Množení vinné révy



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 215.204 (?)
31.1.2014 8:42

Zdravím, Mirku! Skúste skočiť na ZD v Mor.Novej Vsi na exkurziu, z Břeclavi je to kúsok. Keď som tam pred pár rokmi kupoval sadenice Dunaj, MM, Nitria..., ukázali mi celý postup výroby sadeníc. Vrúbľovanie a uskladnenie štepov robia v bývalej maštali. Po navrúbľovaní 1-očkového kolienka namočia spoj na pol sekundy do kade s roztopeným voskom (60 st.Celzia) a následne naležato uložia do pilín. V maštali je cez zimu optimálna teplota a vlhkosť. Pásky na omotanie spojov nepoužívajú. Možno tam odkukáte daaký nový fígeľ? Pokiaľ s tým už neskončili. Doba je "všelijaká".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 215.204 (?), 31.1.2014 8:42

Zdravím, Mirku! Skúste skočiť na ZD v Mor.Novej Vsi na exkurziu, z Břeclavi je to kúsok. Keď som tam pred pár rokmi kupoval sadenice Dunaj, MM, Nitria..., ukázali mi celý postup výroby sadeníc. Vrúbľovanie a uskladnenie štepov robia v bývalej maštali. Po navrúbľovaní 1-očkového kolienka namočia spoj na pol sekundy do kade s roztopeným voskom (60 st.Celzia) a následne naležato uložia do pilín. V maštali je cez zimu optimálna teplota a vlhkosť. Pásky na omotanie spojov nepoužívajú. Možno tam odkukáte daaký nový fígeľ? Pokiaľ s tým už neskončili. Doba je "všelijaká".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 31.1.2014 13:30

Zdarvíčko pane Paľo, postupy velkoproducentů jsou celkem známy, jsou i na internetu (tady a tady ze Srbska), tady zase něco v psané formě i s obrázky, ale já potřebuji nastavit způsob vhodný pro mé podmínky, navíc u nich se štěpovance školkují což rovněž u mě nehrozí. Já mám představu o naštěpování, zakořenění a kontejnerování, tzn. že hotové sazenice by měly jít, podobně jako pravokořené, ještě v aktuálním roce na záhon, oni na to mají prostor a podmínky, já jen velmi omezené, přesněji řečeno takové ty "domácí". Jestli jsem to dobře pochopil, tak u velkovýrobců se vyorávají, střihají, znovu voskují a uskladňují k expedici (video).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.2.2014 19:54

Přidávám ještě jedno názorné video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 31.1.2014 10:42

Pro domácí malovýrobu roubovanců víničů lze prý rozpustit vosk v hrnci.Do hrnce vhodíme pár kostek vosku a naplníme plný hrnec vodou.Vosk se po zahřátí rozpustí a plave(?).Do něj se pak místo kopulace namáčí.Nezkoušel jsem to, myslím,že bude dobré nastavit a udržovat vhodnou teplotu u vody.Vařící by asi být neměla.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.2.2014 20:36

Zkoušel jsem rozpustit vosk ve vodě a namočil do ní řízky. Vosk se roztekl a utvořil na hladině vrstvičku, při vytahování řízku na něm vytvořil povlak o něco tenší než při namáčení do samostatného vosku, samozřejmě že následovalo okamžité ochlazení ve vodní lázni. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.2.2014 18:08

Réva raší o 106, konečně se začínají objevovat i kořínky. Nyní zkouším zakořeňování ve vodě.




Již raší i naštěpované sazenice
Již raší i naštěpované sazenice
Zakořeňování ve vodě
Zakořeňování ve vodě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.2.2014 18:14

a co vsechno za odrudy tam je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.2.2014 18:35

Galahad, Ovacia, Zlato, Aladdin, Inga Dorenskogo, Katrusja, Monarch,  Prezent, Julian, Ali-Baba, Lora, Azalie, Graf Monte Cristo, Preobraženie, Arkadia, Kišmiš Lučistyj, Dunav, Original, Eva, Talisman, Vostorg, Bělehradský bezs., Vostorg Krasnyj, Kodrjanka, Afuz Ali, podnož Binova, Afrodita, V-25-20 a možná ještě nejaké další...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.2.2014 19:00

no priznam se, ze mnohe slysim prvně! nejaka Inga D apod... hold na Moravě mate jiny kontakty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 10.129 (?), 14.2.2014 19:18

Asi polovinu výše uvedených odrůd jsem množil před 2roky. Nejrychleji se ujímala Arkadie a Graf Monte Christo. Největší radost mi dělá Preobraženie, které jsem i 2x rouboval a už byla i sklizeň. Při několikaletých pokusech s množením révy zjišťuji, že to není třeba dělat nějak složitě. Do sklenice dám asi 2cm vody, do ní strčím 3očkové (nebo 2očkové) řízky s vyslepeným spodním očkem a dám k topení 25-30°C. Když vyrazí kořínky zasadím do substrátu. Letos budu množit pouze Aladin, protože na víc odrůd už nemám místo. Z odrůd, které uvádí p. Mirek mně zklamala odrůda Eva, kterou mám asi 3roky. Čekal jsem lepší chuť i když hrozny jsou krásné.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika