Kvetení vinné révy



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.171 (?)
13.5.2012 11:48

Ja som Mirku odstraňoval kvetenstvá už teraz. Nechal som iba tie prvé na každom výhonu a ostatné som odštípnul. Aj tak ich ostalo stále veľa a budem musieť po nedeli pokračovať s redukciou násady. Keď zamäkajú bobule a človek strapce odstáni, je mi ľúto tej energie, ktorú rastlina mohla využiť na výhony či strapce, ktoré chcem ponechať. Je pravda, že máte lepší prehľad, čo bolo dobre oplodnené, ale tento spôsob má význam u odrôd, ktoré často hráškovatejú.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 19.114 (?), 13.8.2006 8:14, zobrazeno: 21556x
Zjistil jsem, že na keřících vinné révy na nových přírůstcích mi stále přibývá nových květů , které se postupně vyvíjejí v malé hrozny. Nejsem žádný odborník a proto se ptám, zda to tak má být. Vždy jsem si myslel, že réva zakvete jedenkrát v roce a dost.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.35 (?), 15.8.2006 20:41
Je spletená počasím, normální to není, ale stává se to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.22 (?), 19.8.2006 9:13
Réva vytvoří květy na fazochách,je to normální,není to počasím,je třeba fazochy včas vylamovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.2 (?), 7.10.2006 19:41
Na fazochách to není. Pokud se lotorosty drží poměrně zkrátka a réva roste bujně, tak vyraší některá očka, která jsou vlastně připravena až na příští rok. No a pokud už je v nich vyvinuté květenství, tak jsou z toho pak hnozny , které ale mnohdy  nedozrají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.22 (?), 16.10.2006 15:29
Pane a co jsou tedy podle Vás fazochy?Fazochy jsou očka,která vyraší na letorostu,ale která když necháme vysilují révoví keř,proto se musí vylamovat,když je necháme,někdy v srpnu vykvetou,a proto nedozrají,protože u nás réva musí kvést nejpozději koncem června,aby stačila dozrát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.5.2012 8:10

Na keřích révy (vše stolní) mám bohatou násadu květů, jejichž část se bude muset každopádně odstranit aby nedošlo k přetížení rostlin. Jedná se převážně o tříleté sazenice které rodí poprvé a jsou ostřihány na dva tažně, dále o víceleté které jsou obsypány květy na pergole a okolí. Z logického hlediska bych odstranil část květů až po odkvetení, až bude vidět úspěšnost opylení, ale chci se zeptat zda není lepší odstraňovat květy již nyní, tzn. před rozkvetením, zda to pro rostliny není prospěšnější z důvodu vysilování (zvláště u těch mladých).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.5.2012 8:37

co jsem tak Mirku četl tak odstranění násady se dělá porůznu, asi je to záležitost odrůdy, někde se to dělá po odkvětu, někdy před zaměkáním, takže to chce vyhledat dle odrůdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.5.2012 9:45

Každopádně budu muset brát ohled i na "mohutnost" vzrůstu protože některé "prvničky" mají výhony půlmetrové a jiné zase pěticentimetrové a samozřejmě že květy. U pětiletých rostlin nejsou vyjímkou tři květenství na výhonu za sebou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.171 (?), 13.5.2012 11:48

Ja som Mirku odstraňoval kvetenstvá už teraz. Nechal som iba tie prvé na každom výhonu a ostatné som odštípnul. Aj tak ich ostalo stále veľa a budem musieť po nedeli pokračovať s redukciou násady. Keď zamäkajú bobule a človek strapce odstáni, je mi ľúto tej energie, ktorú rastlina mohla využiť na výhony či strapce, ktoré chcem ponechať. Je pravda, že máte lepší prehľad, čo bolo dobre oplodnené, ale tento spôsob má význam u odrôd, ktoré často hráškovatejú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.5.2012 12:12

asi bude nejlepsi je odstranit v dobe po odkvetu, kdy budou bobule jako broky či jako hrášky, je pak dobře vidět jak které= hrozny mohly sprchnout apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika