Perenospora - 7. června



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?) 
8.6.2010 22:27, zobrazeno: 43483x

Ahojte všichni,

nevím jak to máte vy, ale já už mám na některých odrůdách perenosporu. Nejvyšší čas začít s postřikem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 8.6.2010 22:33

Dalo se čekat, že to letos přijde hodně brzy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 9.6.2010 12:51
Toto jsem dnes ráno nelezl na litech. Předpokládám že je to plíseň.
Prim
Prim
Prim
Prim
Afrodita
Afrodita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 155.121 (?), 9.6.2010 13:14

V HK zatím nic, ale už mám postříkáno Acrobatem + Topasem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 9.6.2010 13:16

Bohužel, máte pravdu : klasika - plíseň révová (peronospora)!  Ten Prim tomu evidentně podléhá (první dvě fotky), Afrodita se sice ještě statečně brání, ale...  Postříkal bych pokud možno co nejdřív, nejlépe všechny odrůdy, které máte (preventivně).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.158 (?), 9.6.2010 14:56
Navečer to vše postříkám, koupil jsem Dithane DG Neotec. Co jsem dnes pozoroval tak postřiková mechanizace ve vinohradech pod Pálavou je v provozu. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Palo1 - (14) - 173.2 (?), 8.6.2010 23:10
Mam obavy že už je neskoro ja som tiež našiel dneska perenosporu a jak sa to objavý tak už postreky zaberajú len malo. Ja som postrekoval už 2 krát preventívne no asi pomôže len pekne počasie. Palo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.192 (?), 11.6.2010 14:38

Vážení přátelé,

peronospora se letos objevuje v teplejších oblastech již od konce května.  První výskyty mám kupodivu na Primu a Malverině.

Je to velmi špatné, protože první fleky před kvetením = ohrožení květů a celé úrody. Podle kalendáře není výskyt časově mimo normu, ale podle stavu chladem a vlhkem sužované révy hrozí velká kalamita.

Naštěstí teplé a suché počasí  nám trochu pomáhá.  Ale. Zapomeňte letos na stadardní postřiky jako Dithane, Folpan atp. Chce to intenzivní a kombinované přípravky jako Melody Combi, Ridomil, Aliette Bordeaux ....

Stříkejte nejméně každých 7 - 10 dní podle návodu výrobců.  Jinak s námi peronospora zatočí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 14.6.2010 20:09
Dobrý podvečer, postříkal jsem DITHANEm DG před pěti dny. Po pár dnech hiců už třetí den chčije, teplota klesla na 18°C a dnes jsem pozoroval jakési černé fleky na stoncích. Je to tím že zabral postřik nebo je to něco nového? Už mi z těch postřiků asi jebne. Letošní rok bude "selektivní", Afrodita je napadena komplet a černisko je i na Primu, koupil jsem dnes ještě Ridomil ale to už vidím jako poslední řešení. Jestli nezabere postřik tak zabere na sto procent mačeta co ji mám schovanou za stolem. Díky za radu. Mirek
Afrodita
Afrodita
zbytky postřiku starého pět dní
zbytky postřiku starého pět dní
Svisle Afrodita, vodorovně Prim
Svisle Afrodita, vodorovně Prim
???
???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 191.35 (?), 14.6.2010 20:31

HK, mně se udělaly skvrny podél žilnatiny, stříkal jsem dnes Championem   /před týdnem Acrobat + Topas/. Tak jestli to je peronospora, tak Acrobat nic moc.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika