Prosím poraďte - nemoc nebo škůdce



Kawas - (12) - 26.35 (?)
17.8.2010 11:00

Nevím, soused má za plotem (tj. cca 3 metry) políčko s bramborami, ale myslím že je nijak neošetřuje. napadení se projevuje asi na třech výhonech, kdyby postříkal brambory tak asi bude poškozeno víc hlav. MK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 215.11 (?), 16.8.2010 20:37

Nevím, ale mě to připadá spíš jako reakce na nějaký postřik v okolí... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kawas - (12) - 26.35 (?), 17.8.2010 11:00

Nevím, soused má za plotem (tj. cca 3 metry) políčko s bramborami, ale myslím že je nijak neošetřuje. napadení se projevuje asi na třech výhonech, kdyby postříkal brambory tak asi bude poškozeno víc hlav. MK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 17.8.2010 11:34

Při této příležitosti, kdy se objevilo neznámé poškození listů a není jednoznačně jisté, zda se jedná o napadení roztoči a nebo důsledek postřiku pesticidy, bych se chtěl zeptat, zda náhodou neexistuje něco jako "lupa" nebo "drobnohled" pomocí kterého by se dalo pozorovat, zda se na listech vyskytují a pohybují roztoči. Byla by to myslím docela praktická pomůcka. Mikroskopy, které se prodávají (dětské soupravy) mají příliš velké zvětšení cca 500 ÷ 1000 x a to je příliš. Pro pozorování roztočů by bylo vhodné zvětšení asi 50 ÷ 100 x. Trochu jsem pátral na internetu a našel jsem lupy se zvětšením cca 10 x a to se mi zdá málo... Nemá náhodou někdo nějaký tip?

(Jinak se omlouvám panu Kavlírovi, že jsem mírně odbočil od původního tématu a prosím, aby nebyla jeho prosba o rady přerušena).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kawas - (12) - 26.35 (?), 17.8.2010 11:58

Není za co se omlouvat a jak se říká, uhodil jste přímo hřebíček na hlavičku. Utrhl jsem pár poškozených listů a tady u nás máme velkou speciální prodejnu na veškeré chemické potřeby pro zahrádkáře, dovezl jsem to tam jestli by také nevěděli čím mám révu napadenou a první co bylo, tak to paní dala pod mikroskop a prohlásila, že tam asi určitě "někdo bydlí" takže doporučila postřik proti roztočům. MK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 18.8.2010 13:46

Jmenuje se to kapesní mikroskop, např. Bresser, zvětšení 60x a 100x. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 21.8.2010 1:23

To je přesně ono, co jsem hledal. Děkuji! A vy breberky, třeste se!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika