Řez révy



host - 241.33 (?)
4.4.2010 14:54

bez problému ořezat, za rok by to bylo ještě horší(nekroza atd).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 241.152 (?), 31.3.2010 1:02, zobrazeno: 16263x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zkušenosti vinařů, jak zastavit ronění mízy. Prováděl jsem řez révy docela pozdě, v druhé půlce března a nyní mi réva neustále odkapává mízu. Je teď nějaký zaručený prostředek na zastavení ronění mízy? Jak moc to může révu oslabit? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 31.3.2010 5:25

Ošetřit každou ránu prostředkem na srážení mízy (podobně jako krve) bude asi nemožné, jedině snad celoplošné ošetření vinohradu na oddálení vegetace.Lepší je začít včas a dát řezu časový prostor na zaschnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 31.3.2010 8:05

Réva pláče - to je normální a nic se neděje.   VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.7 (?), 1.4.2010 7:53

Mám na zahradě jen několik keřů, do 20 hlav, takže ručně každou ránu ošetřit by nebyl tak velký problém. Můžete mi poradit, kde by se takový prostředek na srážení mízy dal sehnat, případně jak se přesně nazývá, abych si ho mohl koupit? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.158 (?), 1.4.2010 8:54
Nechte révu "vyplakat". nic se neděje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 70.100 (?), 31.3.2010 8:39

Tlak mízy je tak velký, že réva zjara slzí i neřezaná, okolo některých oček. Omezení slzení je včasný řez s pomecháním aspoň 2 cm čípku nad očkem. Omezení, nikoliv zabránění. Pro citlivky: Nemá cenu si to personalizovat jako krvácení, či pláč v psychickém slova smyslu. Je to v podstatě fyzikální záležitost. Proto se to taky nazává slzení, ne pláč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.152 (?), 4.4.2010 13:03

Měl bych jeden dotaz k řezu révy.  Mám doma 16 hlav révy, vrátil jsem se z cest v zahraničí a bohužel nemám révu ještě ořezanou, neměl to kdo udělat. Mám teda révu ještě teď ořezat, když by určitě silně tekla?

Díky za vaše odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.33 (?), 4.4.2010 14:54

bez problému ořezat, za rok by to bylo ještě horší(nekroza atd).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 4.4.2010 14:54

Ano, na dvě očka u letorostů, staré a přemrzlé réví odstraňte.Jinak budete mít z toho zahuštěný prales bez valného užitku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 4.4.2010 18:54

Ještě je možnost počkat, až očka rozpuknou, potom míza tolik nepoteče. - Ostříhat to tak, jako byste to stříhal v době kdy se to má stříhat.

A je mi taky jasné, že se teď objeví plno příspěvků proč takhle ne a že tekoucí míza vůbec nevadí...    Já říkám, že nevadí pokud byste to ostříhal v době do poloviny března - i tak může míza později téct, ale teče málo a zastaví se.. Teď to závisí na kondici keřů. V polovině dubna by to vadilo daleko víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika