Odrůda révy Solaris



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 178.235 (?) 
28.7.2012 18:42

Dočtete se, že Hibernal(i Hybernal) je odolnější v mrazu víc, než RR, že snáší dlouhý i krátký řez, že vhodné podnože jsou K5BB, T5C a SO-4.Samozřejmě, že žádnou zmínku o pravokořenné výsadbě.Vliv možná bude mít složení půd.Dík za zprávu, pár hlav si asi pořídím.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 73.68 (?), 17.7.2012 22:47

Rovněž se sháním po možnosti odběru řízků Solarisu. Mám k dispozici jeden keř podnožové révy Cr-2, není problém udělat roubované sazenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 28.7.2012 23:25

Píše se, že Cr-2 je vhodná pro: například Irsai Oliver, Ryzlink vlašský, Muškát Ottonel, Neuburské, Malverina, André, Cabernet Sauvignon či Zweigeltrebe.To nic nevypovídá o druhu půdy jakou máte a Hibernal by na Cr-2 nemohl jít.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 73.68 (?), 31.7.2012 0:53

Proč se tu řeší Hibernal, když téma je o Solarisu? Mám k dispozici keř podnože Cr-2 a jelikož chceme s tchánem vysadit řádově 10-15 sazenic Solarisu, proč ho nezkusit naštěpovat na podnož, která je náhodou k dispozici. Uvidí se, jestli to nebude moc bujné a i kdyby ano, pokud to nebude sprchávat, tak ať je to bujné jak chce. Zdá se ale, že sehnat pruty ze zimního řezu Solarisu bude problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
palooo - (11) - 241.14 (?), 2.9.2012 11:35

Prutov Solarisu je dosť wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.254 (?), 19.9.2012 21:59

Nikde jsem moc nenarazil na žádné postřehy o pěstování Tramínu proto bych se chtěl zeptat, zda-li je v pěstování této odrůdy nějaký háček, protože jsem se dočetl že je dostatečně odolná vůči mrazům i chorobám.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.68 (?), 25.9.2012 22:58

O Tramínu je toho relativně dost na wikipedii, se zkušenostmi, které jsem o něm slyšel to myslím docela koresponduje. Je to odrůda náročná nejen na stanoviště, ale i na půdu, málo plodná, náchylná na sprchávání, zřejmě proto se příliš nepěstuje. Co se odolností proti chorobám týče, pokud je někde uváděna střední odolnost, je to myslím míněno ve srovnání s jinými starými odrůdami a nelze to srovnávat s novými rezistentními odrůdami. Já můžu z méně běžných odrůd nabídnout tak maximálně Dornfelder, Cabernet Moravia a MOPR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirda636 - (1) - 167.51 (?), 13.2.2013 22:36

Budete ještě někdo stříhat solaris? Sháním cca. 100 prutů a to samé regenta. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 147.190 (?), 25.8.2013 7:58

Stretol sa už niekto s révokazom na solarise?  Ja som včera na jednom dvojročnom kre objavil 4 maličké hálky na listoch. Doteraz som sa nestretol s informáciou že by bol solaris na listovú formu révokazu citlivý. Prekvapuje ma to o to viac, že nikde v okolí sa révokaz nevyskytuje, najbližšie som videl pár napadnutých listov na nejakom starom hybride v starých viniciach cca 1,5 km vzdialených aj to len vlani. Sadenice mám štepené, takže korene by mali byť v poriadku, ktovie ako by to dopadlo s pravokorennými rastlinami. Napadnutý list som odtrhol a spálil, budem sledovať ďalší vývoj, na iných odrodách som nič nenašiel. V prípade ďalšieho výskytu budem zrejme solaris likvidovať, aj keď veľmi nerád pretože mi po všetkých stránkach vyhovuje, dokonca som ho plánoval namnožiť vo veľkom, teraz však neviem či to má zmysel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 25.8.2013 9:35

Zkuste ty maličké hálky příště nafotit jak to vypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika