



host - 178.235 (?)
19.8.2017 14:42

Rovnováha platila platit bude : častěji než jindy nacházím uhynulého kosa, včelstev také ubývá, u divokých prasat se už dávno jednalo  o přemnožení (možná také díky přebytku a dosažitelnosti zdrojů potravy).Dnes černou uměle redukujeme, rovněž by ale mělo dojít i na zdroje a složení jejich potravy.Stejně tak u včel.Nebo se mýlím? AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 152.34 (?), 20.8.2017 17:14

Na borůvky jsem také používala sítě, ale jen do té doby, co se tam chytil ježek (přestože sítě nebyly až k zemi). Ještě teď, když nemůžu usnout, na mě tahle vzpomínka spolu s jinými bubáky vyleze.

Většinou na nás ovoce vybyde dost. Letošní rok nám ale vosy spolu s kosy (pěkně se to rýmuje!) sklidili veškerý angrešt, rybíz, jostu a maliny, a teď se soustředí na letní jablka Red Melba. Pokoušela jsem se něco očesat, ale nešlo to. Takový tlak jsem zatím nezažila. Je fakt, že v okolních třešňovkách letos nebyly třešně, ale to se už stalo mnohokrát. Stejně tak už mnohokrát bylo sucho. Bude v tom ještě nějaký jiný faktor.

Příznivě ale je, že jsme za letošní sezónu našli a zlikvidovali jen do deseti kusů španělských plzáků.

V letech, kdy to má cenu, používán k lapání vos PETky s pivem, protože na pivo nejdou včely. Náplň se ale v teplém počasí musí časo vyměňovat.

Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 20.8.2017 20:43

Jaký je podle Vás ten jiný faktor a proč letos nelapete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 21.8.2017 16:30

Jaký je ten jiný faktor, to právě nevím. Možná letos vypadlo něco z potravního řetězce. A jinak, s lapáním jsem letos přestala, protože na kosy nefunguje a vos bylo tolik, že mému muži začalo být líto toho piva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 21.8.2017 16:46

Na kosy je brousek, na vosy zas hruška-nacpat celou do flašky je docela fuška. Proto prázdním lahváče, ikdyž táta zapláče, nabídnu jim petku, zrobím z hmyzu fetkufrown. Jen ať sosá, alkoholik, zbyde plodů pětkrát tolikcheeky. Střízlivý nás nedostanou, alou na bar pruhovanílaugh! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 19.8.2017 14:42

Rovnováha platila platit bude : častěji než jindy nacházím uhynulého kosa, včelstev také ubývá, u divokých prasat se už dávno jednalo  o přemnožení (možná také díky přebytku a dosažitelnosti zdrojů potravy).Dnes černou uměle redukujeme, rovněž by ale mělo dojít i na zdroje a složení jejich potravy.Stejně tak u včel.Nebo se mýlím? AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.8.2017 16:42

Rád bych, abyste se nemýlil. Ale nevím.

Dnes černou uměle redukujeme
Nebýt afrického moru, nic moc by se neredukovalo. Těch pár střelených lončáků a selat k žádné výrazné redukci nevedlo.

rovněž by ale mělo dojít i na zdroje a složení jejich potravy
Vzhledem k tomu, že žerou totéž, co lidi, pak budou mít vždy dost potravy - tedy pokud si budem chtít vypěstovat něco k jídlu.

Stejně tak u včel
Nerozumím. Jako že včely jsou stejně přemnožené jako černá zvěř?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 19.8.2017 18:15

Včelstev vlivem chorob ubývá a proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.8.2017 20:51

To nevím. Ale řekl bych, že je to spíš tím, že ubývá včelařů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 20.8.2017 7:59

Vosy. Chytám je vosolapem z petky s obráceným hrdlem, likviduju hnízda v okolí, nadávám. Víc dělat nemůžu.

Včely. Příčna a důsledek. Já tipuju, že včel ubývá úbytkem včelařů, jehož příčinou jsou choroby. Respektive nutnost ochrany, léčení a způsob chovu kvůli nemocem včel. To je pro zájmového včelaře mnohdy finančně a technicky neakceptovatelné. Prostě je to složité a i drahé. Chovatel, který prodejem medu nevydělá aby to mohl zafinancovat na tom jednoznačně tratí. Medu sám zas tolik nesní a aby to rozdával, když do toho cpe peníze, je nerozum. I zavedení chovu je drahé, úly, rámky, medomet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 20.8.2017 11:41

Mně tady hodují na broskvích hlavně včely. Je jich tady na jedné broskvi třeba deset. A to jsme ve městě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika