Co Vaše réva 2017



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?)
30.8.2017 15:39

Mám jak "neviditelný obrubník"  a pak jen obryto. vychází to nastejno. Kosím komem obou stejně a občas je třeba vytrhat prorůstající trávu (hlavně pýr plazivý). u malého množství jako mám já se to dá udržet :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
         
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 30.8.2017 15:39

Mám jak "neviditelný obrubník"  a pak jen obryto. vychází to nastejno. Kosím komem obou stejně a občas je třeba vytrhat prorůstající trávu (hlavně pýr plazivý). u malého množství jako mám já se to dá udržet :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jsk - (16) - 49.207 (?), 27.8.2017 12:20
Zdravím, jakožto pěstitel začátečník se potřebuji zeptat... Loni na podzim jsem zasadil kontrejnerovanou révu, krásně roste, silné pruty, vylamuji fazochy a podobně. Nicméně nyní se mi na listech objevily šedé fleky a to na všech odrůdách (mám Phoenix, Muscat Blue a Victoria). Přestože se jedná o Piwi odrůdy, zřejmě je něco napadlo. To beru, furt vnímám rezistenci spíše jako zvýšenou odolnost a ne jako úplnou imunitu. Jen se chci zeptat, jestli mi poradíte... 1) oč konkrétního se se jedná? Je to padlí nebo něco jiného? 2) má smysl nyní rostliny něčím (čím?) postříkat, když jsou to zatím jen pruty a letos nemají ani jednu hrozinku? Nebo to mám nechat být a jen listy vyhodit do popelnice (nekompostovat), až samy uschnou? Díky za veškeré rady. /Honza
Phoenix
Phoenix
Victoria
Victoria
Muscat Blue
Muscat Blue
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 27.8.2017 12:50

Je to padlí. Interspecifické odrůdy nejsou rezistentní, jsou jen odolnější a minimální postřiky bývají někdy nutné. Teď probíhá infekce pupenů, kde padlí přezimuje. Proto je postřik vhodný. Teď bych použil Topas, Talent, Zato, Diskus, Kumulus... třikrát v odstupu asi čtyř pěti dnů. A přípravky bych prostřídal: DMI, strobiluriny, síru. Záleží, co máte třeba doma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.15 (?), 28.8.2017 6:57

Pokial pestujete PIWI kvoli obmedzeniu postrekov tvrdou chemiou, lepsou volbou by bola len sira (Kumulus, Thiovit) + bikarbonat draselny (vitisan). Pri takto vysokych teplotach bude ucinok velmi dobry. Ku kurativno-eradikativnemu ucinku Discusu by som bol skepticky.

Trnavsko 145 mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jsk - (16) - 84.59 (?), 29.8.2017 8:57

Děkuji za rady.

Doma jsem měl půl pytliku Discusu z jarního stříkání angreštu, tak jsem to hned večer vzal tím. (to bylo ještě předtím, než sem napsal příspěvek host - xxx.xxx.104.15)

Jinak ano, PIWI odrůdy jsem si vybral proto, abych nemusel tolik stříkat. Nejsem žádný fanoušek (fanatik) do Bio, na druhé straně pokud lze trochu snížit množství chemie, kterou na zahradě používám, tak to vítám.

Takže jsem koupil uváděný Kumulus a za pár dní to vezmu jím. A ještě budu muset někde schrastit ten Vitisan, v obchodech jsem na něj včera nikde nenarazil, nicméně vidím, že z internetu se objednat dá.

/Honza, Bohuňovice (Olomoucko), 240 mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.115 (?), 28.8.2017 7:47

...vědci zkoumali více než 300 druhů fungicidů a pesticidů a pozorovali jejich vliv na mozkové buňky.

Ukázalo se, že jeden druh fungicidu, strobiluriny, v mozkových buňkách způsobil genetické změny, jaké lze často pozorovat i u lidí, kteří trpí autismem nebo neurodegenerativními nemocemi, jako je například Alzheimerova choroba.

Tento typ fungicidů se přitom běžně používá pro ošetřování plodin jako špenát, salát, jablka nebo hroznové víno.

...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 28.8.2017 12:26

Jo, jo, také jsem to četl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 128.42 (?), 28.8.2017 23:23

Tak u mne sklizeno. Solaris - výsadba 2015, 200 keřů, hodně pomrzl v květnu (90% narašených pupenů), celé léto sucho, malé bobule, celkem cca 40-50 kg, cukernatost 25. Cabernet cortis + Cabernet cantor - výsadba 2016, 300 keřů. Pár ponechaných hroznů, cukernatost 18-20. Žraly to vosy - sklizeno a vypresováno pár litrů šťávy na pití pro děcka. Bez jakékoli chemic. či bio-ochrany, letos bez náznaku chorob. 

pozn: okres Brno-venkov, 300 mnm.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 31.8.2017 8:56

Dnešní měření cukru:

Solaris 23° Bx

Cabernet Cortis 17° Bx

Má se ochladit tak přemýšlím co se solarisem, mám jen dva keře po cca 5-ti střapcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 4.9.2017 14:49

Dnešní měření:

Solaris 25,5°Bx

Cabernet cortis 19°Bx

Bianca 17°Bx... ta je ale přetížená, hrozny velké, bobule 2-3g.

Poraďte co udělat s Biancou, bude toho cca 3-4kg. Sklízet bych chtěl koncem září pokud počasí dovolí, keře jsou bez chorob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika