Halčivec révový nebo vlnovník révový



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 249.134 (?) 
14.5.2013 15:19, zobrazeno: 47780x

 Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Réva mi byla napadena hlačivcem révovým,  jaký postřik provést abych se ho zbavila.. a jeste jedna vec. Pokud ho v nejblizsi dobe postrikam, listy se zpravý nebo je to už zásah po celý vegetační období a letos z révy nic nebude???diky za odpoved

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 14.5.2013 15:25

Používá se třeba Sanmite, Omite už není.  List se nespraví, ale neopadne a hálčivec se zlikviduje, nebo podstatně omezí. Důležitý je jarní postřik Sulkou při rašení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.134 (?), 14.5.2013 16:19

no me se to objevilo spise v dobe, kdy se  teprv pupen zacal rozvijet... tak ze listy nejsou plne rozvinuty... myslite si, ze kdyz se postrikaji,, tak se budou dal vyvijet listy?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 14.5.2013 17:26

Použite sirnaté přípravky např. Thiovit Jet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 0.226 (?), 14.5.2013 19:24

Je možno také použít Kumulus WG, který je současně proti padlí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.189 (?), 4.6.2013 10:16

Mohu použít Kumulus WG proti hálčivci jetě nyní, když už jsou listy vyrašené? Nespálí se? A pokud použiji nižší koncentraci, která je doporučena proti padlí, bude postřik účinný i na hálčivce? Děkuji za radu. Jsem záčátečník a pěstuji vinnou révu jen na pergole a až teď jsem zjistila, co má réva za chorobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.149 (?), 4.6.2013 14:47

Nechci nijak rejpat jen pisu jak jsem koupil - ted jsem v nejake situacni zprave cetl ze proti tady tem skudcum je zbytecne zasahovat, ze fatalni skodu nezpusobuji a postrikem se zlikviduji i dravi roztoci, takze to puvodn i stav do budoucna jeste zhorsi (no precetl jsem si to samozrejme az pote co jsem postrik proti provedl :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.6.2013 15:10

"... ted jsem v nejake situacni zprave cetl ze proti tady tem skudcum je zbytecne zasahovat, ze fatalni skodu nezpusobuji... "

Nutno rozlišovat, není roztoč, jako roztoč. Vlnovník opravdu skoro žádné velké škody nenatropí. Znám pěstitele, kteří mají na svých kěřích vlnovníka trvale a nevěnují tomu pozornost, někteří ani netuší, že mají rostliny něčím napadené. Zato hálčivec je hodně nebezpečný, při příznivých podmínkách dokáže zlikvodovat napadený keř během půl sezony o sazenici ani nemluvě. A sviluška (chmelová), když napadne révu je při přemnožení taky pořádný prevít. 

Hálčivec si pochutnává
Hálčivec si pochutnává
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 107.122 (?), 17.2.2014 18:47

... už jste letos něčím stříkli? Je teď lepší Sulka nebo Kuprikol? Děkuji. ZT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 17.2.2014 18:59

Samozřejmě Sulka, protože účinkuje jako akaricid i fungicid.Kuprikol je pouze fungicid, který proti vlnovníkovi/hálčivci neučinkuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika