Prodat vinný sklípek nebo nechat?



host - 147.174 (?)
3.4.2013 6:52

Se všemi příspěvky zatím zde nasanými lze souhlasit.Já se přikláním k Jirkovi. Přidám několik svých poznatků. Na Znojemsku jsou sklepy téměř neprodejné, pokud to není supr místo a supr sklep. Není potřeba mít ke sklepu vinici. Stačí si těch 100 litrů vybrat u vinaře a uložit ve svém sklepě. Je rozhodně lepší, tam mít uloženo víc vzorků, než Vámi jmenované. Kamarádi to ocení. Sklep, který se neudržuje, tím myslím i větrání, při častějších návštěvách, velmi chátrá.Vím, že rozhodování bude těžké...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 213.166 (?), 2.4.2013 20:27, zobrazeno: 10130x

Zdravím všechny vinaře :)

Mám takový netradiční dotaz. V rodině máme 70 hektarů orné půdy, vinný sklípek, lesy a jakési stavební parcely. Problém je, že nikdo z rodiny to nevyužívá - pole jsem v pronájmu... Rodina trvá na tom, aby se to prodalo - Jsme ze severní Moravy, pole jsou na jižní Moravě v okrese Znojmo. Nikdy jsem nedělal víno, ale představa, že bych se domluvil s rodinou ať mi přenechá vinný sklípek a pár metrů čtverečních pole, kde bych si zasadil révu... Otázka zní, zda li to má smysl a cenu, když na severní Moravě mám rodinu a práci. Jde mi jen o to, mít max. 100litrů nějakého bílého vína nejlépe odrůdu Chardonney nebo Veltlína protože, to fakt miluju a sem tam tam přijet s kamarády a trošku popít :)...Teoreticky, bych tam mohl jezdit na sobotu a neděli co dva týdny kvůli révě, ale otázkou zní zda li mi to někdo neočeše, teda jestli to vyroste :D Děkuji za každou radu...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.23 (?), 2.4.2013 20:57

Ach ty romantické představy. 

Doporučuji prodat, pořídit si chatu s malou vinicí a sklípkem, někde nedaleko  (na severní moravě je spousta nadšenců a diskuzí k odrůdám je tu několik).

100 litrů vína nebo hrozny si můžete koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 2.4.2013 21:14

Tak tak.O vinohrad a pak i o víno se musíte neustále starat.To pití s kamarády je jen zlomek stráveného času kolem vína.To si raději pořiďte švestky a předělejte kámoše na popíjení slivovice.Ta dá práce podstatně míň.Taky na Moravě se hlavně chlastá slivovice než víno.To pije jen pár nadšenců.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 2.4.2013 21:38

Prodejte a vzpomínejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 2.4.2013 21:19

V teto dobe prodavat nemovitosti je nejvetsi nesmysl.Pokud Vas netlaci bota, tak to pronajmete dobremu hospodari a z prodejem vyckejte.Dnes dostanete za sklipek zlomek skutecne ceny a orna puda s vinici je na tom stejne.V dnesni dobe neni na prodej nemovitosti dobry cas, ba naopak kdo muze ten nakupuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 2.4.2013 22:36

Dva protichůdné názory za sebou.Pronájem dobrému hospodáři :bude ten chtít sadit např.trvalé porosty na cizím?Je třeba zvážit všechno : své možnosti a věk.Ponechat si a neudržovat nemovitost je ztráta tak jako tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.13 (?), 2.4.2013 23:46

Svoje zkušenosti s pronájmy bych shrnul takto: to, co vyžaduje neustálou péči a práci pronajmout jedině v případě, že máte možnost intenzivního a častého dohledu. Navíc na to musíte mít povahu, abyste proháněl nájemce a dohlížel na něj (a nedal mu vydechnout). Rozlučte se s představou, že za slušný přístup se on bude starat jako o vlastní. On asi bude mít pocit, že dělá co může, ale vy ten pocit mít nebudete. Škody budou vyšší než výnosy z pronájmu a po čase vám to vrátí s tím, že ho to nebaví, nemůže, bez vašich investic to nejde atd. Čili sklípek prodat. Půda ale bude v Evropě brzy nedostatkovým zbožím (je již teď) a jestli nejste v nouzi, tak bych to pronajal (moc se o to nestaral) a ponechal potomkům. I ty stavební parcely bych zbytečně neprodával.Je to ale dost individuální, záleží na vašich životních a pocitových prioritách. Nevěřím, že se dá vinice obdělávat na dálku. Zaprší, bude teplo a vy budete stříkat za 14 dní? Zaměřte se na něco v bezprostředním okolí bydliště, co vám také bude dělat radost.

Jinak - nájemce  (restaurace, obchod) jsem měl celkem slušné, ale stejně to nebylo ono a naknec jsem to prodal se ztrátou mladým manželům, kteří s pomocí rodiny to vedou suprově a mám z toho radost a rád se u nich zastavím. Pole jsem pronajal a nevnímám je přednostně jako zdroj zisku, ale jako uchovatele hodnot. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.174 (?), 3.4.2013 6:52

Se všemi příspěvky zatím zde nasanými lze souhlasit.Já se přikláním k Jirkovi. Přidám několik svých poznatků. Na Znojemsku jsou sklepy téměř neprodejné, pokud to není supr místo a supr sklep. Není potřeba mít ke sklepu vinici. Stačí si těch 100 litrů vybrat u vinaře a uložit ve svém sklepě. Je rozhodně lepší, tam mít uloženo víc vzorků, než Vámi jmenované. Kamarádi to ocení. Sklep, který se neudržuje, tím myslím i větrání, při častějších návštěvách, velmi chátrá.Vím, že rozhodování bude těžké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 3.4.2013 8:04

Když sa chlap dady na jihu vrátí z práce dom, tak najde na stole lístek  "Večeřu máš v trůbě a dojdi do vinohradu".  wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 3.4.2013 9:34

Mirek má správnú ženu.V trúbě má jídlo a ve vinohradě si to jenom zkontroluje, jak je to podělané.Umňél si vybrat, každému sa to nepodaří.Nekeré pomáhajů enom v tom sklépku až to vykvasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika