Odrudy do nejteplejsich oblasti



host - 234.55 (?) 
11.7.2019 11:15, zobrazeno: 1124x

vinari, pradite mi?potrebuji vybrat odrudu vhodnou do velice teple oblasti.jedna se jen o 1 max.2 sazenice.ziju na Kube, chci ji zasadit jako k pergole aby delala stin.na barve a velikosti hroznu tolik nezalezi.je tam celorocne velice teplo.nejnizsi teploty v zime jsou v noci kolem 15-18 stupnu.pres den kolem 30.v lete hodne vlhko.neco aspon trochu rezistentni a aspon zakladne pripravky na osetreni.v zahradnictvi mi prilis neporadili.a kde bych sazenice mohla ziskat.odletam koncem srpna.jsem z usti nad labem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.143 (?), 25.7.2019 21:35

Asi bych zkusil velmi odolné odrůdy tzv. labruskoidního typu např. Alden.

Pokud na Kubě není réva vysázena, možná nebudete muset ani stříkat, protože nebudou zdroje infekce.

V opačném případě by to byl kolotoč postřiků každých 10 - 14 dní.

Vím, že v tropických oblastech se musí révě uměle ukončit vegetace řezem, aby se dosáhlo normálního koloběhu, rašení, květ, dozrávání a sklizeň.

Ale na pergole si umím představit i všechny fenofáze najednou.

Pak si myslím, že vám sazenice na letiští zabaví. Na druhou stranu by stačilo vyvést místo sazenic jenom řízky. V tropickém vlhkém podnebí by neměl být velký problém se zakořeněním. S oficiálním dovozem rostlinného materiálu je spojena poměrně velká byrokracie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika