Co Vaše réva 2017



Janek! - (8) - 226.212 (?)
26.4.2017 14:18

U mě to nevypadá dobře, tak 60% nově nasazených sazenic mi mráz sežehl do černa.  Myslíte, že se probudí vedlejší očka a ještě se to vzpamatuje?

U Bianky dobrý, kupodivu mělo pár lístků jen černé okraje, ale dnes už po tom není ani památky a roste si vesele dál.

Letos jsem zasadil malou mikrovinici, viz. - a ten mráz mě teda štve..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.106 (?), 21.4.2017 15:48

Pomůže pokud obalím kmínky révy proti zimě slámou? nebude to ve finále horší než nedělat nic? Zatím jsem jenom přihnul zeminu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 22.4.2017 21:36

Po minulorocnych jarnych mrazoch a zniceni skoro vsetkych narasenych vyhonkov revy som si povedal: Bol to extremne zly rok taky si nepamatam za poslednych 10-15 rokov. Bral som to ako velky vynimku, ktora sa dlho nebude opakovat. Dnes som kontroloval skody po rannom mraze 21.4. a percento znicenych vyhonkov revy je vysoke - hrubym odhadom okolo 50% - niekde vyrazne viac inde menej.
Tentokrat ma sklamal kamenny murik pri ktorom mam jeden riadok revy. Vlani to zachranil a skody tam boli nizke. Teraz vyzera, ze vobec nepomohol. Nemal naakumulovane ziadne teplo, ktore by vyziaril v case mrazu. Dva dni predtym bola teplota cely den cca 1C a snezilo - tak ani murik nemal vyssiu teplotu.
Dalsi velky kontrast voci vlanajsiemu mrazu: Vlani na kiwi len mierne zmrznutie- skody nizke - na rozdiel od revy. Ale teraz kiwi total vsetky listy znicene. Takze teraz reva odolala vyrazne lepsie.
Bilancovat skody je este priskoro, predpoved pocasia ukazuje este niekolko dalsich nebezpecnych noci.
poloha: juhozapadne SK, pod M. Karpatami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 22.4.2017 23:20

ake mate tohtorocne skusenosti s rosenim revy pocas mrazu?
Urcite to niektory skusali, napr. Bred_ik poslal obrazok vinohradu po roseni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 23.4.2017 8:36

Mám jen pár hlav stoních odrůd.Vloni jsem révu přikrýval, kropil Cropaidem, nic naplat, všechno černé na uhel.Letos jsem se na to vybodl a ejhle, to co nezmrzlo v zimě je O.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 23.4.2017 21:36

To ze mi nepomohol kamenny murik bolo pravdepodobne sposobene vetrom. V predpovedi hlasili sily vietor, hoci ja som si nevsimol ci bol naozaj. U nas kazdopadne nebol len prizemny mraz ale aj vo velkej vyske. Znova ako aj vlani mi na fasade komplet zmrzli listy na popinavej okrasnej reve - pavinic trojlalocny. A zmrzli aj vysoke orechy a gastan.
Hoci skody velke, tesi ma, ze to bolo aspon bezpracne. Vlani som balil vinic a nepomohlo, tak teraz som to uz nerobil -vysledok podobny, no usetril som robotu.
Dnesnu noc je tiez riziko prizemnych mrazov. Bol teply a napoly slnecny den, verim, ze teraz kamenny murik pomoze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 33.179 (?), 25.4.2017 9:01

U mňa to tento rok vyzerá s rašením biedne. Semorodáky konkordia, delaware, lýdia,  talian ale aj cabernet cortis sú na tom dobre, prezimovali veľmi dobre a prírastky majú okolo 2 až 4 cm.

Solaris ten len veľmi neochotne začína rašiť z hlavy a čiastočne na ťažňoch. Bianka - zo 70 krov ani jeden neraší z hlavy alebo na ťažňoch, všetko len pri zemi a aj to teraz zmrzlo (prízemné mrazy 16, 20, 22,23 apríl), nero je na tom rovnako. Niektoré kry majú už 7 rokov a celkom hrubé kmene tak ma to trochu prekvapilo, ale divné je že niektoré očká na hlave sú zelené, ale nerašia. Možno za to môže aj chladný apríl, uvidíme či sa to ešte preberie.

Prim a jedna neznáma muškátová odroda vôbec nič...

Jeden semenáč ktorý pestujem už 6 rokov raší najlepšie a tento rok prinesie prvú úrodu tak som zvedavý..

semenáč
semenáč
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 25.4.2017 21:40
Tady stejně jako loni se mrazík snad ani neukázal.Po vsi neomrzlé ořešáky vesele razí nové přírůstky.Od Nás několik km také mrazík neškodil, co màm zpràvy přes známého.Tam také jedou z révou v několika stovkách hlaviçek.Některé odrudy jsou trochu moc ranné,,většinou ruské stolní a z moštàků Dubljanskij, tam už jsou vidět budoucí hrozínky.Ale super je Solaris, Regent a Cabernet cortis, ty pozdním rašením výhonků se snad vždy vyhnou mrazíkům.Přitom Solaris slzí snad jako první.Somerset je raný, ale ve skleníku je ve startu každoročně trochu opžděný, ale pak všechny převálcuje.Nyní mají letosty púl metru a koikám po prvním rozvitém kvítku.Liepajas dzintars je pomalejší venku i ve skleníku, ale je fakt ranej a vždy zpoždění dožene a je k jídlu mehi prvníma.A chutovka oproti jinejm obrbobulovejm stolákům.Mezi prvníma ňamkama ještě musím vyzdvyhnout Garold.U nás patří šmakem do první trojky.Není moc diskutován, ale je super-úrodnost, ranost,vzhled, odolnost.Doporučuji a rozšiřujii v okruhu znàmých.
Dubljanskij
Dubljanskij
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 25.4.2017 21:46
Omlouvám se za překlepy, alé píši z telefonu.Počítač je mi ukradenej.
Muscaris
Muscaris
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pita - (26) - 237.147 (?), 27.4.2017 19:32

Mne v CB se po zime nezazelenala jen jedna rostlinka. I kdyz z celkoveho poctu sesti uz je to slusne procento :-) Uvidime, treba dostane "druhou mizu"  a jeste to da. Nevim odrudu ani u jednoho, jelikoz jsem koupil domecek i s revou...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janek! - (8) - 226.212 (?), 26.4.2017 14:18

U mě to nevypadá dobře, tak 60% nově nasazených sazenic mi mráz sežehl do černa.  Myslíte, že se probudí vedlejší očka a ještě se to vzpamatuje?

U Bianky dobrý, kupodivu mělo pár lístků jen černé okraje, ale dnes už po tom není ani památky a roste si vesele dál.

Letos jsem zasadil malou mikrovinici, viz. - a ten mráz mě teda štve..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika