Co Vaše réva 2017



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?)
26.2.2017 10:32
Příští týden se mají teploty pohybovat až nad 10 stupňů. Jsem zvědavý jaké jaro letos bude, přijde mi trochu brzy tak vysoké teploty.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 15.2.2017 22:35

No, děkuji, ale šlo by to lépe zapěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 24.2.2017 7:56

Tento rok mě čeká ještě úprava drátěnky. Z důvodu jakéhosi estetična jsem použil dřevěné hranoly jako sloupky. Pro jejich fixaci do země jsem použil natloukací trny, které jsem pro krajní sloupky do země zabouchal zešikma a zhruba do poloviny hloubky jsem trn obkopal a zabetonoval. Tedy vznikl betonový límec kolem trnu. Dráty jsem natáhnul, napnul a do podzimu bylo vše v pořádku, přes zimu ovšem dráty poněkud povolily a když teď slezl sníh, zjistil jsem, že šikmými sloupky lze celkem úspěšně verglovat (hýbat sem a tam) s vůlí tak 2 cm, neboť zemina kolem betonu povolila.

Celkem mě limituje místo kolem sloupků, abych udělal pořádnou zemní kotvu na druhou stranu od drátěnky a sloupek ke kotvě přichytil. Na jednom videu o zakládání vinice (One Acre Nappa Valley) jsem viděl zajímavý systém zemní kotvy. Jedná se o dutou tyč, která se nabouchá do země a pak se do ní vloží trn a na ten se buší kladivem a tím se pak v zemi ze špičky vytlačí jakési pevné dráty, které se různě proklikatí do půdy a tím by se měla kotva zafixovat podobně jako zemní vrut. Výhodu bych viděl v tom, že tato kotva je tenká a tedy se lépe bude zabouchávat do země než se pokoušet zavrtat zemní vruty (mám dost kamenitou zeminu). Na českém internetu jsem tu kotvu našel (Gripple Zatloukací kotva do země - Fenox). No a nevýhoda je dosti vysoká cena za kus.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 79.4 (?), 24.2.2017 9:07

Taky budu letos jeste ladit dratenku, mam betonove sloupky zakopane 80cm do zeme ale chce to presne jak radi literatura krajove sloupky zabetonovat a udelat bud zabetonovanou vzperu, nebo poradnou kotvu. Nase pudy kdyz rozbrednou tak jsou jak plastelina. ono sloupky ve vinici nikdy nedrzi jak beton (krom zamrznutych), a mirne verglovat s nima jde, jde o to jestli se nevychylujou moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 24.2.2017 16:29
Jak povolily mrazy, začala réva ve skleníku plakat.To je celkem obvyklé.Ale začala slzet réva na středním RH vedení.Bývá to obvykle kolem půlky března, tak se trochu obávám mrazejků, které by mohly udeřit.Většinou, jak si to píši bývá ve vedení Solaris nebo frankoamerikáni.Letos slzí rondo, vostorg,aladdin, garold nebo galahad.Trochu vlhne somerset.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 24.2.2017 18:48

Ano u mě už solaris pláče. Koukám na teploměr a je nula frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 24.2.2017 19:53

Nepláče, slzí. Pláče se na pohřbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.59 (?), 25.2.2017 19:53

Na JM réva "plače"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 26.2.2017 10:32
Příští týden se mají teploty pohybovat až nad 10 stupňů. Jsem zvědavý jaké jaro letos bude, přijde mi trochu brzy tak vysoké teploty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 3.3.2017 16:43
Tak jsem dnes procházel révu a několik postřehů.Tradičně z moštáků na čele pelotonu rondo a solaris.Muscaris dotlačil jako první mízu až do konce letošního tažně, který je zatím svisle- nevyvázaný.Zato potomek solarisu cab. cortis zatím žádný ani nekápne.Dubljanský také zatím sucho.Oba mám vícekrát a nic.Asi je v CC více vinifery i když starší mopr již také slzí.Na nejteplejším místě mám po jednom vostorg a irinku a oba slzí.Mezi nima je moje nejranější modré-2krát baltika, ale obě zatím netlačí, ani starý frankoamerikán u okapu. Je to letos jakésy čudné.Tak nás snad nezaskoçí větší mrazejky. Ať to roste Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 3.3.2017 17:39

U mě se slzení solarisu zastavilo s mírným ochlazením v minulých dnech. Jiné odrůdy taky ani nekápnou. CC mi navíc vypadá že dost promrznul. Divné je že když jsem jej před několika dny stříhal (roční sazenice) výhony byly cca 1,3m nad zemí zelené. Šlo je celkem dobře vyvázat k drátu. Nyní se mi zdají jakoby dost suché :-/  uvidíme co z toho bude.

Přeji taktéž zdárný bezmrazivý růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika