Odrůda révy Solaris



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
3.9.2013 18:12

S révokazem na Solarisu jsem se nesetkal, asi ale není důvod, proč by mu neměl chutnat. Přinesl jsem si révokaza na V 25-20, někde jsem to zde již psal.  Pokud je napadených listů málo, stačí je ostříhat a keř postříkat. Mě se osvědčil 2x postřik s odstupem cca 10 dnů 0,01% roztokem deltametrinu. Od té doby žádné příznaky.  VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 147.190 (?), 25.8.2013 11:26

No dúfam že už žiadne "příště" nebude, ak by predsa tak nafotím. Ale boli to hálky révokazu, to viem na 100 %

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 171.208 (?), 25.8.2013 16:51

Listovou formu révokaze lze účinně likvidovat, používají se insekticidy proti mšicím, resp. proti savému hmyzu. Například kolega VJK s tím už má praktickou zkušenost. Napadené keře jsou tudíž léčitelné a není nutno je hned odstraňovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 35.244 (?), 31.8.2013 8:17
Jakou technologii pouzivate pri vyrobe vina z teto odrudy??nevim jak dlouhou maceraci zvolit, zda je odruda vice aromaticka nebo muskatova, v rodokmenu ma jak Merzling tak Muskat Ottonel, diky za tip
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.220 (?), 3.9.2013 12:04

Osvědčilo se mi sklízet hrozny v cukernatosti kabinetu. V té době mají ještě dostatek kyseliny a jsou příjemně aromatické. Lisuji přímo, bez naležení rmutu na slupkách, odkaluji pouze chladnou sedimentací bez přidání čehokoliv. Víno je vysoce aromatické. Při přezrálejších hroznech chybí kyselina a objevují se nepříjemná aromata (těkavky, zapařená zelenina atd). Petr K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 35.244 (?), 3.9.2013 12:42
Dekuji za cenne rady, jeste se chci optat zda pridavate kvasinky, pripadne jake??
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.220 (?), 3.9.2013 15:02

Většinou žádné, vlastní zákvas. Ve vyjímečných případech jsem použil "Vínku". Hrozny mám nestříkané. Letos jsem ještě nesklízel, očekávám to o nadcházejícím víkendu. Letos má Solaris měsíc zpoždění.

Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 146.132 (?), 3.9.2013 22:24

Keď som začiatkom marca koštoval Solaris kamaráta Romana dopestovaný až v okolí Detvy, napísal som mu doslovne: "Nevtieravá aroma- ovocno- kvetinová, príjemná plná chuť, obsah cukru na moje gusto. Spokojnosť, pohoda. Hľadal som tam chuť lieskových orieškov či ananasu, ale mám teraz zrejme chorú nosnú sliznicu aj chuťové poháriky. Ani muškát som nevnímal. Napriek tomu vzorka Vám robí dobré meno. Víno má iskru, výrazný alkohol a typickú farbu, či skôr bezfarebnosť."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 25.8.2013 16:35

"Sadenice mám štepené, takže korene by mali byť v poriadku, ktovie ako by to dopadlo s pravokorennými rastlinami." Ještě by to chtělo zjistit, zda je nemáte tzv."utopené" a rouby nezapustily své kořeny.Na to dost vinařů zapomíná a je to také dost práce.To ale nijak s listovou formou révokazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 3.9.2013 18:12

S révokazem na Solarisu jsem se nesetkal, asi ale není důvod, proč by mu neměl chutnat. Přinesl jsem si révokaza na V 25-20, někde jsem to zde již psal.  Pokud je napadených listů málo, stačí je ostříhat a keř postříkat. Mě se osvědčil 2x postřik s odstupem cca 10 dnů 0,01% roztokem deltametrinu. Od té doby žádné příznaky.  VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 9.9.2013 10:24

Včera jsem u známých pomáhal se sklizní a zpracováním Solarisu. Z 25 keřů (stáří 4 roky) bylo 25-30l moštu o cukernatosti 22°Brix. Na Hanou a 8. září to není špatný výsledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika