Pěstování bezsemenné odrůdy Attika



host - 168.182 (?)
10.12.2019 13:47

Strakonicko 480m n.m. jižní stěna kolny.Když jsem v roce 2013 sázel první odrůdy révy jsem rád, že jsem nestudoval toto forum, protože bych Attiku asi nikdy nezasadil.Přitom ji považuji za jednu z nejlepších odrůd.Zahrádkář aby dosáhl úrody nelituje času ani peněz.Mrazuvzdornost řeším tak, že při předpovědi -13 a níž spustím z horního drátu netkanou textilii až na zem a kolíky na prádlo ji připnu.Pak jí zase sundám.To samé opakuji na jaře a sundám jí až nehrozí mrazíky.Aby se textilie neroztrhala dám na ostré hrany patrony z brokovnice.Zatím jsem se vždy dočkal bohaté úrody.Chemicky neošetřuji, na podzim pečlivě odklidím listí.Moje pořadí bezsemenných odrůd:1.Attika-vynikající chuťˇ,největší bobule2.Afrodita-úroda malá důvod neznám 3.Kišmiš nachodka 4.Glenora 5.Jupiter-podobný Glenoře 6.Picurka-sladká, ale malé bobule, nejranější,magnet na vosy 7.Enset Seedlees-vynikající jahoda, malé bobulky 8Himrod-sladké, malé 9.Vanessa-zatím pár bobulek asi půjde nahoru 10.Venus.Nebojte se bezsemenných odrůd, i když vysadíte jen pár hlav, zejména máte-li malé děti.Věta,,Atˇmi strejda pošle víno bez peciček, tatˇko rozumíš bez peciček" hovoří za vše.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.182 (?), 8.12.2019 12:17, zobrazeno: 5052x

Jaké máte zkušenosti s péstováním této chutné odrůdy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.182 (?), 10.12.2019 13:47

Strakonicko 480m n.m. jižní stěna kolny.Když jsem v roce 2013 sázel první odrůdy révy jsem rád, že jsem nestudoval toto forum, protože bych Attiku asi nikdy nezasadil.Přitom ji považuji za jednu z nejlepších odrůd.Zahrádkář aby dosáhl úrody nelituje času ani peněz.Mrazuvzdornost řeším tak, že při předpovědi -13 a níž spustím z horního drátu netkanou textilii až na zem a kolíky na prádlo ji připnu.Pak jí zase sundám.To samé opakuji na jaře a sundám jí až nehrozí mrazíky.Aby se textilie neroztrhala dám na ostré hrany patrony z brokovnice.Zatím jsem se vždy dočkal bohaté úrody.Chemicky neošetřuji, na podzim pečlivě odklidím listí.Moje pořadí bezsemenných odrůd:1.Attika-vynikající chuťˇ,největší bobule2.Afrodita-úroda malá důvod neznám 3.Kišmiš nachodka 4.Glenora 5.Jupiter-podobný Glenoře 6.Picurka-sladká, ale malé bobule, nejranější,magnet na vosy 7.Enset Seedlees-vynikající jahoda, malé bobulky 8Himrod-sladké, malé 9.Vanessa-zatím pár bobulek asi půjde nahoru 10.Venus.Nebojte se bezsemenných odrůd, i když vysadíte jen pár hlav, zejména máte-li malé děti.Věta,,Atˇmi strejda pošle víno bez peciček, tatˇko rozumíš bez peciček" hovoří za vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 11.12.2019 18:58

Odrůdy jsou seřazené podle chuti? To u mě (300 mnm) vítězí Venus nad Vanessou i Picurkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.68 (?), 11.12.2019 20:17

Jestli je něco velmi odlišné u každého, tak je to chuť a její vnímání. To co sedí jednomu nesedí druhému a třetí přímo nenávidí. Já např. nemám u vína rád muškát, ale když jsem u jednoho z místních kolegů ochutnal Adler, tak jsem si málem cmrknul a obratem objednal. Přitom on sám má taky rád muškáty, ale jeho zase tak moc neoslovil. A o tom to je. Děti mají obecně rády sladkou chuť, nemají rády pecičky a raději větší bobulky než malé. Nechce se jim to obírat. My zase nechceme stříkat. A tak to tak nějak jde přímo proti sobě. Bezsemenná odrůda, která by byla velmi odolná a přitom měla stejně chutné a velké bobule jako ty nejlepší semenné, pokud vím, neexistuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 12.12.2019 21:30

Se subjektivním vnímáním chuti naprosto souhlasím. Ovšem pokud odrůdou Adler myslíte křížence Talisman x Augustin z Novočerkasského institutu, pak tato odrůda celkem jistě muškátovou chuť nemá. Ale možná jde o nějakou jinou odrůdu stejného jména (i když podle jména by mělo jít o odrůdu z východu a tam jsem na webu jiný Adler nenašel).

Jinak nové bezsemenné odrůdy už mají slušnou velikost bobulí (až kolem 10 g), mnohé semenné by mohly jen závidět. S odolností a chutí bezsemenných odrůd to je potom podobné jako u semenných, ani u těch druhých není odolnost absolutní (leda u skoro nejedlých odrůd).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 255.40 (?), 13.12.2019 7:57

No vidíte a já měl za to, že jsem tam mírný muškát cítil. Každopádně Adler mě velmi zaujal a plánuji ho v každém případě vysadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.139 (?), 12.12.2019 17:57

Zdravím kolegu vinaře ze strakonicka, jsem také ze strakonicka 440 m.n.m.Blatná, rád bych si s Vámi vyměnil zkušenosti s pěstováním révy tady v Jižních Čechách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika