Révokaz



host - 140.113 (?)
20.2.2013 10:13

domnívám se že je mšička teplomilná a nedokáže tudíž dokončit své vývojové stadium v vinohradnicky okrajových oblastech tak bych se pravokořených rostlin moc nebál při dnešní ceně roubovaných. stačí jen zapíchnout půlmetrový proutek do země a je to zadarmo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 140.113 (?), 20.2.2013 10:13

domnívám se že je mšička teplomilná a nedokáže tudíž dokončit své vývojové stadium v vinohradnicky okrajových oblastech tak bych se pravokořených rostlin moc nebál při dnešní ceně roubovaných. stačí jen zapíchnout půlmetrový proutek do země a je to zadarmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 20.2.2013 11:05

Pokud vysazuji pár hlav, pak se dá investice i finančně utáhnout.Nejlepší ceny jsou přímo u velkovýrobců. Ale i roubovanou sazenici je nutné nejen správně zasadit (výškově),ale ji i hlídat, zda nazapouští pravé kořeny.To pak je totéž, jako zasadit přímo ten "půlmetrový řízek".Vždycky nutně platí, že práce na vinohradě nikdy nekončí.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.11 (?), 6.8.2010 18:23

Shrnutí: Otrhal jsem celé postižené listy, nebo jsem jen vystříhal jednotlivé hálky. Provedl jsem postřik, respektive "omytí" celého keře 0,01% deltamethrinem, druhý den Calypso 480SC v koncentraci dle návodu, za 10 dní znovu 0,01% deltamethrin. Zatím jsem nezaznamenal žádnou novou hálku, ani na nových listech. Před mrazy keř vykopu, detailně prohlédnu kořeny, uložím v písku. Vyhloubím znovu jámu, zeminu rozhodím ve slabé vrstvě aby řádně promrzla a na jaře keř zasadím zpět. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.211 (?), 20.6.2012 17:54

Dobrý deň, nuž hrozba révokazu je stále aktuálna, ako som si všimol aj nedávno v okolitých prevažne starých vinohradoch. Keďže biológia tohto škodcu je pomerne neznáma a informácie o ňom sa hľadajú dosť ťažko, prikladám obrázok s detailným popisom jednotlivých životných cyklov tohto škodcu ktorý som oskenoval z knihy Vinič v záhrade od Wernera Fadera (snáď ma autor nezažaluje)

révokaz popis
révokaz popis
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika