Monarch - zoschnute strapce



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 135.172 (?)
22.6.2018 7:40
Ten trojročný kořen 2 metry vedle je také Monarch?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 7.6.2018 18:50, zobrazeno: 4099x

Prosim o radu. Na 4rocnom koreni odrody Monarch mi zoschli kompletne vsetky strapce. Ostatne odrody rastu bez problemov.  Viete mi poradit v com je problem?





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 19.6.2018 16:56

Těžko říci, většinou v těchto případech bývá problém s výživou.

Zkuste aplikovat, hlavně příští rok na jaře, komplexní plné listové hnojivo jako např. Wuxal Super - důležité živiny jsou v chelátové vazbě. Nehnojte keř klasickými  hnojivy s obsahem dusíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 178.28 (?), 21.6.2018 8:47
Možná je réva jen mladá a neunesla zátěž, ale může to být i špatným opylením. (Nedostatek bóru?) Tak jak tak bych ve čtyřech letech plodnost redukoval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 21.6.2018 19:21

Minuly rok sme mali peknu urodu. Velke strapce, velke bobule. Zaujimave je, ze mladsi 3rocny koren asi o 2 metre vedla nema takyto problem a strapce ma pekne.

Rovnako aj preobrazenie a nizina dozrievaju bez problemov. Len tento jeden monarch ma s niecim problem. Ale netusim s cim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 135.172 (?), 22.6.2018 7:40
Ten trojročný kořen 2 metry vedle je také Monarch?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 24.6.2018 8:13

Ano, mam niekolko korenov Monarch ale urobil to len jeden, ten najstarsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 22.6.2018 9:09

Bohužel sprchávání u Monarchu je celkem běžná záležitost, bude to asi odrůdová vlastnost. Monarch mám osm let a dělá to stále. Zkoušel jsem přihnojení na list bórem, Sampi, zaštipování letorostů a žádné výrazné zlepšení jsem u něj nezaznamenal. Je chutný a má největší bobule ze všech odrůd, které mám, otázkou je, jestli by jiná odrůda na jeho místě nebyla lepší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.131 (?), 25.6.2018 13:39

Při řešení sprchávání je na prvním místě volba vhodné odrůdy, případně klonu a podnože. V tomto případě je ovšem už pozdě - sazenice je vysazená. U moštových odrůd sprchání odstranila klonová selekce,  dnes najdete sprchavý Ryzlink rýnský nebo Frankovku jen ve starých výsadbách.

Mechanismus sprchávání souvisí v těcho případech hlavně s nevyrovnanou výživou, konkrétně přebytkem dusíku v době kvetení.

Takže nehnojit dusíkem a dodat mikroprvky. V době kvetení nestříkat a neprovádět zelené práce, nezalévat, vysadit opylovače nebo i pomoci keřům s opylením.

Abych předešel těmto problémům vysadil jsem Monarch do půdy bez humusu a na suché místo. Ale zatím je mladý, ještě nekvetl, takže nevím jestli to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika