Příspěvky uživatele - Milaník

Co Vaše réva 2020, 18.8.2020 Obsahuje fotku
Pre inšpiráciu
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 24.10.2019
Ja používam textíliu 90g/m2. Probmémy s krtkami nemám. Na šťastie na miestach kde pestujem vinič sa nenachádzajú. 
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 24.10.2019 Obsahuje fotku
K odrode Everest vlani, keď bol u mňa Mevik, tak bobule mali v priemere do 20 a viac gramov a najväčšie strapce v priemere 1 kg. To sú aj údaje, ktoré sú deklarované pre danú odrodu. V tomto roku nebola taká úroda vďaka mne. Na jar som bol... celý příspěvek >
Avatar, 24.10.2019
Fotografie Avatara nemám. Mal so 6 sadeníc, ktoré som nechal prezimovať v kontajneroch, že ich na jar vysadím. Bál som sa ich vysadiť na stanovište pred zimou ak by bola náhodou tuhá, aby som o ne neprišiel. Na jar som zistil, že sadenice v... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 26.9.2019
Tak teraz napíšem niečo aj ja. Mevik tu popísal svoj pohľad, ja ho trošku doplním. V prvom rade sa chcem ospravedlniť za preklepy v minulom príspevku, keď som si ich všimol už sa nedali opravovať.Mám dva vinohrady. Starší, v ktorom je tam 140 odrôd.... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 17.9.2019 Obsahuje fotku
Mevik má pravdu, najprv nakupujú oči. Ale to tu nebudem rozoberať. Každý rok sa objavia veľmi zaujímavé odrody, kto tvrdí opak, nemá vôbec prehľad o novinkách. Mevik je v Čechách pestovateľ, top zberateľ, ktorý vie do svojej zbierky odrôd doplniť... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 9.5.2019 Obsahuje fotku
Dobrý večer. 1. Pravdepodobne veľa vody, raz za týždeň polievať a teraz mať celý keramzit pod vodou to je priveľa. Treba vyliať vodu. (Ja po mesiaci pridávam do keramzitu vodu s hnojivom na zosilnenie.) 2. Odrezky nemuseli byť dobre vyzreté. Potom... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 14.3.2019
Dobrý večer. V prvom rade je lepsie mat nadobu vyššiu ako je hrúbka vaty. Nádoba musí byť celá vyplnená vatou, inak zbytočne zo všetkých strán vysychá. Prebytočna voda, ktorá stečie do keramzitu, ho udržuje vlhký. Pri väčších nádobách je tam dosť... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 10.3.2019
Pre pána Bohouše. Dobrý deň. 1.Pri dvojočkovom odrezku je horné očko nad vatou. Spodné v polovici vaty. Pod spodním odstrihnút do šikma,(cca1cm) kvôli lepšiemu zapichnutiu do vaty. Nad horným vzdialenosť neriešte, ako vám vyjde... celý příspěvek >
Avatar, 10.3.2019
Dobrý deň, odrodu Avatar mám niekolko rastlín. V tomto roku očakávam prvú úrodu. Fotografie potom priložím. Milan
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 10.2.2019 Obsahuje fotku
Dobrý večer prajem, blíži sa čas zakoreňovania a možno niekto už aj zakoreňuje. Chcem vám ukázať jeden pokus. Na fotografii sú odrezky po troch týždňoch zakoreňovania. Jedny boli vo vode a druhé zakoreňované mojou metódou, vo vate. Jedná sa o tú... celý příspěvek >
Odrody 2018, 1.10.2018 Obsahuje fotku
Tieto nové odrody ak majú 20g a viac, k tumu skvelú chuť, sú snom nejedného pestovateľa.  Prvé jedia oči, až potom ústa. Odroda Everest je toho dôkazom. Kilové volné, strapce a bobule velkosti sliviek dodávajú tejto odrode výnimočnosť. A chuť... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 14.8.2018 Obsahuje fotku
Chcem predstaviť novú veľmi skorú odrodu KRÁSA BALOK. Hrozno Krása Balok je výsledkom amatérskeho šľachtenia, hybridného poddruhu stolových odrôd. Neexistujú žiadne údaje o "rodičovských" odrodách. Odroda bola vyšľachtená Romančukebičem Romanom... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 14.8.2018 Obsahuje fotku
Everest naberá na kráse a na veľkosti.Veľmi vydarená odroda. Strapce voľné od 600-1200 gramov. Bobule do 25g. U mňa už teraz maju cez 20g. Výborná chuť. Odroda je zdravá, netrpí chorobami.
Co Vaše réva 2018?, 4.8.2018 Obsahuje fotku
Zenit mám od roka 2015 a zatiaľ som s nim nemal problém čo sa týka chorôb. Môžem ho len odporučiť. Skorá, atraktívna a zdravá odroda.U mňa bobule začínajú dozrievať. Na juhu Slovenska by bol už zrelý. Pre porovnanie, včera som bo u priateľa na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika