Roncet révy



reencarnacion - (2) - 93.15 (?)
15.7.2010 21:43

Ještě sem vkládám foto k lepší identifikaci, tak snad mi někdo poradí a pomůže. Děkuji

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 93.15 (?), 13.7.2010 22:17, zobrazeno: 8425x

Pěkný večer, s žádostí jsem tu prosil o určení choroby, nakonec mi bylo řečeno, že se jedná o roncet. Nicméně může to být i od herbicidů... chci se proto zeptat, jaké s tím máte zkušenosti..? Jedná se o odrůdu Müller Thurgau-vysazena na podzim vloni, roste dobře a rychle-do půlky rostla správně-listy byly zdravé apod, jenže od půlky nahoru jsou právě listy vějířovité a průhledné, ostatní odrůdy hned vedle jsou v pořádku.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
reencarnacion - (2) - 93.15 (?), 15.7.2010 21:43

Ještě sem vkládám foto k lepší identifikaci, tak snad mi někdo poradí a pomůže. Děkuji

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.254 (?), 15.7.2010 22:07

Není to roncet, ale poškození herbicidy do obilovin. Asi máte „šikovného souseda“ nebo jste špatně vypláchnul postřikovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 16.7.2010 6:53

Také se přikláním k herbicidu. Nemusí přitom dojít k zasažení listů révy přímo postřikem, někdy stačí jenom výpary.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
reencarnacion - (2) - 93.15 (?), 16.7.2010 15:50

pokud stačí výpary tak je to jasné - postřik poblíž jiřinek - okraj pole, asi e tam něco dostalo, ale je mi divné, že ostatní révy jsou OK, stejně tak plevel okolo-ani žahlý. Nakonec ještě můžu být rád, že to je od herbicidu a ne pravý roncet, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?), 17.7.2010 13:11

Vloudim se sem se svym prispevkem - kdyz jsem videl fotku nahore tak jsem si rikal to je jako to moje, mam ale 15 sazenic a jedna, ktera je uz druhym rokem a roste celkem pekne ma dole nekolik listu ktere vypadaji takto viz. priloha. (omlouvam se nedarilo se mne to lip vyfotit). Zespodu listu to vsak vypada na nejakou "pavucinku" - plisen?

Diky za rady

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 17.7.2010 21:16

Vypadá to jako nepravý (herbicidní) roncet kombinovaný s napadením sviluškami. Je však pravděpodobnější, že se o tyto vrásčité deformace listu zasloužily jenom ty svilušky. Ty pavučiny jsou patrné i na výhonech. Pokud se objevují pavučinky a plstnaté spodky listů i na ostatních "zdravých" listech, byť v omezené míře, aplikujte nějaký akaricidní přípravek proti roztočům. Jinak samozřejmě můžete postižené listy (píšete, že jich je několik) odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika