Vinna reva choroba



Stránky: 1,  2   
host - 219.24 (?) 
18.7.2020 15:25, zobrazeno: 4411x
Choroba na hroznu. Co s tím? Otrhat nebo to zachrání postrik?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 219.24 (?), 18.7.2020 15:30
Nevim jestli to je na te fotce videt, ale na hroznech je takový bílí povlak.. A kminek je takový flekaty.
choroba
choroba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 66.55 (?), 18.7.2020 17:14

Pravděpodobně se jedná o padlí révové, silné napadení.Této houbové chorobě je nejlepší předcházet a ošetřovat alespoň již po odkvětu révy. Snad by ještě mohlo pomoci ošetřením příprakem KARATHANE NEW (neplést s insekticidem KARATE!!!).
KARATHANE NEW se dá koupit v malém balení a ochranná lhůta je 21 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.26 (?), 20.7.2020 8:46

Myslím že to už nepůjde zachránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.100 (?), 22.7.2020 12:43

Pokud jsou tam ještě nenapadené hrozny či velmi málo napadené, tak by to stříknul zkusil stříknout např. Karathene new, prodává se i malé balení 10ml. Pokud ne, tak zbývá ponaučení na příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.184 (?), 31.8.2020 18:34

Jsem na tom podobně, možná hůře, ale potřeboval bych názor odborníka, kde došlo k chybě. Stříkal jsem před rašením Kumulus, po odkvětu Talent, pak opět Kumulus plus Folpan během zaměkání. Všechny bílé ranné odrůdy a bílé co dozrávají teď jsou OK, pozdní modré a pozdní bílé jsou napadeny. Viz foto. Co je příčinou? Pro příště...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.184 (?), 31.8.2020 18:37

Ještě to foto, že...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 1.9.2020 7:32

Pravděpodobně napadení plísní révovou. Letos v deštivém počasí je velký tlak této choroby. Jeden postřik Folpanem je u neodolné odrůdy málo. Kumulus a Talent účinkují spíše na padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.143 (?), 1.9.2020 12:14

Ano, ano, první obrázek padlí, druhý peronospora.

Díky suchému počasí v minulých letech mnoho vinařů letos podcenilo tlak houbových chorob.

Nechci se opakovat, ale neexistují rezistentní odrůdy, ale jen tolerantní k houbovým chorobám. V krizových ročnících, jako je ten letošní,  je nutné provést i u těch nejodolnějších odrůd,  2 - 3 postřiky kvalitními přípravky.  Důležitý je také termín. Největší škody vznikají absencí ochrany po odkvětu a potom je nutné ještě stříkat 1 - 2 x s odstupem 10 dnů.

Lepší je preventivně každý rok provést výše uvedené, než se dívat na zničené hrozny.

Pozor výjimka:

Pokud se objeví první fleky peronospory již před květem, je nutné zahájit ochranu okamžitě a na nic nečekat. Peronospora v době květu dokáže poničit i takové přeborníky v odolnosti jako je Solaris nebo Sevar.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.184 (?), 1.9.2020 13:51

Díky za názor, potvrzuje mi to moji domněnku. Letos je na plísně "úrodný" rok. Právě te druhý postřik funficidem jsem neudělal a to se vymstilo. Jen mi nejde na rozum, proč to taky nechytilo skoré odrůdy, ne že bych toho litovalsmiley. Je to tím, že k napadení došlo v různém stádiu fenofází?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika