Množení vinné révy



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19   
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 3.35 (?) 
20.3.2017 20:41

zaujímavý poznatok, tiež dávam do vody stimulátor, potom aj voda menej plesnivie... Keď Vám vyrašia 2 očká na jednom viacočkovom odrezku, ponechávate vyrásť len jedno, aby išla všetká sila tam, alebo je možné ponechať aj dva výhonky (pre istotu)? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 217.13 (?), 22.3.2017 8:13

Nechávám vyrašit každé očko, vylámat se to dá vždy.Někdy se zadaří omylem vylomit výhonek při manipulaci a pak by jeden ponechaný mrzel.Výhony rostou dříve než kořeny a tak za velice důležité považuji zaštipovat letorost za prvním až druhým listem.Umí to vyhnat hodně dlouhé a pak, než vyrostou kořínky se lonské dřevo dokáže vysílit a komplet to uschne.A hlavně pryč s okvětímy.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 22.3.2017 8:31

Naopak se snažím kromě nejvýše položeného rostoucího očka výhony vylamovat.
Okvětí vylamuji, ale výhon nezaštipuji, podle mého názoru použití stimulátoru dělá podobnou práci, protože omezuje růst výhonů a podporuje zakořenění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 3.35 (?), 22.3.2017 21:41

Zdravím, tak ako kompromis mi to vychádza nechať vrchné očko s výhonom bez zaštipnutia a druhé rezervné zaštipnúťwink

Odrezky od Vás sa už zelenajú, len na tie korienky ešte musím počkať. Niektoré už tvoria kalus, no Vostorg nemá zatiaľ ani náznak zmeny.

Stimulátor dávate len pri prvom namočení, vylejete a potom len meníte čistú vodu?

Ja som dal stimulátor a prevarenú čistú vodu a zatiaľ nekvasí. Je lepšie ju pravidelne meniť, alebo kým nekvasí nechať?..., lebo myslím si že z odrezkov sa vylučujú zásobné látky aj do vody a jej častou výmenou by sa vylievali aj nejaké tie látky, neviem, či to môže byť pravdawink

Dik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 23.3.2017 7:01

Vostorg přesně dle popisu koření velmi neochotně.
Pokud voda nekvasí, není potřeba ji měnit, pokud ji měním stimulátor už nedávám, většinou stačí týden, aby ho řízky absorbovaly v dostatečném množství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 23.3.2017 12:16

Dobrý den,

zkoušeli jste někdo zakořeňovat řízky v hydrogelu? Na americkém kontinentu prodávají zakořeňovací gelové bločky ("gel 2 root"). Chci to zkusit v obyčejném sypkém krystalickém hydrogelu.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 12.4.2017 13:15

Podle mě byla chyba hlavně v tom, že paní dala řízky do vody. Kořenění řízků ve vodě probíhá pouze u zlomku odrůd - osobně mám takovou zkušenost s Pokladem Panonie a pak ještě jedním neznámým muškátem, který jsem dostal jako dárek.
A něco k té dorminaci.. Brzy na podzim se mi podařilo získat na trhu řízky rumunské Viktorie, tak jsem je dal do chladu do zeminy a i pak byly v teplotě 5 - 10 °C. Pak se na povrchu zeminy objevila plíseň, tak jsem se rozhodl řízky očistit a dát do čerstvé zeminy - a když jsem je vyjmul, tak měly kořínky -  i při tak nízkých teplotách řízky zakořenily.
Ale samozřejmě - k dosažení zakořenění je daleko lepší, když mají řízky k dispozici vyšší teploty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 13.4.2017 5:35

Ve vodě zakořeňuji všechny odrůdy už asi 10 let a nezaznamenal jsem, že by u některé neprobíhalo zakořenění. Pomáhá stimulátor, který omezuje růst výhonů a tím napomáha k zakořenění. Myslím si, že i teplota je důležitá, kalus se určitě tvoří rychleji při vyšší teplotě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 13.4.2017 9:30

Samozřejmě, že je teplota důležitá, já jsem se jenom chtěl podělit o to, že i při nízkých teplotách můžou řízky neplánovaně zakořenit.

Co se týká řízků ve vodě, je pravdou, že jsem žádné stimulátory nepoužíval, ale jak říkám, takhle se mi to nedařilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 4.229 (?), 30.8.2018 17:14

Prvý krát z takových řízku jsem množil hortenzii.Konárik 50cm jak byl ulomený jsem v listopadu dal do lahve asi 10cm vody v chladném sklepe a na jare už byli korínky. Nedávno jsem sadil červený ribíz z odrezku a ujal se dobre.Prímo na stanovište. Ale to jsem nevedel že se už rízek neujme když se ureže na jare po vyrašení.Takže je treba delat rízky ješte v zime když je klid. Nekteré rízky viniče sa my i tak ujali. Teď tedy udelám rízky v zime nekteré dám do sáčku a namočím až na jar koncem unora, nekteré namočím už v zime hned po uříznutí do vody v sklepe asi 8°C je tam takže nevyraší hned a nekteré napícham do množíciho substrátu taky v tom slepe a nekteré napícham v zime prímo na stanovište pokud nebude puda zmrzlá a uvidím výsledky. 

Nejlepší výsledky jsou prí když se množí potápením.Potopil jsem 4 pruty uvidím jak to dopadne.Když jsem teď v koncem záŘi udelal to potápení tak do jara tam asi ješte nebudou korínky, že.

A nedali by se takto rí9zkami množit ovocné dtromy napr. jablone?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16,  17,  18,  19   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika