Co Vaše réva 2017



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 188.182 (?)
16.4.2017 9:06
To je smutné. Tady zatím první raší americký somerset sedles, puká Bianca, CC a Solaris vypadá že očka pomrzla.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 242.186 (?), 15.4.2017 16:16

nezáleží na tom v akom štádiu výhonky budú. keď prídu mrazy zmrzne všetko. Ja mám ale väčšie obavy ako vinič bude rásť po zimných mrazoch. U mňa to vyzerá že niekde zamrzli celé kmene - hlavne bianka, burgundské biele, čiastočne nero - zatiaľ rašia len zospodu pri zemi. Prim a jednu neznámu muškátovú odrodu môžem rovno vykopať - zmrznuté úplne všetko. Definitívne to budem vedieť až koncom mesiaca, ale vyzerá to fakt zle, takú zimu ako bola teraz nepamätám za 25 rokov ako tu bývam. Prekvapil ma cabernet cortis, ten raší pekne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 15.4.2017 22:23
Pane Vladis, napište prosím jaké mrazy Vám tak révu poškodily. U mě bylo minimálně -24 a vypadá, že přežily všechny a to jsou jedno a dvouleté révy. Odebíral jsem v březnu řízky a Bianca už pěkně roste. Solaris zatím zakořenil ale neraší, viditelně má poškozené očka od mrazu. V blízkém okolí však byly mrazy i -30, ale tam révu myslím nikdo nepěstuje, aspoň o tom nevím. Přeji hodně zdaru při dalším vinaření. Katoo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 242.186 (?), 16.4.2017 8:16

Ani tu nebolo menej ako -24. Boli to 3 týždne také že nočná teplota sa blížila k -20 alebo niekedy aj menej, proste dlho trvali tie silné mrazy ale koľko bolo najmenej to už neviem. Keď som strihal vinič tak prúty normálne slzili aj drevo bolo na reze zelené, ale puky sú suché. Ale prim je suchý kompletne (5 ročné rastliny)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 188.182 (?), 16.4.2017 9:06
To je smutné. Tady zatím první raší americký somerset sedles, puká Bianca, CC a Solaris vypadá že očka pomrzla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 132.209 (?), 16.4.2017 13:31

Pri takýchto zimách záleží ako bol ker zaťažený v minulom roku. 2 ročné viniče bez úrody v minulom roku prežijú väčšinou dobre. Staršie kry ktoré niesli vyššiu úrodu môžu zmrznúť úplne až po zem. Môže sa stať že naštepená časť už nevyraší, z podpníka asi áno. Hlavné je kry nepreťažovať úrodou (max. 2 strapce na letorast u muštových, 1 strapec u stolových). Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 17.4.2017 11:29

Měl bych dotaz, jestli někdo neví co jsou takové malé kuličky na zelené rašící révě. Řízky co mám doma už raší a na každém zeleném výhonu je plno malinkých asi 1mm velkých kupiček. Viz foto.

katoo


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.4.2017 12:05

Nic závažného, jsou to soli(minerály)vylučované listy, jinak révky vypadají superyes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 17.4.2017 12:12

Děkuji pane Jiří za vysvětlení, měl jsem obavy jestli mi tady neřádí nějaký hnusák a nekladě vajíčka (ikdyž ten počet je opravdu veliký). 

Jedná se o Biancu, vypadá že jich budu mít letos asi 8 k vysázení, mrazy přežily výborně a to i očka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 59.198 (?), 17.4.2017 19:17

Zdravím p.Katoo, príspevkom Ste mi pripomenuli otázku o mojom prvom viniči z pred 4 rokov, kedy som sa na tieto "výpotky" pýtal smiley

Vtedy mi to Wimpi vysvetlil takto: odkaz

Máte krásne zdravé sadenice, mne minulý rok vysadená Bianca ešte len raší.

Pekný zvyšok Veľkonočných sviatkov všetkým vinaromsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 18.4.2017 12:11

Taktéž zdravím pane kamo smiley  děkuji za osvětu, tušil jsem že by to nemuselo být něco špatného, ale pro zichr jsem se raději zeptal.

Fotka byla z ulomeného přebytečného výhonu řízku. Biance se tady evidentně daří a roční dřevo je krásně silné, vyzrálé. Jen jsem s touto odrůdou jaksi nepočítal jako nosnou pro moje potřeby. Chuťově není špatná, dozrála mi celkem dobře, netrpěla nějak výrazně chorobami.

Ale jsou to jen moje poznatky za první rok co zkouším pěstovat révu, další roky mohou být zcela jiné. Doufám v Solaris, ale ten mi jaksi nedozrál a byl značně kyselý a trpěl dost na choroby. Může to však být přetížením jednoletého keře, letos si to pohlídám líp.

Přikládám fotky rodící Biancy a nedozrálého Solarisu

Bianca
Bianca
Solaris
Solaris
Řízek révy Bianca k dnešnímu dni
Řízek révy Bianca k dnešnímu dni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika