Vinna reva choroba



host - 109.184 (?)
31.8.2020 18:34

Jsem na tom podobně, možná hůře, ale potřeboval bych názor odborníka, kde došlo k chybě. Stříkal jsem před rašením Kumulus, po odkvětu Talent, pak opět Kumulus plus Folpan během zaměkání. Všechny bílé ranné odrůdy a bílé co dozrávají teď jsou OK, pozdní modré a pozdní bílé jsou napadeny. Viz foto. Co je příčinou? Pro příště...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 219.24 (?), 18.7.2020 15:25, zobrazeno: 4430x
Choroba na hroznu. Co s tím? Otrhat nebo to zachrání postrik?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.24 (?), 18.7.2020 15:30
Nevim jestli to je na te fotce videt, ale na hroznech je takový bílí povlak.. A kminek je takový flekaty.
choroba
choroba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 66.55 (?), 18.7.2020 17:14

Pravděpodobně se jedná o padlí révové, silné napadení.Této houbové chorobě je nejlepší předcházet a ošetřovat alespoň již po odkvětu révy. Snad by ještě mohlo pomoci ošetřením příprakem KARATHANE NEW (neplést s insekticidem KARATE!!!).
KARATHANE NEW se dá koupit v malém balení a ochranná lhůta je 21 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.26 (?), 20.7.2020 8:46

Myslím že to už nepůjde zachránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.100 (?), 22.7.2020 12:43

Pokud jsou tam ještě nenapadené hrozny či velmi málo napadené, tak by to stříknul zkusil stříknout např. Karathene new, prodává se i malé balení 10ml. Pokud ne, tak zbývá ponaučení na příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.184 (?), 31.8.2020 18:34

Jsem na tom podobně, možná hůře, ale potřeboval bych názor odborníka, kde došlo k chybě. Stříkal jsem před rašením Kumulus, po odkvětu Talent, pak opět Kumulus plus Folpan během zaměkání. Všechny bílé ranné odrůdy a bílé co dozrávají teď jsou OK, pozdní modré a pozdní bílé jsou napadeny. Viz foto. Co je příčinou? Pro příště...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.184 (?), 31.8.2020 18:37

Ještě to foto, že...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 1.9.2020 7:32

Pravděpodobně napadení plísní révovou. Letos v deštivém počasí je velký tlak této choroby. Jeden postřik Folpanem je u neodolné odrůdy málo. Kumulus a Talent účinkují spíše na padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.143 (?), 1.9.2020 12:14

Ano, ano, první obrázek padlí, druhý peronospora.

Díky suchému počasí v minulých letech mnoho vinařů letos podcenilo tlak houbových chorob.

Nechci se opakovat, ale neexistují rezistentní odrůdy, ale jen tolerantní k houbovým chorobám. V krizových ročnících, jako je ten letošní,  je nutné provést i u těch nejodolnějších odrůd,  2 - 3 postřiky kvalitními přípravky.  Důležitý je také termín. Největší škody vznikají absencí ochrany po odkvětu a potom je nutné ještě stříkat 1 - 2 x s odstupem 10 dnů.

Lepší je preventivně každý rok provést výše uvedené, než se dívat na zničené hrozny.

Pozor výjimka:

Pokud se objeví první fleky peronospory již před květem, je nutné zahájit ochranu okamžitě a na nic nečekat. Peronospora v době květu dokáže poničit i takové přeborníky v odolnosti jako je Solaris nebo Sevar.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.184 (?), 1.9.2020 13:51

Díky za názor, potvrzuje mi to moji domněnku. Letos je na plísně "úrodný" rok. Právě te druhý postřik funficidem jsem neudělal a to se vymstilo. Jen mi nejde na rozum, proč to taky nechytilo skoré odrůdy, ne že bych toho litovalsmiley. Je to tím, že k napadení došlo v různém stádiu fenofází?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika