Réva ve skleníku



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 29.124 (?)
4.5.2019 20:14

Dik. Na listoch sú zatiaľ neni a na letorastoch asi neškodia?neviem či sú schopné cicať cez drevo... skúsim ich nejako pozbierať... a máte pravdu, mravce tu budú hrať nejakú rolu, okolo jednej puklice boli 3 mravce a vyzeralo to ale, ako by si na nej práve pochutnávaliwink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 112.16 (?), 1.2.2019 12:02

Mám rovněž ve skleníku 2 hlavy cca 20 roků v každém severním rohu jednu. Šlahouny potom vedeny na drátech pod střehou skleníku směrem k jihu.. V létě je skleník skoro zastíněný a nepřehřívá se tak . Řez provádím dříve. Přes zimu skleník potevřen - dveře, aby se nepřehříval a réva nerašila. Jakmile spozoruji jen náznak rašení ihned stříhám. Termín potom určuje počasí.Do konce února jsem stříhal ve většině případů. Chce to hlídat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.39 (?), 2.2.2019 10:57

Na severní straně? Počítala jsem automaticky s jižní, aby bylo co nejvíce světla a tepla.. nebo by se v parném létě réva uvařila? Je fakt že pod severním lemem bývá více vlhko / méně vyschlo.. nebo protože nové výhonky táhnou k jihu za sluncem? Všude tisíce stran o střihu, ale tento aspekt mě vůbec nenapadl.. Děkuji

PS. je nějaký předepsaný odstup ostatních rostlin? A předpokládám že do hlíny kolem révy se nesmí sáhnout při zemních pracech kvůli kořenům.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.16 (?), 2.2.2019 11:46

Ano hlavy na severní straně. Pokud by byly na jižní tak olistění - je mnohem více bujnější než by bylo mimo skleník - velmi brzy zastíní skleník a ten by byl v podstatě jen na pěstování révy. Délka šlahounů i více než 2,5 metru a rostou velmi rychle oproti venkovní hlavě.  Ostatní zelenina by byla brzy ve stínu. Rozdíl v rychlosti zastínění skleníku hlavy na severu x hlavy na jihu odhad je cca 2 měsíce. Dozrávání vína o cca 1,5 měsíce dříve a velikost bobulí hroznů a střapců je více než dvojnásobná. Z každé hlavy velký stavební kbelík o obsahu 20 litrů hroznů. Mohu porovnávat, protože mám i 2 hlavy mimo skleník. Zastínění v létě u ostatní zeleniny - papriky apod. již tolik nevadí protože na jaře měli dost světla -strop nebyl stíněn - a vyrostly,  v létě se tolik nepřehřívají a od jihu světlo jde. Zastínění stropu skleníku od šlahounů je potom cca 3/4 plochy. Stínění skel skleníku nátěrem nebo rohožemi není nutné. Rozměry skleníku - dl.cca 4 m x š=cca 3 metry.. Hlavy jsou na delší straně v rozích na sever. V počátečních letech hlavy intenzivně zalévány, v současnosti jen vodou co zbyde na podzim při vypouštění nádrže aby voda nezmrzla a vodou co steče z 1/2 střechy skleníku. Na začátku zálivku hlídat - 2 x 25 litrů vody týdně - jinak réva živoří a uschne. Nesvědčí jí rovněž zcela uzavřený skleník. V podstatě celoročně pootevřeny dveře, pouze při pěstování zelenina na jaře na noc zavírány. V létě otevřeny stále i větrání ve střeše skleníku.Hladina podzemní vody cca 6 metrů pod povrchem. Lokalita střední Haná 220 m n/m jižně od Prostějova. Staří zahradnící říkali, že teplota pro pěstování salátu ve skleníku by neměla být přes 23 st.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 29.124 (?), 3.5.2019 23:42

Zdravím, vedel by niekto, čo to je na letorastoch révy v skleníku? Nejaký parazit?

...minulé roky som si toho nevšimol

?
?
?
?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 225.4 (?), 4.5.2019 3:23
Myslím že je to Puklice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 29.124 (?), 4.5.2019 11:14

Ďakujem, asi to bude ono, len ako sa to tam mohlo dostať, skleník bol celú zimu otvorený, takže ani mráz tým potvorám nevadíno...listy vyzerajú zatiaľ zdravé, nevedno či aj môžu poškodiť vinič...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 43.236 (?), 4.5.2019 19:38

Vyzerá to na puklice. Mal som s nimi v minulosti problém na citrónovníku (aj keď nevyzeral že by mu vadili, rástol ďalej normálne), na viniči som sa s nimi ešte nestretol. Najprv som ich odstraňoval z listov vlhkou handričkou, ale stačilo že prežilo pár jedincov a opäť sa rýchlo rozmnožili, mal som dojem, že ich prenášajú aj mravce. Nakoniec som citrónovník postriekal nejakým bio prípravkom na báze repkového oleja, a od tej doby mám pokoj. 

edit: ten prípravok sa volal Rock effect

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 29.124 (?), 4.5.2019 20:14

Dik. Na listoch sú zatiaľ neni a na letorastoch asi neškodia?neviem či sú schopné cicať cez drevo... skúsim ich nejako pozbierať... a máte pravdu, mravce tu budú hrať nejakú rolu, okolo jednej puklice boli 3 mravce a vyzeralo to ale, ako by si na nej práve pochutnávaliwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 247.172 (?), 28.7.2019 8:44

Ve skleníku mi dozrála odrůda Galahad, předstihla Arkádii, Panónii Kincze a Aivaz.Má prozatím jen střední bobule, je to druhá úroda.Hrozny jsou velmi chutné.Také na venkovním stanovišti si vede dobře.Zdá se že tato odrůda má velký potenciál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.251 (?), 28.7.2019 21:05

Venku mi bez jakýchkoliv postřiků Galahad sužuje padlí.:-(Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika