Množení vinné révy



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
2.2.2014 20:36

Zkoušel jsem rozpustit vosk ve vodě a namočil do ní řízky. Vosk se roztekl a utvořil na hladině vrstvičku, při vytahování řízku na něm vytvořil povlak o něco tenší než při namáčení do samostatného vosku, samozřejmě že následovalo okamžité ochlazení ve vodní lázni. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 215.204 (?), 31.1.2014 8:42

Zdravím, Mirku! Skúste skočiť na ZD v Mor.Novej Vsi na exkurziu, z Břeclavi je to kúsok. Keď som tam pred pár rokmi kupoval sadenice Dunaj, MM, Nitria..., ukázali mi celý postup výroby sadeníc. Vrúbľovanie a uskladnenie štepov robia v bývalej maštali. Po navrúbľovaní 1-očkového kolienka namočia spoj na pol sekundy do kade s roztopeným voskom (60 st.Celzia) a následne naležato uložia do pilín. V maštali je cez zimu optimálna teplota a vlhkosť. Pásky na omotanie spojov nepoužívajú. Možno tam odkukáte daaký nový fígeľ? Pokiaľ s tým už neskončili. Doba je "všelijaká".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 31.1.2014 13:30

Zdarvíčko pane Paľo, postupy velkoproducentů jsou celkem známy, jsou i na internetu (tady a tady ze Srbska), tady zase něco v psané formě i s obrázky, ale já potřebuji nastavit způsob vhodný pro mé podmínky, navíc u nich se štěpovance školkují což rovněž u mě nehrozí. Já mám představu o naštěpování, zakořenění a kontejnerování, tzn. že hotové sazenice by měly jít, podobně jako pravokořené, ještě v aktuálním roce na záhon, oni na to mají prostor a podmínky, já jen velmi omezené, přesněji řečeno takové ty "domácí". Jestli jsem to dobře pochopil, tak u velkovýrobců se vyorávají, střihají, znovu voskují a uskladňují k expedici (video).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.2.2014 19:54

Přidávám ještě jedno názorné video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 31.1.2014 10:42

Pro domácí malovýrobu roubovanců víničů lze prý rozpustit vosk v hrnci.Do hrnce vhodíme pár kostek vosku a naplníme plný hrnec vodou.Vosk se po zahřátí rozpustí a plave(?).Do něj se pak místo kopulace namáčí.Nezkoušel jsem to, myslím,že bude dobré nastavit a udržovat vhodnou teplotu u vody.Vařící by asi být neměla.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.2.2014 20:36

Zkoušel jsem rozpustit vosk ve vodě a namočil do ní řízky. Vosk se roztekl a utvořil na hladině vrstvičku, při vytahování řízku na něm vytvořil povlak o něco tenší než při namáčení do samostatného vosku, samozřejmě že následovalo okamžité ochlazení ve vodní lázni. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.2.2014 18:08

Réva raší o 106, konečně se začínají objevovat i kořínky. Nyní zkouším zakořeňování ve vodě.




Již raší i naštěpované sazenice
Již raší i naštěpované sazenice
Zakořeňování ve vodě
Zakořeňování ve vodě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.2.2014 18:14

a co vsechno za odrudy tam je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.2.2014 18:35

Galahad, Ovacia, Zlato, Aladdin, Inga Dorenskogo, Katrusja, Monarch,  Prezent, Julian, Ali-Baba, Lora, Azalie, Graf Monte Cristo, Preobraženie, Arkadia, Kišmiš Lučistyj, Dunav, Original, Eva, Talisman, Vostorg, Bělehradský bezs., Vostorg Krasnyj, Kodrjanka, Afuz Ali, podnož Binova, Afrodita, V-25-20 a možná ještě nejaké další...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.2.2014 19:00

no priznam se, ze mnohe slysim prvně! nejaka Inga D apod... hold na Moravě mate jiny kontakty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 10.129 (?), 14.2.2014 19:18

Asi polovinu výše uvedených odrůd jsem množil před 2roky. Nejrychleji se ujímala Arkadie a Graf Monte Christo. Největší radost mi dělá Preobraženie, které jsem i 2x rouboval a už byla i sklizeň. Při několikaletých pokusech s množením révy zjišťuji, že to není třeba dělat nějak složitě. Do sklenice dám asi 2cm vody, do ní strčím 3očkové (nebo 2očkové) řízky s vyslepeným spodním očkem a dám k topení 25-30°C. Když vyrazí kořínky zasadím do substrátu. Letos budu množit pouze Aladin, protože na víc odrůd už nemám místo. Z odrůd, které uvádí p. Mirek mně zklamala odrůda Eva, kterou mám asi 3roky. Čekal jsem lepší chuť i když hrozny jsou krásné.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika