Prosím poraďte - nemoc nebo škůdce



Kawas - (12) - 26.35 (?)
17.8.2010 11:58

Není za co se omlouvat a jak se říká, uhodil jste přímo hřebíček na hlavičku. Utrhl jsem pár poškozených listů a tady u nás máme velkou speciální prodejnu na veškeré chemické potřeby pro zahrádkáře, dovezl jsem to tam jestli by také nevěděli čím mám révu napadenou a první co bylo, tak to paní dala pod mikroskop a prohlásila, že tam asi určitě "někdo bydlí" takže doporučila postřik proti roztočům. MK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 215.11 (?), 16.8.2010 20:37

Nevím, ale mě to připadá spíš jako reakce na nějaký postřik v okolí... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kawas - (12) - 26.35 (?), 17.8.2010 11:00

Nevím, soused má za plotem (tj. cca 3 metry) políčko s bramborami, ale myslím že je nijak neošetřuje. napadení se projevuje asi na třech výhonech, kdyby postříkal brambory tak asi bude poškozeno víc hlav. MK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 17.8.2010 11:34

Při této příležitosti, kdy se objevilo neznámé poškození listů a není jednoznačně jisté, zda se jedná o napadení roztoči a nebo důsledek postřiku pesticidy, bych se chtěl zeptat, zda náhodou neexistuje něco jako "lupa" nebo "drobnohled" pomocí kterého by se dalo pozorovat, zda se na listech vyskytují a pohybují roztoči. Byla by to myslím docela praktická pomůcka. Mikroskopy, které se prodávají (dětské soupravy) mají příliš velké zvětšení cca 500 ÷ 1000 x a to je příliš. Pro pozorování roztočů by bylo vhodné zvětšení asi 50 ÷ 100 x. Trochu jsem pátral na internetu a našel jsem lupy se zvětšením cca 10 x a to se mi zdá málo... Nemá náhodou někdo nějaký tip?

(Jinak se omlouvám panu Kavlírovi, že jsem mírně odbočil od původního tématu a prosím, aby nebyla jeho prosba o rady přerušena).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kawas - (12) - 26.35 (?), 17.8.2010 11:58

Není za co se omlouvat a jak se říká, uhodil jste přímo hřebíček na hlavičku. Utrhl jsem pár poškozených listů a tady u nás máme velkou speciální prodejnu na veškeré chemické potřeby pro zahrádkáře, dovezl jsem to tam jestli by také nevěděli čím mám révu napadenou a první co bylo, tak to paní dala pod mikroskop a prohlásila, že tam asi určitě "někdo bydlí" takže doporučila postřik proti roztočům. MK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 18.8.2010 13:46

Jmenuje se to kapesní mikroskop, např. Bresser, zvětšení 60x a 100x. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 21.8.2010 1:23

To je přesně ono, co jsem hledal. Děkuji! A vy breberky, třeste se!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika