Co Vaše réva 2018?



Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?)
22.7.2018 22:02


Mne zarodili minuly rok naockovane do starych korenov Alladin a Super extra (ten uz zacina pomalinky dozrievat).

Alladin
Alladin
Alladin
Alladin
Super extra
Super extra
Super extra
Super extra
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 22.7.2018 9:55

Je to nádhera, já takové nemám. Nejlepší a nejchutnější mám Venus a Muscat Blue. Nenechal by někdo roub nějaké kvalitní "východní" odrůdy, třeba Vostorg nebo jeho potomky? Nebo nevíte, kde by se rouby daly sehnat, nejlépe v okolí Prahy? 

Venus
Venus
Musca Blue
Musca Blue
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.32 (?), 22.7.2018 19:26

Muscat Blue mám také (z nostalgie, jako kolega Nero). Chuťově bývá výborný, vydrží téměř jakoukoliv "péči" pěsitele. Jen velikostí bobulí a hroznů výrazně zaostává. A oči chutnají jako první.

Jinak Vostorg je jednou z mála novějších odrůd z východu (možná ještě Kodrjanka), které se občas v nabídce našich prodejců objeví. Rovněž to není špatná odrůda, s velmi dobrou harmonickou chutí, ovšem hmotnost bobulí kolem 6 g už dnes nikoho neohromí.

Pokud se týká prodejců východních odrůd v ČR, pokud vím, sazenice některých těchto odrůd už zavedl do své nabídky i pan Knížek, bohatou nabídku mají Zdeněk Jedlička a Ivo Kotrle (ten prodává i rouby - vzhledem ke snadnosti dopravy roubů by snad větší vzdálenost od Prahy nemusela být problém). Nabídka v ČR je srovnatelná (či spíše lepší) než u populárního Slovplantu (prakticky všechny odrůdy z 21 novinek 2018 v nabídce Slovplantu již v ČR plodí, mnohé z nich více let). Kromě toho jsou součástí luxusního marketingu Slovplantu také luxusní ceny.

Jednou ze zajímavých žhavých novinek je Atos (viz pár dnů staré foto). Je už téměř zralý, keř z roku 2016. Jen velikost bobulí zatím úplně nesplňuje má očekávání, do deklarovaných 10 - 12 g mu dost schází. Ale uvidíme, jak si povede dále.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.32 (?), 22.7.2018 20:08

Další velmi ranou odrůdou je Šarada UA ukrajinského šlechtitele Michaila Grečka. Keř je z roku 2016, byl silně poškozen jarními mrazy 2017, proto je dosti slabý. Odrůda již dozrála.

Na snímku jsou ještě dvě zajímavosti.

Jednak je zřejmé, že můj vinohrad je zcela odkrytý (vidět je směr západ), což považuji za velkou výhodu.  Sice je možná zrání vinné révy o několik dnů oddáleno, ale na druhé straně prakticky stálý průvan zajišťuje docela silnou a zcela ekologickou ochranu proti houbovým chorobám, zejména proti padlí. Plíseň mne moc nezajímá, východní odrůdy jsou k ní většinou málo citlivé, odrůda Šarada UA má mít proti plísni dokonce dva geny rezistence.

Další zajímavostí jsou sáčky na ochranu hroznů proti zájmu některých jedinců z živočišné říše sklidit tam, kde nezasadili. Chrání před ptáky i před hmyzem. Náchylnost na poškození bobulí ptáky a hmyzem je prý odrůdová záležitost, na některé odrůdy údajně tito tvorové nejdou. Teď jen nalézt výzkumníka, který svou úrodu nebude chránit a pak nám sdělí výsledky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 22.7.2018 22:02


Mne zarodili minuly rok naockovane do starych korenov Alladin a Super extra (ten uz zacina pomalinky dozrievat).

Alladin
Alladin
Alladin
Alladin
Super extra
Super extra
Super extra
Super extra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 24.7.2018 22:26

Zdravím,

nafotil jsem dnes pár fotek dozrávajících odrůd Aivaz, Kodrianka, Perlleta, Bianca, Kendy a Prim, abych se podělil o tu krásu. 

Kodrianka je sprchlá, na všech odrůdách vydatně hodují vosy a mouchy.

Perletta
Perletta
Kodrianka
Kodrianka
Aivaz
Aivaz
Kendy
Kendy
Bianca
Bianca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 132.14 (?), 28.7.2018 22:26
Tajná Monacha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 3.8.2018 9:10

Dobrý deň, kde sa dajú zohnať také sieťky? Lebo viac ako choroby mi hrozno likvidujú osy a iný hmyz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 132.14 (?), 28.7.2018 21:57
Začínam dávať sáčky na hrozná, na niektoré odrody, napríklad na Sláva Ukraine musím použiť väčšie sáčky. Na obrázku sú sáčky na 5 kg stapce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 132.14 (?), 28.7.2018 22:01
Penička junior ochutnáva prvé bobule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 28.7.2018 23:07

Milan nádherná úroda, aj ja som dnes musel davať sietkové sačky na skoré odrody hrozna začali ho ničiť osy.Prvé sačky som mal od Bredika a dalšie od teba je to fakt výborná ochrana pred škodcami, použivam ich už 4 rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika