Halčivec révový nebo vlnovník révový



Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?)
18.5.2014 19:23

Asi to nebude listovym hnojivom. Je to aj na rastlinach, ktore neboli striekane. Je to len ojedinele na niektorych hlavach. Este ma napadlo ci to nemoze byt fyziologicka porucha vzniknuta dlhodobym zamokrenim pody. Uvidim ako sa to bude dalej vyvijat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 17.5.2014 23:31

Dnes jsem byl na nákupu ve vinařských potřebách a slovo došlo i na to poškození a na Omite + listové hnojivo. Prodavač mi říkal že se ještě nesetkal s tím, že by Omite poškodilo listy révy, a i další účastník se přiklonil k názoru, že to má na svědomí listové hnojivo. Já osobně dávám spíše horní hranici hnojiva, to bude asi ten problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 7.119 (?), 18.5.2014 7:54

Já mám stejné poškození listů na některých keřích a zjistil jsem, že se to stane mrazem, který byl asi před 10 dny. Na některých keřích, které v té době měly pupeny zavřené nebo pootevřené mráz lehce ožahl vrchní lístky. Na fotografiích vidíte, že poškození je většinou na okraji listu, který u zavřeného pupenu byl navrch. Toto pozoruji už několik let, když přijde květnový mrazík, ale pokud to nespálí celý pupen réva se s tím vyrovná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.53 (?), 18.5.2014 18:24

Staci, aby oba komponenty navzajom reagovali a doslo k vyzrazaniu jedneho z nich. Taketo mikrocastice zrazeniny mozu lokalne popalit list, kedze na tom mieste maju podstatne vyssiu koncentraciu. Ale to je len taka teoria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?), 18.5.2014 19:23

Asi to nebude listovym hnojivom. Je to aj na rastlinach, ktore neboli striekane. Je to len ojedinele na niektorych hlavach. Este ma napadlo ci to nemoze byt fyziologicka porucha vzniknuta dlhodobym zamokrenim pody. Uvidim ako sa to bude dalej vyvijat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 18.5.2014 20:32

Já to mám někde taky. Docela určitě mrazem. Mimo jiné to je v místech, kde se dotýkala zakrývací fólie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.69 (?), 22.5.2014 9:15

Cituji: "Doporučuji nemíchat Omite s žádným dalším přípravkem, ani s listovou výživou, pokaždé se mi v tomto případě připálily vrcholky výhonů."

Zdroj: wine.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.7.2014 22:40

Mám na zahradě silně napadeny všechny hlavičky révy vlnovníkem. Mladé, staré, nové výhony i nově naroubované výhony, prostě všechno. Je SANMITE 20 WP v této době účinný? Máte s tím někdo zkušenost? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 3.7.2014 23:07

Sanmite jen po vyrašení nebo v srpnu (likvidace před zazimováním). Ale to už začíná sklizeň. Přítomnost vlnovníka je nápadná a vcelku neškodná, pokud výjimečně nenapadne květenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.7.2014 10:37

Mirku, jestli se vlnovité chomáčky vytvářejí i nyní na nově přirůstajících listech, určitě bych stříkl, protože je to důkaz, že roztoči se po rostlinách aktivně pohybují i nyní. V návodu se píše, že Sanmite hubí jako dotykový a požerový jed všechna stádia roztoče, dospělce, larvy, nymfy, včetně vajíček. V první dekádě srpna, kdy se dospělí roztoči začnou stěhovat z listů do úkrytů a připravovat se ke kladení vajec, bude účinek zákroku intenzivnější, protože roztoči schovaní pod listy ve vlnitých chomáčcích asi postřik moc nezasáhne.  Ochranná lhůta je 14 dnů. V každém případě to bude chtít příští rok na jaře po vyrašení postříkat důkladně a opakovaně. V návodu se doporučuje interval dvou po sobě jdoucích postřiků 10 -14 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika