Réva - poškození listů



jaroslav.mb - (8) - 123.196 (?)
7.6.2010 22:15

Révu mám bohužel na chatě, byl jsem tam minulou středu a ničeho jsem si nevšimnul a včera toto...  mám dohromady 14 hlav - každou jinou a je to víceméně na všem.  Nejmín mi připadá napadnutá - GuzalCara a Mramornye... ve středu vložím ještě nějakou fotku celého keře

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
jaroslav.mb - (8) - 123.196 (?), 7.6.2010 16:15, zobrazeno: 12027x

Dobrý den, mohu Vás požádat o radu co se děje s mojí révou? Za poslední 4 dny se kroutí a schnou konce listů...  Kolem 15.5. jsem ošetřil révu přípravkem Dithiane...

réva
réva
réva
réva
réva
réva
réva
réva
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 7.6.2010 18:10
Že by červená spála?
Nevypadalo to ze začátku takhle?
Nevypadalo to ze začátku takhle?
.. a zase Kodrjanka!
.. a zase Kodrjanka!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jaroslav.mb - (8) - 123.196 (?), 7.6.2010 22:15

Révu mám bohužel na chatě, byl jsem tam minulou středu a ničeho jsem si nevšimnul a včera toto...  mám dohromady 14 hlav - každou jinou a je to víceméně na všem.  Nejmín mi připadá napadnutá - GuzalCara a Mramornye... ve středu vložím ještě nějakou fotku celého keře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.82 (?), 7.6.2010 21:03

Dobrý den, ve vašem případě se zřejmě jedná o plíseň révy. Příznaky napadení: žluté olejové skvrny na horní straně listové čepele, u modrých odrůd načervenalé skvrny. Na spodní straně listů se tvoří bílé povlaky, poté listy hnědnou a nekrotizují. Mohou usychat celé listy. Tím, že se o víkendu zvýšily teploty a byl déštˇ, je to ideální stav pro tuto houbovou chorobu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.192 (?), 7.6.2010 21:42

Pokud fleky nejsou olejově žluté a zespodu bílé, jedná se plíseň šedou, která obvykle napadá až zrající hrozny, ale v době velké vlkosti může poškozovat i zelené části rostlin. Odumírají pak části nebo celé listy, vyjímečně i letorosty.

Ať žije horké léto!  Vinaři mají také rčení: Sucho škody nenadělá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vladimir.SD - (12) - 124.211 (?), 7.6.2010 22:35

presne toto sa stalo s mojimi, tento rok vysadenými sadenicami, keď po troch daždivých týždňoch prišli 3 slnečné, veľmi teplé dni. sadenice zarazilo v raste a listy vypadali presne ako tu na obrázku. Potom po pár dňoch akoby sa z toho spamätali a začali pekne rásť, no znovu začalo pár dní pršať a teraz zase prišlo prudké slnko, a na sadeniciach mi znovu začínajú usychať listy a na niektorých aj celé rastové vrcholce :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Palo1 - (14) - 173.2 (?), 8.6.2010 19:34
Hm asi nás je viac. Ja som našiel škvrny a šede povlaky na hrozne o ktorom som si myslel že je rezistentná labruska a ide ma s toho poraziť.Môžu mať labrusky pleseň eévovú???:-(
List zo šedým povlakom a poškodený od dažďa
List zo šedým povlakom a poškodený od dažďa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ropucha - (14) - 247.9 (?), 11.6.2010 8:57

Dobrý den.

Můžete mi pomoc s určením nemoci a čím révu posříkat?Omlouvám se za foto ale lepší to nedokážu.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.75 (?), 11.6.2010 11:09

Napadení roztoči, stříkejte insekticidním přípravkem proti roztočům a savému hmyzu (např. svilušky, hálčivec,...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 11.6.2010 11:55
Třeba MAGUS 200 SC. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika