Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Réva vinná > Množení vinné révy

Množení vinné révy

Vladis (95) - xxx.xxx.171.178 (?)
1.3.2014 18:47

Aj mne sa podarilo polámať korienky keď som sadil do záhradnej zeme. So substrátom z obchodu sa mi pracovalo lepšie, je ľahší.

Tento rok už nejdem zakoreňovať vo vode, skúsim napichať prúty podpníkov niekde do záhrady priamo do zeme a keď sa prijmú naočkovať do nich niečo. Už ma nebaví mať založené parapety petkami s prútmi  laugh

Vlani som okrem iného skúšal vrúbľovať rezky v zime anglickou kopuláciou, ale zrejme sa mi nepodarilo vytvoriť vhodné podmienky na stratifikáciu. Síce z podpníkov vyrašili korienky ale očká nevypučali. Kalus na spoji sa vytvoril len v niektorých miestach.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | <...11, 12, 13, 14, 15...>   

Množení vinné révy

Georg Black (329) - xxx.xxx.38.186 (?), 28.2.2014 11:59
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mám v PET-ce řízky se zhruba 1-2 centimetrovými kořínky. Kdy je vhodné je zasadit do kontejnerů s hlínou?

Připojit reakci   

Množení vinné révy

host - xxx.xxx.25.145 (?), 28.2.2014 12:10

Řízky s 2 centimetrovými kořínky, jsem loni zasadil do kontejnerů s výsevním substrátem a ujalo se všech 40ks (různých odrůd). Nezkoušel jsem to nikdy s Vostorgem. Do podzimu narostly 0,5 - 1m.

Připojit reakci

Množení vinné révy

Wimpi (2108) - xxx.xxx.44.75 (?), 28.2.2014 13:55

Klidně je zasaďte hned. Když bude substrát mokrý, žádné riziko pro sazenici nehrozí a kořínky rychle porostou dál. Mladé kořínky jsou křehké, takže pokud jsou delší (nad cca 5 cm), při manipulaci v rámci přesazování sazenice se snadno ulomí. 

Připojit reakci

Množení vinné révy

Georg Black (329) - xxx.xxx.38.186 (?), 28.2.2014 14:59

Díky za zkušenosti. Nastřílím je o víkendu do PET-ek s hlínou. Trochu mě překvapilo, že mi nekoření SO4. Jen to zatím vyrazilo zelený.

Připojit reakci

Množení vinné révy

Rigoleta (21) - xxx.xxx.23.2 (?), 2.3.2014 13:49

Nic si z toho nedělejte.Mně zase nechce kořenit Kay Gray a NY Muscat.Ostatní jdou dobře.

Připojit reakci

Množení vinné révy

kamo (430) - xxx.xxx.155.221 (?), 28.2.2014 19:33

tak ja zase pri zakoreňovaní vo vode v PETke nechávam odrezok najskôr poriadne prekoreniť a až potom sadím do PETky s hlinou - zdajú sa mi tie staršie hnedé korienky pevnejšie, ako mladé krátke (ešte biele). Možno to robím naopak, ale funguje to smiley. Ono je to asi jedno, len treba samozrejme manipulovať s korienkami opatrne a zabezpečiť kvalitný priepustný a primerane vlhký substrát, no a potom už len navidomočí pri priehľadnej PETke sledovať, ako rýchlo prerastajú nové korienky.

Připojit reakci

Množení vinné révy

Paľo. (1739) - xxx.xxx.63.238 (?), 1.3.2014 10:16

Pri presádzaní rezkov s krehkými 2- centimetrovými korienkami dajte, pane Georgi, veľmi dobrý pozor na hustotu substrátu, manipuláciu pri zasypávaní aj na samotné zalievanie. Keď som začínal s takto narašenými prvými rezkami od Bredíka, väčšinu som si odpísal vlastnou vinou. Po zaliatí kontajnerku so zasadeným rezkom vodou substrát klesol a poulamoval krehké korienky. Odporúčam nechať rezky v PETke či v perlitu do dĺžky korienkov najmenej 5 cm.

Připojit reakci

Množení vinné révy

Vladis (95) - xxx.xxx.171.178 (?), 1.3.2014 18:47

Aj mne sa podarilo polámať korienky keď som sadil do záhradnej zeme. So substrátom z obchodu sa mi pracovalo lepšie, je ľahší.

Tento rok už nejdem zakoreňovať vo vode, skúsim napichať prúty podpníkov niekde do záhrady priamo do zeme a keď sa prijmú naočkovať do nich niečo. Už ma nebaví mať založené parapety petkami s prútmi  laugh

Vlani som okrem iného skúšal vrúbľovať rezky v zime anglickou kopuláciou, ale zrejme sa mi nepodarilo vytvoriť vhodné podmienky na stratifikáciu. Síce z podpníkov vyrašili korienky ale očká nevypučali. Kalus na spoji sa vytvoril len v niektorých miestach.

Připojit reakci

Množení vinné révy

Georg Black (329) - xxx.xxx.38.186 (?), 3.3.2014 7:46

No už jsem to realizoval, takže uvidíme, jak jsem byl ne/úspěšný. V každém případě děkuji za radu. Moc si toho cením.

V souvislost s případným úspěšným vypěstováním pravokořených sazenic se zeptám. Při jejich zasazení na konečné stanoviště. Zastříhává se ten zelený výhon, co narašil v PET-ce na 2 očka, nebo se nechává pokračovat v růstu? Díky za info GB.

Připojit reakci

Množení vinné révy

m3f (5560) - xxx.xxx.133.163 (?), 3.3.2014 10:43
Já ho nechávám růst, vylamuji jen případné boční výhony dle toho, zda chci v budoucnu jeden nebo dva kmínky. Samozřejmě že záleží na odrůdě a na tom jak má ta která bujný růst. Některá naroste za jeden rok, jiné to trvá i tři.
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | <...11, 12, 13, 14, 15...>   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů