Příspěvky uživatele - Vladimir.SD

Množení vinné révy, 14.4.2012 Obsahuje fotku
Pred 3 týždňami som začal postupne vysádzeť odrezky ktoré už mali korienky do pet fľaší so zmesou záhradnej zeme a piesku. Vysádzam priebežne odrezky, ktoré majú aspoň 5 mm dlhý koreň, a zalejem vodou. Substrát sa snažím udržiavať stále vlhký.... celý příspěvek >
Vypěstování pravokořenných sazenic s hotovým kmínkem, 2.2.2012
Nad týmto som rozmýšľal už dávnejšie a tento rok som odložil pár prútov dhhých cca 130cm, uvidíme čo z toho bude :)
Čo je to za odroda?, 17.11.2011 Obsahuje fotku
Zdravím, sused mi na jar daroval pár odrezkov z jeho bielej stolovej odrody, ale bohužiaľ ani on netuší aká je to odroda, vie len toľko že je to nejaký hybrid. Réva má strednú silu rastu, skôr kratšie internódiá, jednoročné drevo je svetlohnedé s... celý příspěvek >
Einset Seedless 1rok rada?, 16.10.2011
Na záhrade mám zasadené 2 dvojročné korene tejto odrody, plánujem ich rezať na vedenie typu "záves". Tohtoročné drevo je kvalitne vyzreté takže dúfam že nezmrzne a budúci rok sa dočkám prvej úrody. Sused má taktiež jednu staršiu... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 3.10.2011 Obsahuje fotku
Tento rok ma milo prekvapila odroda Dunaj, ktorú som vysádzal vlani. Vlani to vďaka daždivému počasiu nedopadlo najlepšie, sadenice trpeli celý rok silným nátlakom perenospóry a z dvadsiatich sadeníc prežili zimu len tri. Tento rok som ich ničím... celý příspěvek >
Divné bodky na výhonkoch révy, 28.4.2011
Zdravím! Myslím, že som konečne prišiel na to, prečo moje rastlinky usychali. Najprv k tým priesvitným guličkám: jedná sa o tzv. Perlovitú chlpatosť viniča, citujem: Za teplého a vlhkého počasia (často v skleníkoch) sa na rube listov, žilnatine,... celý příspěvek >
Divné bodky na výhonkoch révy, 27.3.2011
Zdravím. použil som Omite 30 W. Žiaľ, nie všetky rastliny sa podarilo zachrániť. Asi bolo treba zakročiť skôr. Najhoršie je že doteraz neviem proti čomu vlastne bojujem... Keď tak nad tým rozmýšľam, možno tie priesvitné guličky sú skutočne len... celý příspěvek >
Divné bodky na výhonkoch révy, 17.3.2011
Zdravím.  O precitlivenosti mladých rastlín na postreky som netušil. Každopádne som nemal čo stratiť, lebo vrcholy letorastov začali usychať, tak som v odmernom valci rozrobil postrek OMITE a pár výhonkov som v ňom povymáčal. zdá sa že to... celý příspěvek >
Divné bodky na výhonkoch révy, 13.3.2011 Obsahuje fotku
tak teraz neviem. zatiaľ tie letorasty rástli v pohode ale odkedy sa objavili na listoch tieto tmavé bodky, rast sa zastavil a listy sa začali skrúcať smerom dole. čo s tým? netreba pridať do vody nejaké hnojivo alebo niečo? prípadne ako odrezky... celý příspěvek >
Divné bodky na výhonkoch révy, 25.2.2011 Obsahuje fotku
Zdravím, pred časom som dal pár odrezkov révy zakoreniť do odrezanej fľaše s vodou. keď odrezky začali rašiť, na mladých výhonkoch sa začali vytvárať priesvitné "kvapky", pomerne pevné. po stlačení praskajú. Postupne sa ich tvorí stále viac. Je to... celý příspěvek >
Réva - poškození listů, 7.6.2010
presne toto sa stalo s mojimi, tento rok vysadenými sadenicami, keď po troch daždivých týždňoch prišli 3 slnečné, veľmi teplé dni. sadenice zarazilo v raste a listy vypadali presne ako tu na obrázku. Potom po pár dňoch akoby sa z toho spamätali a... celý příspěvek >
Skudce vinne revy, 27.5.2010 Obsahuje fotku
Dobry den. Na jar som vysadil sadenice odrody Dunaj, ale niektore uplne zastali v raste, a zacinaju sa im krutit listy, vadnu a usychaju. Co je to za chorobu (skodca), a co s tym? prikladam obrazok
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika